terazmuzyka.pl
Newsy 824V  
szy | 13 lutego 2018
3

Rob Halford (Judas Priest): Glenn Tipton wciąż jest w zespole!

Zespół Judas Priest ogłosił wczoraj, że gitarzysta Glenn Tipton nie będzie mógł wziąć udziału w nadchodzącej trasie z powodu choroby. Na ten temat wypowiedział się również sam Rob Halford. 

Przypomnijmy: wczoraj na oficjalnej stronie brytyjskiego zespołu pojawiło się specjalne oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że Glenn Tipton nie będzie mógł wyruszyć w trasę, ponieważ uniemożliwia mu to choroba Parkinsona, z którą zmaga się od 10 lat.  

Ozzy Osbourne: Nagram album po trasie koncertowej

Gitarzysta napisał:

Chcę, by wszyscy wiedzieli, że Judas Priest musi iść naprzód, a ja nie opuszczam zespołu, po prostu zmieniła się moja rola. Nie wykluczam, że jeśli poczuję, iż jestem w stanie dać czadu z Judas Priest, ponownie stanę na scenie. Mam nadzieję, zobaczyć was wszystkich maniaków metalu w niedalekiej przyszłości.

Wiadomo, że na trasie zastępować go będzie Andy Sneap - czyli jeden z producentów nadchodzącej płyty grupy. Oświadczenie Tiptona skomentował właśnie lider i wokalista Judas Priest, Rob Halford, który powiedział:

Ogromne emocje towarzyszyły tej informacji. Ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Glenn podjął taką decyzję, ponieważ jest dla niego dobra w tej sytuacji. Glennowi chodziło tylko o zespół, zespół, zespół. A my mu powiedzieliśmy: „Nie, chodzi o to, co jest najlepsze dla ciebie”. On natomiast odpowiedział: „Nie, chcę tego, co najlepsze dla zespołu”. To pokazuje, na czym naprawdę mu zależy.

Najważniejsze, że Glenn wciąż jest w Judas Priest. Teraz jego rola będzie inna. Nie może jeździć w trasy, ale fani będą zachwyceni, kiedy będzie od czasu do czasu wychodził na scenę, aby zagrać z nami „Breaking The Law” albo „Living After Midnight”. Zawsze to będzie coś specjalnego.

Glenn Tipton dołączył do zespołu w 1974 roku, tuż przed nagraniem debiutanckiej płyty „Rocka Rolla”. 

Osiemnasty już studyjny krążek grupy Judas Priest, który będzie zatytułowany „Firepower”, na półki sklepowe ma trafić już 9 marca. W ramach jego promocji grupa wystąpi w Polsce wraz z Megadeth, 13 czerwca, w katowickim Spodku.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
maddog dodano: 13.02.2018, 15:28 #1
Oby zdrowie pozwoliło i 13 czerwca w katowickim Spodku Glenn uraczył nas kilkoma soczystymi dźwiękami ze swojej gitary !
Franz a [78.10.***.***] dodano: 14.02.2018, 00:19 #2
Coś się kończy . kończy się epoka era , skończyła się moja młodość ale nie przeminęła miłość do metalu . odchodzą ci wielcy kiedyś buntownicy niepokorni ale metal przetrwał dzięki nim i nam jego wyznawcom trzymaj się Glenn trzymajcie się metale razem stworzyliśmy "Piękną rzecz"
Pokaż odpowiedzi (1)
Koncert już wkrótce
  • Judas Priest + Megadeth
  • Data i miejsce koncertu: 13 czerwca 2018
    Katowice, Spodek
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group