terazmuzyka.pl
Newsy 806V  
szy | 22 czerwca 2018
0

Robert Brylewski zostanie uhonorowany muralem w Warszawie

Robert Brylewski, legendarny muzyk takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael czy Armia, zmarł 3 czerwca w wieku 57 lat. W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się odsłonięcie muralu poświęconego artyście. 

27 czerwca, czyli w najbliższą środę, o godzinie 19:00 przy klubie Pogłos (znajdujący się na ulicy Burakowskiej 12 w Warszawie) odbędzie się oficjalne odsłonięcie muralu na cześć Roberta Brylewskiego, który wykona Bruno Althamer. Wiadomo, że dzieło ozdobi ścianę budynku od ulicy Powązkowskiej. 

Rock Na Bagnie uczci pamięć Roberta Brylewskiego

Ponadto w ogródku warszawskiego klubu odbędzie się specjalny koncert, podczas którego jazzowa formacja Pokusa zagra legendarną „Czarną płytę” Brygady Kryzys. Wstęp jest bezpłatny. 

Cokolwiek napiszemy o Robercie Brylewskim - zawsze będzie to tylko częścią zbiorowej opowieści, zawsze będzie półprawdą, kulturowym mitem i zawsze tę opowieść będzie można rozszerzyć o kolejną i tak bez końca… Robert był jak największy i najstarszy dąb w lesie - kiedy odszedł miejsce po nim długo będzie jeszcze puste

- możemy przeczytać w komunikacie. 

Robert Brylewski był jednym z najważniejszych polskich artystów alternatywnych, który w swojej twórczości – działał na scenie od lat 70. – łączył muzykę punk rockową, elektronikę, nową falę, czy w końcu reggae. Największą popularność przyniosły mu występy w zespole Kryzys, a następnie Brygada Kryzys. Współtworzył ponadto formacje Izrael oraz Armia. W swojej bogatej karierze współpracował z wieloma artystami.

Muzyk zmarł 3 czerwca tego roku. Odszedł w szpitalu po kilkutygodniowej śpiączce. Ponieważ z jego śmiercią związane jest brutalne pobicie, w sprawę zaangażowane są prokuratura i policja.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 642V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 219V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group