terazmuzyka.pl
Newsy 1396V  
rf | 16 kwietnia 2018
0

Rammstein wszedł do studia [GALERIA]

Niemiecka formacja Rammstein poinformowała, że rozpoczęła nagrania nowego albumu.

Rammstein opublikował galerię zdjęć ze studia nagraniowego. Grupa rozpoczęła nagrania siódmego albumu studyjnego.

Flea wyda autobiografię

Rammstein od dawna zapowiadał wydanie nowego albumu, jednak do tej pory grupa nie mogła zebrać się do nagrań. W miniony weekend zespół wreszcie podzielił się pierwszymi zdjęciami ze studia.

Poprzedni album zespołu ukazał się w 2009 roku pod tytułem „Liebe ist für alle da”. Grupa przez ten czas aktywnie koncertowała. Podczas ostatnich koncertów wykonywała także nowy utwór, zatytułowany „Ramm 4”. W zeszłym roku gitarzysta Paul Landers udzielił wywiadu dla „Teraz Rocka”, w którym ujawniał na jakim etapie są prace nad nową płytą:

W niedawnym wywiadzie dla brytyjskiego miesięcznika „Metal Hammer” powiedziałeś, że macie 30 pomysłów na nowe utwory. Możesz coś zdradzić na ich temat?

Pomysły są gotowe i teraz je polerujemy i układamy we właściwe piosenki. Musimy im dać czas, żeby urosły. Pomysł jest jak małe dziecko: ma potencjał, ale jeszcze nie jest gotowe. Musi urosnąć, musimy je karmić i edukować, aż wyrośnie z niego ładna piosenka.

Stworzycie z tych 30 pomysłów tradycyjnie 11 piosenek, czy może tym razem Rammstein nagra dłuższy album?

Nie, zrobimy z tego 11 piosenek, to dobra liczba. Nie lubię podwójnych płyt, nie lubię, jak na płycie jest zbyt dużo muzyki, bo wtedy rozprasza uwagę. Nikt nie ma ochoty słuchać przesadnie dużo nowych piosenek, bo to działa dezorientująco.

W wywiadzie tym wspomniałeś też, że macie zamiar wypróbować nowe pomysły. Co miałeś na myśli?

Zawsze byliśmy otwarci na nowe inspiracje. Nie chcemy zamykać się w strefie komfortu, bo jeśli grasz zbyt bezpiecznie, robi się to nudne. Myślę, że na siódmej płycie możemy wypróbować nowe rzeczy. Dla fanów może to być coś nowego, ale inni mogą powiedzieć, że brzmi to, jak kolejna płyta Rammsteina. Zobaczymy. Będziemy próbowali nowe rzeczy, bo nie boimy się eksperymentować.

Na razie nie znamy więcej szczegółów na temat nowego albumu Rammsteina.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group