terazmuzyka.pl
Newsy 1621V  
rf | 13 marca 2018
11

Rob Halford: Jako homoseksualista walczę o równość

Wokalista Judas Priest twierdzi, że nie będzie szczęśliwy, dopóki wszyscy bez względu na orientację seksualną, nie będą równi.

Rob Halford udzielił wywiadu portalowi „Noisey”, w którym opowiedział swoją historię walki o równouprawnienie dla osób homoseksualnych.

Five Finger Death Punch zapowiada nową płytę

Wokalista Judas Priest przyznał się do swojej orientacji seksualnej w latach 90.:

Jeśli jesteś muzykiem, nieoczekiwaną pomoc może przynieść reakcja twoich fanów. Gdy tylko przyznałem się, że jestem gejem dostałem cudowne wiadomości od fanów z całego świata, którzy pisali, że pomogłem im, nie wstydząc się mojej seksualności. Pomyślałem sobie wtedy: „łał”.

Jako osoba homoseksualna działająca w metalu, wykorzystuję tę okazję. Nastały dla wielu z nas trudne czasy. Wciąż walczę jako homoseksualista. Nie zaznam szczęścia, dopóki wszyscy nie będą równi. To niesprawiedliwe, że dla jednych funkcjonują jedne zasady, a dla innych, inne. Nie tak powinien działać świat.

Rob Halford zauważa jednak, że młode pokolenie jest bardziej tolerancyjne od starszego:

Wielu moich fanów to młodzi ludzie, ożywczo działa na mnie towarzystwo osób, które są pełne miłości, troski i bardziej otwarte, a także bardziej tolerancyjne niż większość ludzi na świecie. Dorastanie w Anglii w latach 50. wiązało się z okropną dyskryminacją. Niezwykle trudno było żyć takim życiem, jakim by się chciało. Stopniowo zachodziły zmiany, jak wprowadzenie małżeństw tej samej płci, co jest wspaniałe, ale wciąż dokonuje się okropnych przestępstw z nienawiści. Mamy przed sobą jeszcze długą drogę, ale moim światem zawsze rządzi nadzieja i optymizm.

9 marca ukazał się nowy album Judas Priest, zatytułowany „Firepower”. W ramach jego promocji muzycy zagrają 13 czerwca w katowickim Spodku, towarzyszyć im będzie formacja Megadeth.

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
UrażonyKatolik [83.26.***.***] dodano: 13.03.2018, 20:04 #1
a kto będzie walczył o równość religijną?,bo nas katolików ciągle jacyś hipsterzy pseudo-sataniści z pudelków atakują i nie możemy nic zrobić żeby ich kara spotkała ,bo ciągle są uniewinniani,jakaś doda się pyszczy,jakiś gimbus 40+ wymachuje dildem,krzyże usuwają ze szkół,żeby ci co mają jakieś szmatki na głowie nie byli urażeni,mięsa zabraniają jeść,ale ci geje są biedni w tych swoich kokonach,a lesbijki nie dość że femeny i kasy mają w brud, to jeszcze są tak poniewierane,co to się dzieje na tym świecie,może niech się pomodlą do swojego ojca w piekle,wielkiego stwórcy jakże radosnej tęczy.
Pokaż odpowiedzi (6)
bbfan [77.255.***.***] dodano: 13.03.2018, 20:28 #8
Jestem ciekaw czym się niby ta nierówność objawia? Nie może pracować, wypoczywać, chodzić po ulicy, pić alkoholu?
Pokaż odpowiedzi (2)
Lemmysomemoney dodano: 14.03.2018, 07:50 #11
Uwaga! Reklama Firepower! :D
Komentarze (11 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 297V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
Koncert już wkrótce
  • Judas Priest + Megadeth
  • Data i miejsce koncertu: 13 czerwca 2018
    Katowice, Spodek
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group