terazmuzyka.pl
Newsy 2867V  
rf | 19 lipca 2017
1

Rammstein wraca do pracy nad nową płytą

Zespół Rammstein ogłosił, że po wakacjach powraca do pracy nad nowym albumem studyjnym.

Latem tego roku Rammstein powrócił na trasę koncertową, jednak najbliższe plany członków zespołu skupione są na pracy w studiu, gdzie powstaje pierwszy, od wydanego w 2009 roku „Liebe ist für alle da”, album studyjny.

Peter Principle (Tuxedomoon) nie żyje

Na swoim profilu Facebook, Rammstein opublikował taką oto wiadomość:

Po 18 koncertach w 11 krajach, od Islandii do Kanady i z powrotem do Francji, Rammstein zakończył wszystkie, planowane na 2017 rok koncerty. „Uważamy trasę za bardzo udaną, a teraz nie możemy doczekać się powrotu do pracy nad nowym albumem”.

Siódmy album studyjny powstaje już od pewnego czasu. W rozmowie z „Teraz Rockiem”, gitarzysta Paul Landers ujawnił, jak postępują prace:

W niedawnym wywiadzie dla brytyjskiego miesięcznika „Metal Hammer” powiedziałeś, że macie 30 pomysłów na nowe utwory. Możesz coś zdradzić na ich temat?

Pomysły są gotowe i teraz je polerujemy i układamy we właściwe piosenki. Musimy im dać czas, żeby urosły. Pomysł jest jak małe dziecko: ma potencjał, ale jeszcze nie jest gotowe. Musi urosnąć, musimy je karmić i edukować, aż wyrośnie z niego ładna piosenka.

Stworzycie z tych 30 pomysłów tradycyjnie 11 piosenek, czy może tym razem Rammstein nagra dłuższy album?

Nie, zrobimy z tego 11 piosenek, to dobra liczba. Nie lubię podwójnych płyt, nie lubię, jak na płycie jest zbyt dużo muzyki, bo wtedy rozprasza uwagę. Nikt nie ma ochoty słuchać przesadnie dużo nowych piosenek, bo to działa dezorientująco.

W wywiadzie tym wspomniałeś też, że macie zamiar wypróbować nowe pomysły. Co miałeś na myśli?

Zawsze byliśmy otwarci na nowe inspiracje. Nie chcemy zamykać się w strefie komfortu, bo jeśli grasz zbyt bezpiecznie, robi się to nudne. Myślę, że na siódmej płycie możemy wypróbować nowe rzeczy. Dla fanów może to być coś nowego, ale inni mogą powiedzieć, że brzmi to, jak kolejna płyta Rammsteina. Zobaczymy. Będziemy próbowali nowe rzeczy, bo nie boimy się eksperymentować.

Paul Landers potwierdził także, że na nową płytę trafi utwór „Ramm 4”, który grupa regularnie wykonuje od roku na koncertach.

Cały wywiad z Paulem Landersem możecie przeczytać w lipcowym numerze „Teraz Rocka” do kupienia jeszcze w tym tygodniu w kioskach, a także w naszym sklepie i w formie elektronicznej.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 19.07.2017, 10:44 #1
Wreszcie, mam nadzieję, ba, jestem pewien, że będzie ciekawsza od albumu solowego.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group