terazmuzyka.pl
Newsy 768V  
szy | 22 czerwca 2018
0

Robert Brylewski zostanie uhonorowany muralem w Warszawie

Robert Brylewski, legendarny muzyk takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael czy Armia, zmarł 3 czerwca w wieku 57 lat. W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się odsłonięcie muralu poświęconego artyście. 

27 czerwca, czyli w najbliższą środę, o godzinie 19:00 przy klubie Pogłos (znajdujący się na ulicy Burakowskiej 12 w Warszawie) odbędzie się oficjalne odsłonięcie muralu na cześć Roberta Brylewskiego, który wykona Bruno Althamer. Wiadomo, że dzieło ozdobi ścianę budynku od ulicy Powązkowskiej. 

Rock Na Bagnie uczci pamięć Roberta Brylewskiego

Ponadto w ogródku warszawskiego klubu odbędzie się specjalny koncert, podczas którego jazzowa formacja Pokusa zagra legendarną „Czarną płytę” Brygady Kryzys. Wstęp jest bezpłatny. 

Cokolwiek napiszemy o Robercie Brylewskim - zawsze będzie to tylko częścią zbiorowej opowieści, zawsze będzie półprawdą, kulturowym mitem i zawsze tę opowieść będzie można rozszerzyć o kolejną i tak bez końca… Robert był jak największy i najstarszy dąb w lesie - kiedy odszedł miejsce po nim długo będzie jeszcze puste

- możemy przeczytać w komunikacie. 

Robert Brylewski był jednym z najważniejszych polskich artystów alternatywnych, który w swojej twórczości – działał na scenie od lat 70. – łączył muzykę punk rockową, elektronikę, nową falę, czy w końcu reggae. Największą popularność przyniosły mu występy w zespole Kryzys, a następnie Brygada Kryzys. Współtworzył ponadto formacje Izrael oraz Armia. W swojej bogatej karierze współpracował z wieloma artystami.

Muzyk zmarł 3 czerwca tego roku. Odszedł w szpitalu po kilkutygodniowej śpiączce. Ponieważ z jego śmiercią związane jest brutalne pobicie, w sprawę zaangażowane są prokuratura i policja.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1373V  
4

Slash: Doda jest bardzo fajna

rf | 13 listopada 2018
Newsy 284V  
0

A Perfect Cricle zaprezentowali apokaliptyczny teledysk [WIDEO]

mg | fot. Paul Harries | 9 listopada 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group