terazmuzyka.pl
Newsy 1987V  
rf | 14 lutego 2018
6

Rewolucja w dziedzinie koncertów! Zobacz projekt MSG Sphere

MSG Sphere przedstawił projekt rewolucyjnej hali koncertowej, która ma zostać otwarta już w 2020 roku.

Firma Madison Square Garden Co. ogłosiła budowę nowej hali koncertowej w Las Vegas. MSG Sphere, której otwarcie planowane jest na 2020 rok, może zrewolucjonizować rynek koncertowy.

Led Zeppelin z hologramem Johna Bonhama?

Jak podaje „USA Today” Madison Square Garden Co. przedstawił na konferencji w Nowym Jorku projekt nowej hali koncertowej. Nowa hala ma mieć kształt sfery i będzie mogła pomieścić 18 tysięcy osób, a w doświadczaniu koncertów ma pomóc szereg nowoczesnych rozwiązań.

Jednym z nich jest tak zwane kształtowanie wiązki (beamforming), dzięki któremu dźwięk będzie w stanie dotrzeć do każdego miejsca bez używania potężnych systemów nagłośnieniowych. Ale to nie wszystko. Każde miejsce MSG Sphere ma być wyposażone w szerokopasmowy dostęp do internetu, basy będą odtwarzane przez głośniki zamontowane w podłodze, a sufit pokryty będzie ekranami, na których będzie można wyświetlać wizualizacje. Ekranami LED pokryta ma być także zewnętrzna powłoka MSG Sphere, dzięki czemu wizualizacje będzie można emitować także na zewnątrz. System rozmieszczonych wewnątrz kamer pozwoli na emisję koncertu także dla osób zgromadzonych pod obiektem.

Technologia kształtowania wiązki będzie przydatna także podczas konferencji – umożliwi ona na przykład emitowanie innych ścieżek dźwiękowych dla konkretnych miejsc w obiekcie, dzięki czemu będzie można przygotować na przykład różne wersje językowe przemówień dla konkretnych odbiorców bez użycia słuchawek.

Twórcy oznajmili, że obiekt będzie przystosowany głównie dla koncertów, nie będą się na nim odbywały mecze koszykówki ani hokeja. Przy tworzeniu MSG Sphere projektanci inspirowali się głównie koncertami EDM, gdzie wizualizacje odgrywają dużą rolę. James Dolan, przewodniczący Madison Square Garden Co. powiedział:

W przeciwieństwie do koncertów rockowych i hiphopowych, gdzie artyści grają na żywo, większa część pracy przy koncertach EDM wykonywana jest przed występem. Zdałem sobie sprawę, że koncert to nie występ, dźwięk i światła – to wszystkie te rzeczy razem.

Dziś nie chodzi o to, co dzieje się na scenie, ale o to, co dzieje się w całym obiekcie.

Twórcy MSG Sphere zapowiadają już otwarcie podobnych hal w innych miastach świata, w tym Londynie.

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Fixxer dodano: 14.02.2018, 21:31 #1
A muzyki ktos bedzie tam sluchal czy tylko robil zdjecia/filmiki i wrzucal na fejsa/insta itp?
jaca [46.238.***.***] dodano: 14.02.2018, 22:34 #2
Tak tak a muzycy będą grali z playbecku Uśmiech Uśmiech Kpina jakaś. Ten projekt oznacza koniec prawdziwych koncertów na żywo. Będą tylko pokazy techniki. światełka i błyskotki dla nierozgarnie
tego tłumu.
Ja [5.172.***.***] dodano: 15.02.2018, 07:51 #3
Muzyka... gdzieś. Najważniejsze, by osiągnąć efekt 8D i musowo wibrator na każdym siedzisku!
deFranco dodano: 15.02.2018, 09:00 #4
A tam w ogóle będą jacyś ludzie na scenie,
czy już tylko hologramy ?
Rzygulinek [83.142.***.***] dodano: 15.02.2018, 16:50 #5
Dlaczego tu wszyscy tak narzekają? Z zazdrości? Wydaje mi się, że czytałem ze zrozumieniem i nie wyciągnąłem tak dalece idących wniosków - w końcu to jakiś krok do przodu od czasów starożytnej Gracji i amfiteatrów (aczkolwiek wiele miejsc koncertowych mogłoby spokojnie wziąć przykład z ww, budowanych przez starożytnych - chodzi mi oczywiście o mizerną akustykę, zbyt często spotykaną w najnowszych budowlach służących do organizowania masowych imprez).
Pokaż odpowiedzi (1)
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group