terazmuzyka.pl
Koncerty 1186V  
mg | fot. Oskar Szramka | 17 października 2019
7

Riverside zapowiedział przyszłoroczną trasę po Polsce [DATY]

Zespół Riverside ogłosił właśnie szczegóły przyszłorocznej trasy po Polsce. Wszystkie zapowiedziane koncerty odbędą się w kwietniu.

Trasa pod hasłem „I’m Your Private Wasteland Tour 2020” wystartuje 16 kwietnia we Wrocławiu. W sumie Riverside zagra sześć koncertów, które odbędą się w największych polskich miastach. W zapowiedzi opublikowanej w serwisie Facebook przeczytać możemy:

„I’m Your Private Wasteland 2020” będzie też naszą największą produkcją sceniczną, setlista będzie zmodyfikowana i pojawią się niespodzianki.

Bilety na wszystkie koncerty trafią do sprzedaży w przyszły czwartek, czyli 24 października. Szczegółowa rozpiska koncertów poniżej:

 • 16.04. Wrocław - A2
 • 17.04. Gliwice - Arena Gliwice
 • 18.04. Kraków - Studio
 • 19.04. Warszawa - Progresja
 • 25.04. Gdańsk - Stary Maneż
 • 26.04. Poznań - Sala Ziemi

Potwierdzenie ogłoszenia:

Nowa wersja płyty 

Formacja Riverside ogłosiła jakiś czas temu publikację specjalnej edycji albumu „Wasteland”, na który złożą się dwie płyty CD oraz jedna DVD. Przede wszystkim znane nam już utwory zostały przygotowane w wysokiej jakości dźwięku (Hi-Res Stereo oraz Surround Mix). Wydawnictwo dostępne będzie w digipacku.

Na wspomnianej już płycie DVD znajdą się utwory w jeszcze innej konfiguracji: Hi-Res Stereo 24bit i Surround Mix, a także teledyski do utworów „Lament”„River Down Below” oraz „Wasteland”.

Na jednej z płyt znajdą się ponadto niepublikowane wcześniej utwory w wersjach akustycznych:

 1. Vale Of Tears - Acoustic (05:18)
 2. Out Of Myself - Acoustic (03:57)
 3. 02 Panic Room - Acoustic (03:26)
 4. River Down Below - Acoustic (05:01)
 5. Wasteland - Live Intro (09:00)

Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 29 listopada nakładem InsideOutMusic. 

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Polak [79.185.***.***] dodano: 17.10.2019, 18:31 #1
Miałem tą nieprzyjemność być na koncercie riverside w Chełmie na Chełmstoku. Taki przegląd i konkurs dla zespołów(wejście wolne). Na riverside (specjalnie piszę z małej litery) plus jeszcze dwa inne zespoły, trzeba było kupić bilet, ale w dniu koncertu okazało się że miasto znalazło sponsorow, także biletów płatnych na te koncerty nie będzie, będzie wjazd wolny( osobom które wcześniej kupiły bilet wyznaczono sektor blisko sceny). Pomijam już to, że riverside wychodził na scenę prawie godzinę, ale jak wokalista zaczął rzucać tekstami: "Witam wszystkich, którzy kupili bilety i przyszli z własnej woli, a reszta cześć" to już mnie trochę wkurzył grajek za dychę. Później było gorzej, teksty padały takie: "Właśnie wróciliśmy z trasy koncertowej ze stanów, i to nasz pierwszy koncert w Polsce, i musimy zagrać tutaj." Jak by ich ktoś zmuszał czy ktoś kupił bilet wcześniej czy wszedł za darmo, nikt nie kazał tym chamom tam przyjeżdżać, a wokalista zachowywał się jak by grał tam za karę. Ale przegięciem po którym wyszedłem z tego żałosnego koncertu był tekst do ludzi, którzy bawili się pod sceną (zapomniałem dodać, że koncert odbywał się w amfiteatrze), padły takie słowa od tego zapatrzonego w siebie i nie wiadomo za co się uważającego żałosnego grajka wokalisty: " To nie jest muzyka do pogowania, chcecie pogować, to idźcie sobie za ogrodzenie". Także dla tych panów 0 szacunku 0 wsparcia i mam nadzieję, że ich najnowszy album okaże się klapą
Pokaż odpowiedzi (2)
Polak [79.185.***.***] dodano: 17.10.2019, 18:53 #4
Miałem tą nieprzyjemność być na ich koncercie w Chełmie na przeglądzie zespołów Chełmstok, który odbywał się w amfiteatrze. riverside (specjalnie piszę z małej litery gdyż nie mam do nich po tym koncercie szacunku) i dwa inne zespoły, miały być gwiazdami wieczoru. Chełmstok jest przeglądem kapel, wjazd darmowy, ale na gwiazdy wieczoru trzeba było zapłacić za wejściówkę. W dniu koncertu okazało się, że miasto(organizator wydarzenia) znalazło sponsorów, i wjazd będzie darmowy, a osobom co kupiły bilety w przedsprzedaży, wyznaczono specjalny sektor koło sceny. Pomijam już to że riverside wchodziło na scenę ok. godziny. Zaraz po wejsciu na scenę wokalista wali tekstem:" Witam wszystkich którzy kupili bilet i są tutaj z własnej woli, reszta cześć". Później było tylko gorzej, ten nędzny grajek za dychę(czyt. wokalista) zaczął sypać tekstami:"Właśnie wróciliśmy z trasy koncertowej w stanach, i to nasz pierwszy koncert w Polsce, i musimy zagrać tutaj". Jak by ktoś ich zmuszał poziom chamstwa tego narcystycznego dupka po prostu mnie zszokował! Ale im dalej tym gorzej, po tekście: " To nie jest muzyka do pogowania, chcecie pogować to wyjdźcie za ogrodzenie", do ludzi bawiących się pod sceną, wstałem i wyszedłem z tego żałosnego koncertu. Pokazali jaki mają stosunek do fanów i publiki. Także mam nadzieję, że na ich następnych koncertach zastaną puste sale. Życzę tym panom samych niepowodzeń artystycznych
Taki ktoś [37.72.***.***] dodano: 17.10.2019, 22:14 #5
Witam! No ja też byłem u siebie w Rzeszowie 7.09.2019 po 9latach przerwy, ostatnim razem byłem na ADHD i powiem, że było całkiem ciekawie-Mariusz cieszył się, że może ponownie zagrać właśnie w Polsce i może mówić do swojej publiczności właśnie po polsku. Po momentach szaleństwa pod sceną nie mówił, że ktoś za bardzo drze jape czy coś.. Także nie wiem o co chodzi z tym komentarzem niektórzy inaczej widzą świat... Bywa...osobiście uważam że wasteland to płyta dobra, trudna, chciałbym żeby cała była taka jak Acid Rain ale to nie byłby wtedy Riverside...pozdrawiam z Rzeszowa, w którym im więcej wieżowców tym mniej ludzi... normalnych ludzi..
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 21.10.2019, 13:06 #6
polski King Crimson?! cha cha
grzegorz [212.180.***.***] dodano: 22.10.2019, 10:17 #7
Niestety, tak to już jest z bezpłatnymi koncertami. Na koncerty płatne i bezpłatne przychodzi trochę inna publiczność. W takiej sytuacji wolałbym jednak oddać ludziom za bilety niż robić im specjalny sektor itd.
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group