terazmuzyka.pl
Film / serial 420V  
mg | 3 czerwca 2019
2

„Rocketman” ocenzurowany w Rosji. Elton John wydał oświadczenie

Choć „Rocketman” nie zadebiutował jeszcze w kinach, już teraz budzi ogromne emocje. W Rosji obraz został nawet ocenzurowany, co nie spodobało się Eltonowi Johnowi.

„Rocketman” to film biograficzny, który opowiada o burzliwej i niezwykle barwnej karierze Eltona Johna. Oczywistym jest, że w filmie znajdzie się wiele scen seksu (również gejowskiego) czy zażywania narkotyków, czego od samego początku nie ukrywali ani jego twórcy, ani sam muzyk. Jak się jednak okazuje, obie te kwestie są problemem w Rosji, gdzie „Rocketman” został ocenzurowany.

Elton John chciał więcej seksu i narkotyków w filmie „Rocketman”

Odpowiedzialna za dystrybucję na terenie Rosji firma Central Pertnership poinformowała, że zarówno sceny gejowskiego seksu, jak i zażywanie narkotyków kłócą się z prawem w tym kraju i musiały zostać wycięte z filmu.

Do sprawy ocenzurowania „Rocketmana” na terenie Federacji Rosyjskiej odniósł się Elton John:

Z całą stanowczością odcinamy się od decyzji o ocenzurowaniu „Rocketmana” na rosyjskim rynku, o czym dowiedzieliśmy się dopiero teraz (...) Fakt, iż lokalny dystrybutor usunął pewne sceny, zabierając publiczności możliwość obejrzenia filmu w oryginale, jest smutnym obrazem podzielonego świata, w którym żyjemy – świata, w którym miłość pomiędzy dwojgiem ludzi może być z takim okrucieństwem nieakceptowana.

Poniżej wpis w oryginale:

Film „Rocketman”, który trafi na ekrany polskich kin 7 czerwca już był pokazywany na festiwalach filmowych, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, jak w Cannes. Sam Elton o filmie powiedział:

Jeśli mam być szczery, to film mnie powalił. Byłem bardzo poruszony. Film wzruszył mnie do łez. Jestem z niego bardzo dumny.

„Rocketman” jest biografią Eltona Johna, skupiającą się na jego drodze ku sławie. Reżyserem „Rocketmana” jest Dexter Fletcher, który objął reżyserię „Bohemian Rhapsody” po tym, jak z planu zwolniony został Bryan Singer. Autorem scenariusza jest natomiast Lee Hall, a produkcją zajmują się: Matthew Vaughn, David Furnish oraz sam John. W rolę Eltona wcielił się Taron Egerton.

Tymczasem w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży od kilku dni, znajdziecie obszerną relację z pożegnalnego koncertu Eltona Johna w krakowskiej Tauron Arenie.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Gibi [5.173.***.***] dodano: 03.06.2019, 14:34 #1
Na filmy o zboczeńcach nie chodze...
Nie jestem robotem [80.48.***.***] dodano: 04.06.2019, 22:40 #2
Putin dba o zdrowie moralne społeczeństwa.
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group