terazmuzyka.pl
Newsy 2574V  
rf | 15 maja 2019
1

Robert Plant przyznaje, że niektóre piosenki Led Zeppelin były tandetne

Robert Plant nie ukrywa, że niektóre jego piosenki z czasów Led Zeppelin nie należą do wybitnych.

Zespół Led Zeppelin należy do najpopularniejszych zespołów rockowych lat 70., nagrał ponadczasowe przeboje, ale niektórzy zarzucali mu, że w jego tekstach brakowało głębi. Zgadza się z nimi sam Robert Plant.

Led Zeppelin zapowiedział film z okazji 50-lecia

W wywiadzie dla „Planet Rock” wokalista przyznał, że niektóre jego piosenki były świetne, ale inne zupełnie chybione:

Moi rówieśnicy pisali teksty, komentujące ważne, społeczne sprawy, a ja snułem się wzdłuż Walii, rozmyślając o Gollumie. Wtedy mi się to podobało, ale gdy teraz do tego wracam, myślę sobie „o rety, ale to było tandetne”. Ale podoba mi się „Stairway To Heaven”. Potrafię na to spojrzeć obiektywnie. Nie zawsze mam ochotę go śpiewać, ale ma w sobie coś wartościowego.

Najlepiej zarabiające utwory Led Zeppelin w sieci

Magazyn „Billboard” opublikował zestawienie Nielsen Music przedstawiające, ile poszczególne utwory Led Zeppelin zarobiły na platformach cyfrowych.

W zestawieniu opublikowanym przez „Billboard” pod uwagę zostały wzięte zarówno cyfrowe pobrania plików, jak i streaming od momentu, gdy katalog Led Zeppelin po raz pierwszy legalnie pojawił się w sieci w listopadzie 2007 roku aż do 12 lipca 2018 roku.

Poniżej prezentujemy pierwszą dwudziestkę utworów wraz z ich zarobkiem w dolarach

  1. Stairway To Heaven 2903223,42
  2. Kashmir 1421130,32
  3. Immigrant Song 1306140,94
  4. Black Dog 1167232,19
  5. Whole Lotta Love 1034129,29
  6. Ramble On 888793,61
  7. Over the Hills And Far Away 757125,57
  8. Goin’ To California 694689,56
  9. Rock n’ Roll 636985,97
  10. D’yer Mak’er 553459,73
  11. When the Levee Breaks 547514,60
  12. All My Love 536716,87
  13. Fool In The Rain 497152,94
  14. Good Times, Bad Times 484799,06
  15. Dazed And Confused 443730,10
  16. Babe, I’m Gonna Leave You 407165,31
  17. Hey, Hey What Can I Do 383439,92
  18. The Ocean 356840,76
  19. Heartbreaker 347498,72
  20. Misty Mountain Hop 306642,32
Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Commodore 64 [78.10.***.***] dodano: 17.05.2019, 12:58 #1
Dzięki tej tandecie osiągnęli sukces komercyjny i dotarli do tzw. masowej publiczności - dowodem powyższy ranking ze Stairway to Heaven i Kashmir na dwóch pierwszych miejscach...
Zobacz także
Newsy 299V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group