terazmuzyka.pl
Pitbulek 6018V  
rf | 20 czerwca 2020
9

Robert Trujillo o najgorszej reakcji na przeróbkę Metalliki: Byłem zażenowany

W ostatnich latach tradycją na koncertach Metalliki stały się przeróbki lokalnych przebojów. Nie wszystkie były przyjmowane entuzjastycznie.

W trakcie ostatnich tras stałym elementem koncertów Metalliki było wykonywanie przez Roberta Trujillo i Kirka Hammetta utworów, które kojarzyły się z danym miejscem. Wielokrotnie przeróbki te były przyjmowane przez fanów entuzjastycznie, zwłaszcza w Europie, gdzie Rob często musiał opanować śpiewanie w lokalnym języku. Jednak nie wszędzie tak było. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych fani nie zawsze reagowali entuzjazmem. Trujillo szczególnie zapamiętał jeden z takich koncertów.

W październiku 2018 roku Metallica zagrała w Pensylwanii. Trujillo i Hammett postanowili więc zagrać przeróbkę hymnu uczelni Penn State. W wywiadzie dla „Drinks With Johnny” Trujillo wspomina, że był to kiepski pomysł:

Pomyślałem, że zagramy hymn Penn State, ale zagraliśmy ze 20 sekund i wszyscy mieli to gdzieś. Pomyślałem sobie „o mój Boże” i przestałem grać, bo byłem tak zażenowany. Kirk jednak grał dalej. Szybko przeszliśmy do piosenki Metalliki. To był nasz wybieg, „no dobra, spieprzyliśmy to, ale posłuchajcie tego”. Kawałki Metalliki ratowały nam skórę w Stanach.

Poniżej możecie obejrzeć fragment występu, o którym mówił Robert.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pumpciuś [89.74.***.***] dodano: 20.06.2020, 19:05 #1
Rzeczywiście żenujące. Ale wszystko. Nie tylko te 20 sekund. Jak para amatorów nastolatków u taty w garażu.
Pokaż odpowiedzi (8)
Komentarze (9 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Pitbulek 2379V  
Pitbulek 2605V  
Pitbulek 281V  
0

Raper Kid Cudi wytatuował sobie Kurta Cobaina [FOTO]

rf | fot. THE BULL PEN | 26 sierpnia 2020
Pitbulek 5890V  
34

Producent Metalliki o grze Larsa Ulricha: Był beznadziejny

rf | fot. Merijn Bos | 24 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group