terazmuzyka.pl
Newsy 716V  
rf | 20 marca 2018
4

Ringo Starr otrzymał tytuł szlachecki

Ringo Starr przyjął dziś w Pałacu Buckingham tytuł szlachecki. Od dziś może mianować się Sir Richard Starkey.

Perkusista The Beatles, Ringo Starr, zjawił się dzisiaj w Pałacu Buckingham, gdzie z rąk Księcia Cambridge przyjął tytuł szlachecki za swoje dokonania w muzyce.

Ben Howard zagra koncert w Polsce

W rozmowie z BBC, tuż po uroczystej ceremonii, 77-letni Sir Richard Starkey powiedział:

To bardzo dużo dla mnie znaczy. Oznacza to uznanie za to, czego dokonaliśmy w muzyce i w ogóle. Z wielką przyjemnością przyjąłem tytuł.

Zapytany, czy życzy sobie, by mówiono do niego Sir Ringo, odparł:

Jeszcze nie wiem. To dla mnie nowa sprawa i jeszcze nie wiem, jak ją właściwie wykorzystywać. Na futerale napisane jest Sir Richard Starkey.

Sir Richard Starkey dołączył w ten sposób do grona uhonorowanych muzyków, wśród których znajduje się Sir Elton John, Sir Mick Jagger oraz jego dawny kolega z zespołu Sir Paul McCartney. McCartney przyjął ten tytuł 21 lat temu, w 1997 roku.

Ringo Starr urodził się w 1940 roku w Liverpoolu i zasłynął jako perkusista The Beatles, z którym to zespołem grał aż do jego rozpadu w 1970 roku. Oprócz grania na perkusji okazjonalnie też śpiewał, jego głos można usłyszeć w takich utworach jak „I Wanna Be Your Man”, „Yellow Submarine” i „Octopus’s Garden”, którego to jest autorem.

Ringo Starr rozpoczął solową karierę już w 1970 roku albumem „Sentimental Journey”, który w USA pokrył się złotem, a największą sławę przyniosły mu albumy „Ringo” (1973) oraz „Goodnight Vienna” (1974).

Mimo że odnosił mniejszy komercyjny sukces niż jego koledzy z The Beatles, aktywnie nagrywa i koncertuje do dziś. Jego najnowszy album, „Give More Love”, ukazał się we wrześniu 2017 roku. Ringo działa z grupą All Starr Band, z którą objechał cały świat. W 2011 roku dał swój jedyny koncert w Polsce, występując w warszawskiej Sali Kongresowej.

Sir Ringo Starr ma też bogatą karierę filmową. Zaczynał z pozostałymi Beatlesami w filmach „A Hard Day’s Night” i „Help”, ale możemy zobaczyć go też w filmie Franka Zappy „200 Motels”, w komedii „Son Of Dracula” (1974), a także w filmie „Lisztomania” – biografii XIX-wiecznego kompozytora, Ferenca Liszta, w którego wcielił się Roger Daltrey z The Who.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Rory Gallagher [83.185.***.***] dodano: 20.03.2018, 19:26 #1
Tytuł szlachecki powinien posmiertnie dostac Rory Gallagher a nie Ringo Starr. Bo za co on to dostał? Za Yellow Submarine?
Pokaż odpowiedzi (2)
Vampirro dodano: 20.03.2018, 21:28 #4
Gratulacje, Sir.
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group