terazmuzyka.pl
Newsy 639V  
mg | 9 lutego 2018
0

Ramones. Legendarne albumy znów na winylach

Płyty „Ramones”, „Leave Home” oraz „Rocket To Russia” ponownie dostępne są na płytach winylowych. 

Trzy klasyczne płyty z repertuaru Ramones, czyli „Ramones”„Leave Home” „Rocket To Russia” ponownie dostępne są na polskim rynku na cieszących się coraz większą popularnością płytach winylowych. 

Arch Enemy zapowiada klubowe koncerty w Polsce

Debiut Ramones z 1976 roku nagrany został w kilku nowojorskich studiach, a za produkcję odpowiadali Craig Leon i perkusista formacji Tommy Ramone, który niebawem miał poświęcić się całkowicie karierze producenckiej. Kultowe zdjęcie oryginalnego składu Ramones na okładkę wykonała Roberta Bayley. Ostatecznie debiutancki materiał kapeli pokrył się po latach złotem w USA. 

Niespełna rok po fenomenalnej, debiutanckiej płycie nowojorczycy z grupy Ramones zaprezentowali drugie studyjne dzieło, „Leave Home”, ponownie dostępne w wersji analogowej. Płyta miała premierę w styczniu 1978 roku. Za produkcję odpowiadali perkusista Tommy Ramone i Tony Bongiovi, wujek Jona Bon Joviego. Album jest dowodem na progres Ramonesów zarówno jako kompozytorów, jak i w kontekście brzmienia.

Rok 1978 przyniósł dwa studyjne albumy wielkiej legendy muzyki punkowej i rockowej, Ramones. Pierwszym był „Leave Home” ze stycznia, drugim „Rocket To Russia” z listopada, teraz ponownie dostępny w formacie winylowym. Za produkcję, podobnie jak w przypadku drugiej płyty, odpowiadali perkusista Tommy Ramone i Tony Bongiovi. Sesja nagraniowa odbyła się w Media Sound Studios na nowojorskim Manhattanie. „Rocket To Russia” był pierwszym wydawnictwem Ramonesów, które przebiło się do pierwszej 50. listy Billboardu.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 240V  
2

Jon Anderson chce reaktywować Yes z dawnymi muzykami

rf | fot. Clausgroi | 6 sierpnia 2020
Newsy 291V  
6

Queen + Adam Lambert wydadzą nowy singel na winylu i CD

rf | fot. @DianaKat1 | 6 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group