terazmuzyka.pl
Newsy 1589V  
rf | fot. Hajo Müller | 9 czerwca 2017
0

Riverside rozpocznie nagrania nowego albumu

Zespół Riverside podzielił się planami na resztę 2017 roku. Wśród nich jest nowa płyta.

Riverside zakończył właśnie wiosenną trasę koncertową Towards The Blue Horizon Tour, ale już myśli o dalszych krokach w karierze.

Gorillaz udostępnił nowy utwór

Grupa opublikowała na swojej stronie Facebook oświadczenie, w którym ujawnia najbliższe plany. Po krótkiej przerwie powróci na koncerty w kraju i zagranicą. Jeszcze w 2017 roku zamierza rozpocząć nagrania nowego albumu studyjnego, o czym będzie informować na bieżąco.

Poniżej treść całego oświadczenia Riverside.

Riverside powrócił po ponad rocznej przerwie na scenę w lutym tego roku, występując po raz pierwszy od śmierci gitarzysty Piotra Grudzińskiego. Na scenie zastąpił go na gitarze Maciej Meller, niegdyś z Quidam. Grupa ma za sobą 30 koncertów w Polsce i w Europie Zachodniej.

W sierpniu Riverside będzie jedną z gwiazd festiwalu Prog In Park w Warszawie, na którym wystąpią także zespoły Opeth, Solstafir, Blindead i Lion Shepherd. Bilety w cenie 169 PLN do kupienia na stronie Ticketpro.pl.

Nowa płyta Lunatic Soul

Jesienią ma ukazać się nowy album Lunatic Soul, Mariusza Dudy, pod tytułem „Fractured”. Będzie to piąty album grupy, a pierwszy od czasu „Walking on a Flashlight Beam” z 2014 roku. Wydawcą albumu na zachodzie będzie Kscope, a w Polsce Mystic Production. Mariusz Duda tak zapowiada „Fractured”:

Lunatic Soul się zmienia. Gdybym miał tę muzykę w jakiś sposób określić, to nazwałbym ją „mroczną i transową melancholią”, z większą ilością elektroniki i ostrzejszego brzmienia. Nie zabraknie jednak lirycznych fragmentów, w dwóch utworach pojawi się bowiem orkiestra symfoniczna, z którą współpracowałem po raz pierwszy w swojej karierze. Nowy Lunatic Soul będzie odważnym, bogatym i bardzo intensywnym muzycznie albumem, będącym raczej początkiem nowego stylu niż kontynuacją poprzedniego. Mam wrażenie, że wszystkie moje muzyczne doświadczenia zmierzały właśnie tutaj i że będzie to jedna z najlepszych płyt, jakie udało mi się stworzyć.

Lunatic Soul powstał w 2008 roku i ma na swoim koncie cztery albumy. Na nowej płycie gościnnie wystąpi także orkiestra symfoniczna, Sinfonietta Consonus.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group