terazmuzyka.pl
Film / serial 655V  
rf | 7 września 2020
2

Ridley Scott potwierdza: Będzie nowa część „Obcego”

Reżyser potwierdził, że pracuje nad kolejną częścią „Obcego”.

W rozmowie z magazynem „Forbes” Ridley Scott potwierdził, że pracuje nad kolejną częścią filmu „Obcy”. Reżyser jeszcze jednak nie jest pewien, jaką formę przyjmie film.

Scott mówi:

Wszystko jest jeszcze w trakcie. W filmach „Prometeusz” i „Przymierze” próbowaliśmy wymyślić koło na nowo. Wątpię, byśmy do tego bezpośrednio powrócili, bo „Prometeusz” ukazał to całkiem nieźle. Trzeba zadać fundamentalne pytania: Czy sam Obcy, Twarzołap i Rozpruwacz wyczerpali swój potencjał? Czy trzeba wszystko wymyślać od nowa, czy polegać na franczyzie? To są fundamentalne pytania.

Kilka miesięcy temu, w jednym z wywiadów Scott powiedział, że nowy film mógłby się skupić na opowiedzeniu historii, skąd wzięły się jaja przedstawione w pierwszej części filmu, tym samym kierując się w stronę prequela, o którym wspominał tuż po premierze filmu „Ósmy pasażer Nostromo” w 1979 roku.

Ridley Scott został zaangażowany do pracy nad „Obcym” w ostatniej chwili. Reżyser wcześniej miał na koncie jeden film pełnometrażowy (doceniony przez krytykę „Pojedynek”, któremu jednak nie udało się odnieść sukcesu komercyjnego), a znany był głównie jako twórca reklam. Wydany w 1979 roku „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo” okazał się jego wielkim sukcesem. Do tej pory pojawiło się w sumie sześć filmów z serii „Obcy”. Ostatni z nich, „Obcy: Przymierze” miał premierę w 2017 roku.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Wielki fan Purpli [37.225.***.***] dodano: 07.09.2020, 18:18 #1
Bardzo dobrze:-)
LP71 [195.47.***.***] dodano: 08.09.2020, 14:27 #2
RIDLEY ZOSTAW OBCEGO W SPOKOJU!!
Zobacz także
1

BAFTA podąży śladem Oscarów? Zapowiedziano zmiany w regulaminie

rf | fot. Przemysław Berliński | 25 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group