terazmuzyka.pl
Newsy 999V  
szy | 11 października 2017
0

Robert Plant gra nowe utwory w programie BBC [WIDEO]

Robert Plant, wraz z zespołem The Sensational Shape Shifters, wystąpił w programie telewizyjnym prowadzonym przez Joolsa Hollanda i zaprezentował utwory z nadchodzącego solowego albumu. 

W jednym z odcinków popularnego talk-show „Later... With Jools Holland” emitowanego na antenie BBC Two gościem był Robert Plant, który wraz ze swoim zespołem, wykonał dwie kompozycje, które znajdą się na jego nowym solowym albumie. 

Dwa klasyczne albumy Pink Floyd ponownie trafią na winyle

Na kanale BBC Music w serwisie YouTube możecie zapoznać się z wykonaniami „New World” oraz „Bones of Saints”. 

Jedenaste wydawnictwo legendarnego Roberta Planta będzie nosić tytuł „Carry Fire” i ukaże się 13 października, czyli w najbliższy piąteknakładem Nonesuch / Warner. 

Na nadchodzącym solowym albumie byłego wokalisty Led Zeppelin znajdzie się 11 premierowych utworów, tak prezentuje się tracklista:

 1. The May Queen
 2. New World…
 3. Season’s Song
 4. Dance With You Tonight
 5. Carving Up The World Again
 6. A Way With Words
 7. Carry Fire
 8. Bones Of Saints
 9. Keep It Hid
 10. Bluebirds Over The Mountain
 11. Heaven Sent

Robert Plant w ten sposób opisał nadchodzący album:

Chodzi o intencje. Szanuję i lubię moje wcześniejsze utwory, ale za  każdym razem czuję potrzebę tworzenia czegoś nowego. Łączę więc stare z nowym. Konsekwencją tego jest, że cały zespół porusza się wokół własnej osi – nowe brzmienie i nowa przestrzeń dają poczucie emocjonującej i dramatycznej scenerii nastroju, melodii i dźwięku instrumentów.  

Na „Carry Fire” gościnnie pojawi się tolkowy wokalista, Seth Lakeman, a także Chrissie Hynde, liderka zespołu The Pretenders. Wokalista przed premierą opublikował w sieci trzy kompozycje: „The May Queen”, „Bones of Fire” „Bluebirds Over The Mountain”

Zabawne i zaskakujące reakcje na muzykę Led Zeppelin

Twórcy kanału FBE tym razem sprawdzili jak młode pokolenie reaguje na muzykę Led Zeppelin. W eksperymencie wzięły udział dzieci w wieku 6-13 lat. Dzieciom zaprezentowano kilka najbardziej znanych utworów Led Zeppelin, w tym „Whole Lotta Love”, „Stairway To Heaven” i „Kashmir” i zapytano ich o opinię.

Co ciekawe, większość z nich mówiła, że zna te utwory. Opinie były jednak bardzo różne. Najbardziej entuzjastycznie do twórczości Jimmy’ego Page’a i Roberta Planta odnosił się ośmioletni Jake, który gdy tylko dowiedział się, czego będzie słuchał, wykrzyknął:

TAK! Uwielbiam ten zespół! Słuchamy go cały czas w samochodzie. Dziękuję Wam bardzo!

Nic dziwnego, że znał większość zaprezentowanych utworów. Poniżej możecie obejrzeć cały odcinek.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group