terazmuzyka.pl
Pitbulek 3012V  
rf | 15 stycznia 2019
0

Richard Kruspe (Rammstein) dostał propozycję donoszenia do Stasi

Gitarzysta Rammstein wspomina w rozmowie z „Teraz Rockiem”, jak złożono mu propozycję zostania donosicielem do Stasi.

Służby NRD, które działały przed upadkiem muru berlińskiego inwigilowały swoich obywateli. Na celowniku Stasi znalazł się także przyszły gitarzysta Rammstein, któremu złożono propozycję zostania donosicielem.

Richard Kruspe: To będzie moja ostatnia płyta z Rammstein

W styczniowym „Teraz RockuRichard Z. Kruspe wspomina w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim jak w latach 80. wpakował się w kłopoty ze Stasi:

Zacząłem zarabiać na życie jako kierowca i uczyłem się grać na gitarze w konserwatorium. Ale potem zająłem się wyrobem biżuterii, którą sprzedawałem na ulicy. To wpakowało mnie w kłopoty ze Stasi. Któregoś ranka zabrali mnie z mieszkania. Wiedzieli wszystko, znali moje najdrobniejsze sekrety, byłem naprawdę zdumiony. Zaproponowali, żebym został IM, donosicielem (Inoffizieller Mitarbeiter, tajny współpracownik). Odpowiedziałem, że tego nie zrobię. Usłyszałem: „Skoro nie zrobisz to pójdziesz siedzieć, bo sprzedajesz biżuterię na ulicy i nie płacisz podatków”. Mieli tego całą listę. Dali mi tydzień na podjęcie decyzji. Wiedziałem, że co trzecia osoba w Niemczech donosi. Przez cały tydzień rozpowiadałem więc o tym spotkaniu. Miałem nadzieję, że gdy uświadomią sobie, że nie potrafię trzymać języka za zębami, nie będą mnie chcieli. Po tygodniu stawiłem się w wyznaczonym miejscu...

Co stało się dalej? Czy Kruspe został zwerbowany? Reszty tej historii dowiecie się ze styczniowego numeru „Teraz Rocka”, dostępnego w sprzedaży.

Richard Kruspe promuje aktualnie album „A Million Degrees” swojego projektu Emigrate, a już 24 lipca 2019 wystąpi z zespołem Rammstein na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 458V  
0

Rob Zombie zaatakował kobietę na koncercie [WIDEO]

rf | fot. Eric Thirteen | 16 sierpnia 2019
Pitbulek 2844V  
24

Heavy metal służy zdrowiu. Tak wykazało badanie

rf | fot. Luka Knežević - Strika, EXIT Photo Team | 8 sierpnia 2019
Pitbulek 594V  
5

Robbie Williams żył w nawiedzonym domu i rozważał samobójstwo

rf | fot. Дмитрий Садовников | 12 lipca 2019
Pitbulek 1415V  
2

Kirk Hammett (Metallica) przyznał, że boi się horrorów

rf | | fot. Gage Skidmore | 9 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group