terazmuzyka.pl
Newsy 4896V  
mg | 28 marca 2019
31

Rammstein opublikował nowy utwór wraz z teledyskiem. Są kontrowersje?

Zespół Rammstein, zgodnie z zapowiedzią, pochwalił się właśnie premierową kompozycją. Posłuchaj opublikowanego właśnie utworu „Deutschland”!

Opublikowana niedawno przez Rammstein zapowiedź teledysku do utworu „Deutschland” wywołała spore poruszenie w Niemczech – półminutowy klip spotkał się z krytyką ze strony niemieckich polityków i przedstawicieli środowisk żydowskich. Całość miała ukazać się jeszcze w tym tygodniu i zespół słowa dotrzymał.

Poniżej opublikowany właśnie teledysk, którego krótka zapowiedź wywołała tak duże kontrowersje:

Wiemy już na pewno, że nowa płyta niemieckiego zespołu zatytułowana została „Rammstein”, a jedną z powyższych kompozycji będzie właśnie „Deutschland”.

Inna niż wszystkie

Nowy album ma być podobno inny niż wszystkie dotychczasowe. Jakiś czas temu w wywiadzie dla „Guitar World” Paul Landers powiedział:

Nie jest ona zbyt sterylna, zbyt czysta. Ma w sobie dużo życia i energii, ale w ogóle nie jest wściekła. To coś nowego u Rammsteina. Można powiedzieć, że miło się jej słucha.

Chcieliśmy, żeby nasza muzyka miała więcej ciepła. Chcieliśmy, żeby słychać było, że to ludzie grają na instrumentach, a nie komputery.

24 lipca 2019 Rammstein wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Komentarze (31)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Jan [93.158.***.***] dodano: 28.03.2019, 18:46 #1
A żołnierzy z I i II wojny światowej zagrali Polacy
Pokaż odpowiedzi (1)
Pioter z Borneo [46.76.***.***] dodano: 28.03.2019, 18:49 #3
obrzydliwe i muzycznie żadne
Pokaż odpowiedzi (5)
Faust [80.49.***.***] dodano: 28.03.2019, 19:14 #9
Śwetne!WELTKLASSE!
Bea [89.64.***.***] dodano: 28.03.2019, 19:35 #10
Brawo Rammstein!!!!!!!!!
Bea [89.64.***.***] dodano: 28.03.2019, 19:42 #11
Brawo Rammstein!!!!!!
RammFan [5.173.***.***] dodano: 28.03.2019, 20:31 #12
Co Wy pie*dolicie
Oficjalnie album Rammstein nie ma jeszcze nazwy !
f/x [46.186.***.***] dodano: 28.03.2019, 23:42 #13
super gorzka historia pokazana w 5 minut, coz takie czasy. Ale muza super
FOK [178.217.***.***] dodano: 29.03.2019, 07:29 #14
Rozumiem, że tekstowo to takie Rammsteinowe "Nie pytaj mnie o.. " Niemcy :-) Muzycznie, mierny z dwoma. Teledysk? Muszę przyznać, że pomysł ciekawy, ale kontrowersji nie będzie bo tym razem spuścili z tonu.
Nova Akropola [5.173.***.***] dodano: 29.03.2019, 07:32 #15
Laibach czyli "protoplasta" Rammsteina, tez ostatnio opublikował niby kontrowersyjny teledysk ( So Long ...) a cisza na portalu. Sam pomysł tez nie nowy, Die Krupps, kolejna inspiracja, nagrał numer Fatherland, w latach 90-tych. Kawalek ok, chociaż w warstwa muzyczna to zlepek znanych riffów i motywów, zaś tekst to zabawa cytatami z poprzednich płyt. Sam teledysk na bogato. Widać budżet i niezły montaż.
Vernon Subutex [31.183.***.***] dodano: 29.03.2019, 09:27 #16
Mnie się podoba. Muzycy wcielają się w Żydów, więc empatycznie cierpią tak jak oni, i rozstrzeliwują Nazistów,jako próba odcięcia i negacji zbrodni przodków, przynajmniej ja to tak interpretuję. Ale to jest sztuka, każdy może inaczej,dlatego tak fajnie jest z nią obcować Mrugnięcie
Kumaty [168.149.***.***] dodano: 29.03.2019, 09:42 #17
Mocny przekaz, swietny klip. Muzycznie rammsteinowa przecietnosc, ale to i tak miod na uszy w porownaniu do takich skompresowanych do granic mozliwosci Metallik czy Foo Fajterow. A janusze i tak beda narzekac. Trzeba isc z duchem czasu z klasa, Rammstein to robi.
Pokaż odpowiedzi (1)
RAM [80.151.***.***] dodano: 29.03.2019, 11:46 #19
To 2000 lat niemieckiej historji w 10 Minut, i kwintesencja Lindemanna :„Niemcy, moje serce w płomieniach, chce cię kochać i potępiać”
Q [92.220.***.***] dodano: 29.03.2019, 12:31 #20
Teledysk świetny, muzyka słaba.
Michał [37.248.***.***] dodano: 29.03.2019, 18:09 #21
Oczekiwałem trochę innego, ale też Ok.
memory [84.161.***.***] dodano: 29.03.2019, 21:02 #22
Myślę, że muzycy są naprawdę dumni z tego teledysku...
Dorota [5.173.***.***] dodano: 29.03.2019, 21:31 #23
Świetna muzyka. Niestety teledysk jest za bardzo przeładowany kontrowersjami nawet jak na Rammstein
666 [88.88.***.***] dodano: 30.03.2019, 02:28 #24
Rammstein... kazda plyta taka sama.... kazdy kawalek taki sam.... zaczyna na ostro pozniej zwolnienie i znowu na ostro.... mimo ze kiedys tylek urwalo to na dzisiaj najlepszy teledysk i najlepsi aktorzy i scenografia.... oscar idzie do....... LINDEMANN - praise abort
Pokaż odpowiedzi (2)
Manniak69 [83.26.***.***] dodano: 31.03.2019, 10:25 #27
Prawda jest taka, że teledysków, które wzbudzały kontrowersje było w muzyce całe mnóstwo. Weźmy chociażby Madonnę, której klipy (Like a Prayer czy Erotica) były swego czasu zakazane. Muzycznie nigdy mi Rammstein nie odpowiadał ale przecież liczy się siła przekazu
juzek [79.124.***.***] dodano: 31.03.2019, 12:00 #28
NIe wiem gdzie ta kontrowersja? że wiszą na szubienicy w pasiakach? lepsze są teledyski z gołymi dupami które nic nie wnoszą? tak jak zresztą ten teledysk... robienie pijaru nic więcej...
pajace [83.22.***.***] dodano: 31.03.2019, 19:22 #29
srammstein to właśnie jeden z tych takich zespolików co nie potrafią grać to próbują ludziom wpychać jakiś tandetny szok, i kontrowersje żeby się dobrze płytki sprzedawały i żeby reklama była, bo to najważniejsze, a tak naprawdę to tylko taka katy perry, czy lady gaga z niemiec, nic więcej a jeżeli chodzi o tyłki to przecież było to już w teledysku do pussy.
suchyliść [212.244.***.***] dodano: 31.03.2019, 19:57 #30
Rewelacja!Ciekawe,czy fortepianowa koda zostanie na płycie.Śliczna!Ende
JAROSŁAW [89.230.***.***] dodano: 14.04.2019, 01:18 #31
WSPANIAŁY UTWÓR- WELT KLASSE - MEHR NICHT !