terazmuzyka.pl
Newsy 2057V  
mg | 7 kwietnia 2017
2

Roger Glover (Deep Purple) wyjaśnia znaczenie „The Long Goodbye Tour”

Roger Glover oraz Ian Paice z Deep Purple są bohaterami nowego „Teraz Rocka”. Opowiadają o nowej płycie, trasie koncertowej i przyszłości.

Fanów Deep Purple zelektryzowała jakiś czas temu informacja, że zespół przymierza się do zakończenia kariery scenicznej. Dowodem na to miała być nazwa rozpoczynającej się w maju trasy koncertowej – „The Long Goodbye Tour”.

Kwietniowy „Teraz Rock” w sprzedaży

Czy faktycznie będzie to długie pożegnanie? Rogera Glovera z Deep Purple zapytał o to Wiesław Weiss:

Czy płyta „InFinite” zamyka historię Deep Purple?

Mamy nadzieję, że nie. Nikt w zespole tak naprawdę nie chce kończyć. Ale dotarło do nas, że prędzej czy później zostaniemy do tego zmuszeni. Nie do nas będzie należała decyzja w tej sprawie. Dlaczego trasa, którą już niedługo rozpoczynamy, nazywa się „The Long Goodbye Tour”? Dlatego, że chociaż chcielibyśmy, aby trwała tak długo, jak to możliwe, zdaliśmy sobie sprawę, iż jesteśmy bliżej końca niż początku. I od tego nie uciekniemy. Ian Paice przeżył w ubiegłym roku niedokrwienny udar mózgu (krótkotrwałe i przemijające wystąpienie objawów uszkodzenia mózgu na skutek zaburzeń krążenia – przyp. ww). Nic poważnego – po dwóch tygodniach przerwy mogliśmy wznowić działalność koncertową. Ale był to sygnał ostrzegawczy. Wszyscy mamy od czasu do czasu różne problemy ze zdrowiem. Jak każdy. Ale sprawność pięcioosobowego kolektywu wyznacza sprawność jego najsłabszego ogniwa. Tak więc nie wiemy, co będzie jutro. Wiemy natomiast, że nie jesteśmy na początku drogi. I zdecydowaliśmy się wysłać w świat sygnał, że zdajemy sobie sprawę, iż prędzej czy później będziemy musieli się zatrzymać. Nie potrafimy dziś powiedzieć, czy nagramy jeszcze jedną płytę albo może nawet dwie płyty. Będziemy szczęśliwi, jeśli pociągniemy to jeszcze przez trzy, cztery lata. Ale czy będziemy w stanie? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi.

Więcej na temat płyty „InFinite”, obecnej sytuacji w Deep Purple oraz planach muzyków na przyszłość znajdziecie w kwietniowym numerze „Teraz Rocka”, który do sprzedaży trafił kilka dni temu. Wiesław Weiss porozmawiał nie tylko z Rogerem Gloverem, ale również z Ianem Paicem.

Przypomnijmy, że 23 i 24 maja 2017 roku Deep Purple zagra dwa koncerty w Polsce, odpowiednio w Łodzi i Katowicach. Bilety na te wydarzenia można kupić na stronie Ticketpro.pl.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
EUgenu dodano: 07.04.2017, 17:30 #1
Czyli kolejna "pożegnalna trasa", jak JP, KISS, Scorpions czy Black Sabbath.
Art [94.254.***.***] dodano: 07.04.2017, 20:31 #2
Akurat Deep Purple dla mnie mogą ci roku grać taką trasę.
Zobacz także
Newsy 92V  
0

Wznowienia czterech płyt Dio już w marcu [FOTO]

rf | fot. Adam Bielawski | 29 stycznia 2020
Newsy 1044V  
4

Sean Reinert (Death, Cynic) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 26 stycznia 2020
Newsy 272V  
0

Trupa Trupa zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Michał Szlaga | 25 stycznia 2020
Newsy 693V  
Newsy 1223V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
Koncert już wkrótce
  • Deep Purple (Łódź)
  • Data i miejsce koncertu: 23 maja 2017
    Łódź, Atlas Arena
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group