terazmuzyka.pl
Newsy 4396V  
rf | 24 czerwca 2017
1

Rock Am Ring. Organizatorzy ujawniają powód ewakuacji festiwalu

Organizatorzy Rock Am Ring wyjawili powody ewakuacji pierwszego dnia festiwalu.

Pierwszego dnia tegorocznej edycji festiwalu Rock Am Ring organizatorzy w porozumieniu z policją zarządzili ewakuację w obawie przed zagrożeniem terrorystycznym. Z tego powodu odwołano kilka koncertów, w tym niemieckiej grupy Rammstein. Po przeszukaniu całego terenu, festiwal wznowiono następnego dnia i dalej przebiegł bez zakłóceń.

Bill Ward (Black Sabbath) sprzedaje swój sprzęt

Przedstawiciel policji, Johannes Kunz, zasugerował mediom, że powodem ewakuacji była literówka w nazwiskach dwóch pochodzących z Syrii pracowników pola festiwalowego. Z powodu literówki nie znaleziono ich nazwisk na liście osób zatrudnionych przy organizacji Rock Am Ring, co wzbudziło podejrzenia potencjalnego zagrożenia terrorystycznego.

Organizatorzy festiwalu powiedzieli teraz jednak, że policja podejrzewała o powiązania z terrorystami przynajmniej jednego z pracowników już wcześniej i literówka w nazwisku nie miała znaczenia. Potwierdził to przedstawiciel policji, mówiąc:

To nie przez literówkę ewakuowano festiwal, a przez obawę o powiązania jednego z pracowników ze światem Islamistów.

Obaj podejrzani mężczyźni zostali aresztowani 2 czerwca, ale wypuszczono ich dzień później, gdyż nie potwierdziły się podejrzenia, że zamierzają przeprowadzić zamach terrorystyczny.

„Teraz Rock” zapytał gitarzystę zespołu Rammstein, Paula Landersa, którego koncert na Rock Am Ring został odwołany, o tę sprawę. On odpowiedział:

Jakiś kuzyn przyjaciela brata osoby, która tam pracowała miał jakąś kryminalną przeszłość, która wzbudziła podejrzenia, ale nie znam szczegółów. Wciąż próbujemy się dowiedzieć, jakie były powody odwołania koncertu. Wtedy zobaczymy, co się da zrobić. Jeśli odwołujesz koncert tylko dlatego, że myślisz, że coś może się zdarzyć, musisz mieć bardzo dobre powody. Czasem ludzi zbyt łatwo przestraszyć. Nie podoba mi się to. Chcieliśmy tam zagrać, ale nie mogliśmy.

Cały wywiad z Paulem Landersem z zespołu Rammstein znajdziecie w numerze lipcowym „Teraz Rocka”, który ukaże się 28 czerwca 2017 roku. Gitarzysta opowie w nim między innymi o nowym DVD „Rammstein: Paris”, zdradzi jak przebiegają prace nad nowym albumem studyjnym Rammsteina, a także wspomni swój koncert w Jarocinie, powie w jaki sposób inspirowały go polskie zespoły punkowe, a także zdradzi, co po praz pierwszy w życiu zrobił w Dębkach.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 25.06.2017, 09:44 #1
Stek bzdur, wyssanych z palca. A nie, wróć, islamiści są dobrzy i kochają rocka ...
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group