terazmuzyka.pl
Newsy 953V  
szy I fot: Oskar Szramka | 21 maja 2018
2

Riverside ujawnia pierwsze szczegóły nowego albumu

Nowy studyjny album formacji Riverside, na której czele stoi Mariusz Duda, ukaże się w tym roku. Muzycy grupy zdradzili właśnie pierwsze szczegóły nadchodzącego wydawnictwa. 

W tym roku zespół Riverside koncentruje się na nagraniu nowego, siódmego już, studyjnego albumu. Nagrywanie powoli dobiega końca, więc muzycy z chęcią podzielili się pierwszymi informacjami z fanami dotyczącymi następcy krążka „Love, Fear and the Time Machine”, który ukazał się w 2015 roku.

Metallica oprowadziła fanów po swojej siedzibie [WIDEO]

Na oficjalnym profilu grupy na Facebooku pojawiła się krótka informacja, że nowy album będzie zatytułowany „Wasteland” i ukaże się na rynku pod koniec września. 

Wiadomo także, że siódmy krążek powstawał w trzyosobowym składzie. Gitarzysta Maciej Meller zagra w kilku kompozycjach i będzie jedynym gościnnym gitarzystą na tej płycie, co nie znaczy, że jedynym gościem. W oświadczeniu, które pojawiło się w sieci na początku kwietnia, muzycy napisali m.in.:

Co na tę chwilę możemy powiedzieć o nowym albumie? Tylko tyle, że takiego ładunku emocjonalnego jaki się na nim znajdzie nie było jeszcze na naszych płytach nigdy. Nagrywamy nasz najbardziej dojrzały i emocjonalny album w karierze. Gęsty, mroczny i bardzo męski. W każdej nucie słychać będzie, że wydarzyła się tragedia, że jesteśmy już innym zespołem, ale że przetrwaliśmy, idziemy przez życie z podniesioną głową i wciąż nazywamy się Riverside. Cały czas towarzyszy nam też uczucie, że tworzymy coś wielkiego, coś niezwykle ważnego i coś, co zostanie zapamiętane na długie lata. 

Rok 2018 z pewnością będzie pracowity dla Mariusza Dudy. 25 maja swoja premierę będzie miała EPka projektu Lunatic Soul. Całość została zatytułowana „Under The Fragmented Sky” i będzie zawierała utwory stworzone podczas sesji nagraniowej do ostatniego albumu „Fractured”. Mariusz Duda na swoim facebookowym proflu wyjawił też, że ma w głowie jeszcze jedno wydawnictwo, ale ono pojawi się raczej dopiero w przyszłym roku. 

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ptasiek [94.251.***.***] dodano: 21.05.2018, 21:22 #1
"Love, Fear and the Time Machine" ukazał się w 2015 roku a nie w 2013...
Pg [89.73.***.***] dodano: 21.05.2018, 22:35 #2
Love fear and time machine ukazal sie w 2015 roku.
Zobacz także
Newsy 298V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group