terazmuzyka.pl
Newsy 968V  
rf | fot. Oskar Szramka | 17 lipca 2018
2

Riverside ujawnia szczegóły i okładkę nowej płyty

Wiemy już praktycznie wszystko o nowym wydawnictwie Riverside, zatytułowanym „Wasteland”.

Zespół Riverside ujawnił szczegóły albumu „Wasteland”, który ukaże się 28 września 2018 roku. Premiera singla zapowiadającego wydawnictwo będzie miała miejsce już 27 lipca.

Daty koncertów jesiennej trasy Riverside

Na album „Wasteland” złoży się dziewięć utworów, a motywem przewodnim płyty będzie świat postapokaliptyczny:

  1. The Day After
  2. Acid Rain
  3. Vale Of Tears
  4. Guardian Angel
  5. Lament
  6. The Struggle For Survival
  7. River Down Below
  8. Wasteland
  9. The Night Before

Okładkę nowego albumu stworzył współpracujący od wielu lat z zespołem amerykański artysta Travis Smith (Opeth, Devin Townsend).

Oto, co Mariusz Duda ma do przekazania na temat nowej płyty:

Tematyka „post-apokaliptyczna” chodziła za mną już od dawna - książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to RIVERSIDE rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania, ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż RIVERSIDE, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie. Wszyscy artyści podczas promocji nowych płyt mówią o tym, że stworzyli swoje najlepsze dzieło. Ja tego nie powiem, bo wszystko co udało nam się do tej pory napisać, było bardzo dobre, wyjątkowe i na poziomie. Jednak takiego ładunku emocjonalnego, jaki ma miejsce na najnowszym albumie, nie było jeszcze nigdy, i najprawdopodobniej nigdy już nie będzie. „Wasteland” to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, co to być może powstaje raz na całe życie.

„Wasteland” to pierwszy studyjny album skomponowany już bez udziału tragicznie zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty zespołu Piotra Grudzińskiego. Tym razem zespół zdecydował się nagrać płytę jako trio przy udziale zaproszonych gości.

W październiku wystartuje trasa koncertowa Riverside, która obejmie największe miasta w Polsce oraz w zachodniej Europie.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
dd11 [82.22.***.***] dodano: 18.07.2018, 19:49 #1
Hmm, na pierwszy rzut oka okladka kojarzy sie z Coldplay. No ale diabeł tkwi w szczególach i to juz być moze prawnicy beda chcieli w razie czego wyciągnąć kasę.
Na płyte czekam z niecierpliwościa.
Ja [31.0.***.***] dodano: 19.07.2018, 09:50 #2
Jeszcze albumu nie słyszałem, ale czuję, że będzie w moim Top 3 płyt Riverside
Zobacz także
Newsy 209V  
0

Novika zaprezentowała teledysk do utworu „Emotika” [WIDEO]

mg | fot. Eliza Krakowka | 16 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group