terazmuzyka.pl
Newsy 2247V  
mg | 8 stycznia 2019
5

Richard Kruspe: To będzie moja ostatnia płyta z Rammstein?

W styczniowym numerze „Teraz Rocka” znajdziecie wywiad z Richardem Kruspe, gitarzystą Rammstein, który powiedział nam nieco o swojej muzycznej i pozamuzycznej przyszłości.

Nowy album Rammstein opublikowany zostanie najprawdopodobniej w kwietniu tego roku, a zespół wyruszy w obszerną trasę koncertową. Grupa pojawi się również w Polsce – 24 lipca na Stadionie Śląskim. Niewykluczone, że będzie to ostatnia okazja, żeby zobaczyć Rammstein w takim składzie.

Till Lindemann w hiphopowym teledysku

Richard Kruspe przyznał bowiem na łamach styczniowego „Teraz Rocka”, że bardzo poważnie rozważa zakończenie kariery w zespole. Nie wyklucza, że zajmie się czymś zupełnie innym:

Mówisz, że nowy Rammstein będzie twoją ostatnią płytą, że potem zajmiesz się czymś innym.

Rozważam taką opcję, choć oczywiście nic nie jest stuprocentowo pewne. Gdy kończysz pięćdziesiątkę, pojawiają się pytania, w moim przypadku również. Wyobrażam sobie, że muszą być inne sprawy poza muzyką, którymi mogę się zajmować. Jestem pewny, że życie przyniesie mi odpowiedź. Nie myślę o całkowitym zerwaniu z graniem, zawsze będę tworzył i coś wydawał. Skoro jednak mam przed sobą ze 20, 25 lat życia, musi być coś innego, czym chciałbym się zająć. Jakieś nowe wyzwanie. Nie wiem, co to będzie, ale takie dopadają mnie przemyślenia. (cisza) Za każdym razem, gdy Rammstein nagrywa płytę, mówię, że to ostatnia. Zawsze wydaje mi się, że jestem skończony, nie dam rady tego dalej robić. Ale wszechświat, czy kto tam stworzył ludzi, sprawia że faceci – w znacznie większym stopniu niż kobiety – mają zdolność zapominania złych rzeczy. Minie więc jakiś czas i stwierdzę: A może by wydać następną?

Sprawa jest zatem jeszcze otwarta, ale muzyk już wielokrotnie wspominał, że planuje zmienić swoją zawodową drogę. Cały obszerny wywiad, który przeprowadził Bartek Koziczyński, znajdziecie w nowym numerze naszego pisma. 

Styczniowego „Teraz Rocka” znajdziecie w kioskach w całej Polsce i w naszym sklepie internetowym.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Mariiija [193.174.***.***] dodano: 08.01.2019, 15:55 #1
Tak jak sam przyznał - Richard przy każdym albumie ględzi, że to już ostatni. Nie przykładałabym większej wagi do tych zapowiedzi w tym momencie - tuż po zakończeniu pracy nad krążkiem, kiedy rzeczywiście może być zmęczony.
bot42 [83.22.***.***] dodano: 08.01.2019, 21:08 #2
w sumie mógłby już zejść ze sceny i nie zawracać tyłka więcej swoimi jękami o nieznanej przyszłości.
gadzeciaz [217.99.***.***] dodano: 09.01.2019, 00:38 #3
Czasem jest tak że się tylko gada , bo najdzie go jakaś tam refleksja.
Aż w końcu dochodzi do realizacji pomysłu.
Tak że kto wie co mu tam w głowie się lęgnie.
jotjotjot [94.75.***.***] dodano: 09.01.2019, 10:07 #4
Od kilku lat Richard Kruspe mówi o tym, że odejdzie z zespołu i że jest już zmęczony nagrywaniem z Rammstein. Potem chyba jednak nadchodzi potrzeba finansowa, by zarejestrować nowy materiał i ruszyć z zespołem w trasę.
Nie oszukujmy się - płytami solowymi się nie dorobi, a i potencjalne występy projektu Emigrate czy innej formacji z jego udziałem raczej kokosów nie przyniosą. Rammstein, natomiast, to maszynka do przynoszenia pieniędzy.

Ciekawe na ile zmieni brzmienie Rammstein, gdy nie będzie w nim Kruspe. Z drugiej strony, to jeśli dobrze kojarzę, to zespół miał grać pod tą nazwą tylko gdy będą wszyscy razem. Odejście jednego miało oznaczać rozpad grupy. Ale to były dawne deklaracje Uśmiech
syzygy [88.156.***.***] dodano: 10.01.2019, 20:23 #5
Powiedział kiedyś Walter White do Jessiego Pinkmana:
"..being the best at something is a very rare thing. You don't just toss something like that away."
Zobacz także
Newsy 330V  
2

Thom Yorke (Radiohead) ujawnił szczegóły nowej płyty

rf | fot. ღ ℂℏ℟ḯʂ ღ | 24 czerwca 2019
Newsy 381V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group