terazmuzyka.pl
Newsy 2359V  
rf | 16 marca 2017
0

Robert Plant i Nigel Kennedy w niezwykłej wersji „Kashmir" (AUDIO)

Robert Plant wraz z Nigelem Kennedym wykonali niezwykłą wersję słynnego utworu Led Zeppelin.

14 marca 2017 roku słynny skrzypek Nigel Kennedy wystąpił w londyńskim Royal Albert Hall. Na bisy dołączył do niego sam Robert Plant.

Led Zeppelin w Encyklopedii TerazRock.pl

Artyści najpierw wykonali przebój „Hey Joe”, a potem zabrali się za niezwykłą, kilkunastominutową wersję utworu „KashmirLed Zeppelin, pochodzącego z wydanego w 1975 roku podwójnego albumu „Physical Graffiti”. Do sieci trafiło nagranie z audio zarejestrowane z publiczności.

Jimmy Page: To nie koniec Led Zeppelin

W zeszłym roku gitarzysta Led Zeppelin, Jimmy Page, zapowiedział, że zespół jeszcze nie jest skończony.

To nie koniec Led Zeppelin – to dosyć jasne, ponieważ każdego roku od 1968 zdobywamy nowych fanów. Wydania reedycji płyt przysporzyły nam dużo pracy.

Prawdopodobieństwo nagrania nowej płyty lub choćby wspólnych koncertów z Robertem Plantem i Johnem Paulem Jonesem jest jednak znikome. Możliwe jest jednak, że w 2017 roku zobaczymy na scenie Jimmy’ego Page’a solo. W zeszłym roku gitarzysta zapowiedział:

Możliwe, że nadszedł czas, by odkurzyć gitarę przed przyszłym rokiem. Czas, bym nagrał solowy album. Ostatni wyszedł 27 lat temu – nie wykorzystałem tej sytuacji. W przyszłym roku będę pracował z gitarą. Jestem znany z grania w wielu stylach i muszę wszystkie je sobie powtórzyć.

Zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku w wyniku transformacji grupy The Yardbirds, początkowo jako The New Yardbirds. W ciągu dekady nagrał wiele przełomowych płyt, kładąc podwaliny pod hard rock. Grupa zakończyła działalność wraz ze śmiercią perkusisty, Johna Bonhama w 1980 roku. Później reaktywowała się na pojedyncze występy. Ostatnia reaktywacja miała miejsce w 2007 roku, a upamiętnia ją album CD i DVD „Celebration Day” (2012).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group