terazmuzyka.pl
Newsy 5631V  
rf | 18 listopada 2017
5

Reakcje rockowego świata na śmierć Malcolma Younga

Cały rockowy świat jest w żałobie po śmierci gitarzysty AC/DC. Oto, jak Malcolma Younga pożegnali liczni, wybitni artyści.

Malcolm Young zmarł 18 listopada 2017 roku w wieku 64 lat. Od kilku lat cierpiał na demencję, która wykluczyła go z działalności studyjnej i koncertowej AC/DC.

Chris Cornell ma szansę na Oskara

Malcolm był twórcą najbardziej rozpoznawalnych riffów AC/DC, jego wyczucie pauzy nadawało takim utworom jak „Back In Black” charakterystycznej rytmiki. Jego wkład w muzykę AC/DC jest nie do przecenienia, dlatego na śmierć Malcolma zareagowali najwięksi rockowi artyści. Oto, co napisali niektórzy z nich.

Eddie Van Halen:

To smutny dzień dla rock and rolla. Malcolm Young był moim przyjacielem, a także sercem i duszą AC/DC. Spędziłem z nim wspaniałe chwile na naszej europejskiej trasie w 1984 roku. Będzie mi go brakowało. Najszczersze kondolencje dla rodziny, kolegów z zespołu i przyjaciół.

Slash:

To niezmiernie smutny dzień dla rock and rolla. RIP Malcolm Young. Uczcijmy to chwilą ciszy.

Ozzy Osbourne:

Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o odejściu kolejnego przyjaciela, Malcolma Younga. Będzie go nam brakowało.

Joe Satriani:

RIP Malcolm Young.

Geezer Butler:

Smutne wieści odnośnie Malcolma Younga. Demencja jest okropną chorobą.

Tom Morello:

Spoczywaj w pokoju rocka Malcolmie Youngu. Rytmiczny gitarzysta #1 w historii rock and rolla. DZIĘKUJĘ za wszystko.

Charlie Benante:

Świat się dalej kręci, ale wielu z nas opłakuje stratę wielkiego Malcolma Younga. Nie potrafię wyrazić ile radości on i AC/DC mi dali. Był prawdziwą legendą. Pamiętajmy o nim nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia.

Mike Portnoy:

Wow... Właśnie zszedłem ze sceny w Brisbane w Australii (co za przypadek) i usłyszałem szokującą wieść, że Malcolm Young odszedł. Wielki smutek... Jeden z najlepszych gitarzystów rytmicznych wszech czasów (James Hetfield i Scott Ian sami by to potwierdzili).

Nickelback:

Spoczywaj, Malcolm. Salutujemy Ci.

David Coverdale:

Myślami i modlitwami jesteśmy z rodziną, przyjaciółmi i fanami. Wspaniały facet. Miło go było poznać. Bardzo nam go brakuje.

Paul Stanley:

Motor AC/DC zmarł. Tragiczny finał, czasem niedocenianej legendy. Jeden z najwspanialszych. RIP.

Lars Ulrich:

Malcolm, dziękuję Ci za bycie integralną częścią ścieżki dźwiękowej mojego życia. Twoja muzyka jest inspirującą definicją ponadczasowości.

Tony Iommi:

Ze smutkiem dowiedziałem się o Malcolmie Youngu. Porządny gitarzysta.

Disturbed:

Żadnych słów, same łzy.

Duff McKagan:

Najszczersze kondolencje dla rodziny Younga. Malcolm Young niestety odszedł za wcześnie. Kochamy Cię Angus.

Mina Caputo:

Prawdziwa legenda. Pięknej podróży. Spoczywaj w pokoju.

Scott Ian:

Malcolm miał niezwykle mocny, perkusyjny i oszczędny styl grania, który uczynił go najwspanialszym gitarzystą rytmicznym świata. Jego nieskazitelny talent do wydobywania tylko niezbędnych nut z Gretscha ukształtował styl AC/DC. Dzięki Malcolmowi zostałem gitarzystą rytmicznym, żyje we mnie i mam nadzieję, że za każdym razem, kiedy gram, oddaję mu hołd. Mam zamiar za chwilę odpalić „Riff Raff” i grać razem z nim. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół.

Tragedia, która dotknęła rodzinę Youngów jest tym większa, że niecały miesiąc temu, 22 października 2017 roku, zmarł trzeci z braci Young, George, który sam był utalentowanym muzykiem i producentem, we wczesnym AC/DC tymczasowo obejmując posadę basisty.

AC/DC – „Back In Black”

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
I [91.205.***.***] dodano: 19.11.2017, 10:34 #1
Bolesna strata. W końcu lat siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych ubiegłego wieku AC/DC to był mój absolutnie numer jeden, a pierwsza płyta jaką kiedykolwiek nabyłem to Highway To Hell, kupiona w komisie. Później była genialna i przejmująca Back In Black, po śmierci Bona Scotta, chyba najczęściej słuchana przeze mnie, ze wszystkich płyt z metalem...Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu.
Robokinski [46.133.***.***] dodano: 20.11.2017, 14:53 #2
Jakże dla wielu z nas grupa ta znaczyła i znaczy wiele... Moja pierwsza zakupiona płyta to "Dirty Deets".Żal Malcolma jak i innych muzyków, którzy odchodzą a wraz z ich odejściem ubywa cząstka nas. Już nie zagra AC/DC z Malcolmem, czy Yes w najlepszym składzie, Asia, Floyd'zi czy Purple...
RiP Malcolm
Rael [5.172.***.***] dodano: 21.11.2017, 19:37 #3
Kolejny Muzyk, który kształtował mój gust muzyczny odchodzi. Dołączył do takich tuzów jak Jon Lord, Keith Emerson, Greg Lake, RJ Dio, Chris Squire, John Wetton
Marcin [89.67.***.***] dodano: 21.11.2017, 23:43 #4
Mal... widziałem Cię... słuchałem każdego dnia,ba nadal będę słuchał..
Dla mnie i dla wielu będziesz zawsze żył a Twoja muzyka i ACDC nigdy nie zginie .Kiedy w 81 roku kolega mi puścił If you want blood .....mój swiat muzyczny zawirował od tamtej pory dziś jutro i każdego dnia do konca moich dni Ty i ACDC będziecie zawsze ze mną.....
fan ac dc [31.182.***.***] dodano: 22.12.2017, 19:17 #5
Miałem radio Eliza,był rok 1973. Usłyszałem ich 2 utwory na audycji - radio Luxemburg - zrobią karierę, pomyślałem. To co zrobili nie odejdzie.
Zobacz także
Newsy 541V  
0

Nocny Kochanek uczci Record Store Day

rf | fot. Wacław Szacyło | 19 marca 2019
Newsy 1394V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
Newsy 406V  
1

Beastie Boys powrócą na scenę

rf | 18 marca 2019
Newsy 1469V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group