terazmuzyka.pl
Film / serial 530V  
rf | 10 czerwca 2019
1

„Rocketman” odniósł sukces. Czy pokona „Bohemian Rhapsody”?

Filmowa biografia Eltona Johna może poszczycić się pierwszym dużym kasowym sukcesem. Czy pokona „Bohemian Rhapsody”.

Film „Rocketman”, będący biografią Eltona Johna, zarobił na całym świecie już ponad 100 milionów dolarów, z czego połowa to zarobki w USA, co oznacza, że zaledwie po tygodniu od premiery trafił do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych muzycznych biografii. Aktualnie znajduje się na miejscu dziewiątym, ale film wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem i podbija kolejne kraje, więc ma dużą szansę przeskoczyć jeszcze wyżej. Czy uda mu się pokonać „Bohemian Rhapsody”? Nie będzie to łatwe, bo filmowa biografia Queen znajduje się na szczycie z zarobkiem ponad 900 milionów dolarów na całym świecie.

Zobacz dwa fragmenty filmu „Rocketman”

Film „Rocketman” od 7 czerwca jest do obejrzenia w polskich kinach.

Rocketman” jest biografią Eltona Johna, skupiającą się na jego drodze ku sławie. Reżyserem „Rocketmana” jest Dexter Fletcher, który objął reżyserię „Bohemian Rhapsody” po tym, jak z planu zwolniony został Bryan Singer. Autorem scenariusza jest natomiast Lee Hall, a produkcją zajmują się: Matthew Vaughn, David Furnish oraz sam John. W rolę Eltona wcielił się Taron Egerton.

Tymczasem w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży, znajdziecie obszerną relację z pożegnalnego koncertu Eltona Johna w krakowskiej Tauron Arenie.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
drobnoustrój [89.64.***.***] dodano: 11.06.2019, 20:28 #1
Po sukcesie kasowym "Bohemian Rhapsody" producenci i twórcy filmowi wyczuli koniukturę na biografie filmowe znanych muzyków. Szkoda, że te w dużej części są tylko fantazją reżyserów na temat danego artysty a nie prawdziwymi historiami. Szkoda, bo życie gwiazd rocka same w sobie jest tak interesujące, że po co je dodatkowo koloryzować? Ale kogo to obchodzi, skoro kasa się zgadza...
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group