terazmuzyka.pl
Newsy 2328V  
mg | 18 listopada 2018
3

Rob Halford zdradza: Dlatego odszedłem z Judas Priest

Judas Priest bez Roba Halforda? Trudno to sobie obecnie wyobrazić, ale przecież wokalista odszedł z grupy w 1992 roku. W jednym z wywiadów postanowił wrócić do tamtej okresu w swoim muzycznym życiu.

Judas Priest to oczywiście Ian Hill – człowiek, który od 1969 roku jest wierny metalowej legendzie. Nie ma jednak wątpliwości, że Rob Halford jest obecnie nie tylko głosem, ale i twarzą zespołu. Charyzmatyczny wokalista aktywnie promuje kolejne wydawnictwa i świetnie spisuje się na scenach całego świata.

Judas Priest boryka się z problemem fałszywych kont

Nie można jednak zapomnieć, że odszedł z Judas Priest na ponad 10 lat, a rzecz działa się na początku lat 90. Teraz, już z perspektywy czasu, postanowił opowiedzieć o tamtych wydarzeniach z jego muzycznej drogi:

Wydaje mi się, że to ta sama historia, jak w wypadku wielu moich kolegów muzyków. Taka śmieszna sprawa z wokalistami – mamy tendencję do robienia rzeczy na własną rękę, żeby później wrócić do miejsca, w którym powinniśmy być. Jak na ironię, album „Resurrection” [debiut zespołu Halford – przyp. mg] był mostem, który znów połączył mnie z Judas Priest.

- powiedział Halford i przyznał, że chodziło o kreatywność i potrzebę poszukiwania:

Gdy jesteś kreatywny, to naturalna sprawa, że ciągle poszukujesz nowych rozwiązań. Szukałem ich i wciąż szukam – jestem po prostu ciekawy, co można zrobić wspólnie z innymi muzykami.

Rob Halford często w wywiadach wypowiada się na temat ewentualnych muzycznych kooperacji, a wśród jego ulubieńców znajdują się chociażby Lady Gaga, Adam Nergal Darski czy zespół Babymetal. Niewykluczone, że kiedyś nawiąże z nimi współpracę.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Music Hunter dodano: 19.11.2018, 00:18 #1
Judas Priest + Lady Gaga? serious??
Pokaż odpowiedzi (1)
AntyMetal [89.228.***.***] dodano: 19.11.2018, 10:37 #3
No super news. Od blisko 20 lat znów śpiewa w zespole, więc jakie ma teraz znaczenie, czemu odszedł ćwierć wieku temu?
Zobacz także
Newsy 165V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
Newsy 632V  
9

Adam Lambert mówi, czy nagra z Queen płytę

rf | fot. DianaKat1 | 22 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group