terazmuzyka.pl
Newsy 1715V  
mg | 9 października 2018
5

Rob Trujillo (Metallica) zagrał w hołdzie Cliffowi Burtonowi [WIDEO]

Podczas koncertu w Austin Rob Trujillo z Metalliki postanowił oddać hołd legendarnemu basiście zespołu, Cliffowi Burtonowi. Wykonał „(Anesthesia) Pulling Teeth”.

Podczas festiwalu Austin City Limits zgromadzonej publiczności zaprezentowała się Metallica. Zespół zagrała w sumie szesnaście kompozycji, ale najciekawiej było mniej więcej w połowie występu, ponieważ „Fade to Black” przerodziło się w basową solówkę w wykonaniu Roba Trujillo. Postanowił on zinterpretować pochodzący z debiutanckiej płyty „(Anesthesia) Pulling Teeth” – ten instrumentalny utwór był dziełem nieżyjącego, legendarnego Cliffa Burtona.

Zobacz, co Metallica zaprezentuje w Warszawie

Wykonanie zostało zarejestrowane i udostępnione w sieci:

Utwór „(Anesthesia) Pulling Teeth” to znak rozpoznawczy Burtona, o czym przy jednej z okazji wspomniał James Hetfield:

Słyszeliśmy to szalone solo, spojrzałem na scenę i pomyślałem: „Nie widzę tam żadnego gitarzysty”. Obaj [z Larsem Ulrichem] zaczęliśmy liczyć struny, aż w końcu powiedziałem do Larsa: „Koleś, to jest bas!”.

A poniżej znajdziecie setlistę z tego koncertu.

Metallica Setlist Austin City Limits 2018 2018, Worldwired Tour

Metallica w Polsce 

Koncert Metalliki w Warszawie wyprzedał się w rekordowym czasie. Już kilka minut po pojawieniu się wejściówek w sprzedaży, wiele osób pisało, że mimo próby zakupu punktualnie o 10:00, nie udało im się zdobyć upragnionego biletu.

Warto nadmienić, że poza pokaźną grupą osób, które próbowały kupić wejściówki w regularnej sprzedaży, te były dostępne już wcześniej – dla posiadaczy specjalnych kodów dostępnych tylko dla członków Metclubu. Wszystko to sprawiło, że ogromny PGE Narodowy wyprzedał się na pniu, niewiele wolniej, niż znacznie mniejsza Tauron Arena podczas ostatniej wizyty Metalliki w Polsce.

Z opublikowanego przez Live Nation Polska wpisu wynika jednak, że w przyszłości może pojawić się jeszcze szansa na zakup wejściówki. Trzeba mieć jednak refleks i odrobinę szczęścia.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Fixxer dodano: 10.10.2018, 11:40 #1
Przeciez gra to co koncert od dwoch lat...
Niusa zrobcie ze Enter Sandman zagrali...
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 11.10.2018, 10:40 #2
Jak słyszę o basistach metalowych to mi się śmiać chce. W latach 70-ych w hard rocku i rocku progresywnych bas grał swoje partie niezależnie od reszty przez co go słychać i można słuchać np. tylko partii basowych, nie mówiąc już o ówczesnym Pilichowskim który gra klangiem ale to już wirtuoz. W metalu basiści to tak na prawdę gitarzyści grający na basie którzy w garażu przegrali głosowanie kto gra na gitarze. Grają unisono to co gitara aby zrobić tylko bu bu. Przykładem jest And Justice for All gdzie prawie całkowicie ściszono bas i w sumie nie ma to znaczenia. Trujillo na koncertach brzdęka na strunach pierdoły na poziomie dzieciaka który pierwszy raz dotyka strun i robi takie miny że jak ktoś się nie zna to myśli "o kurde ale to trudne jak on się tak męczy". Pilichowski robi kosmos na basie i prawie nie widać grymasu na twarzy.
Pokaż odpowiedzi (2)
Jazon N. [91.240.***.***] dodano: 11.10.2018, 12:09 #5
Ja uważam ten Pan jest trochę przereklamowany, JN był o niebo lepszy od niego i to za jego czasów Metallica wydawała najlepsze płyty potem już tylko zachowawczo. A z drugiej strony starczy już tego wazeliniarstwa, hołdów itd. Burton to basista, który może był w pierwszym składzie po nim nagrano wiele dobrego be z jego udziału.
Zobacz także
Newsy 720V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group