terazmuzyka.pl
Newsy 1464V  
mg | 14 grudnia 2017
2

Roger Glover: Kiedy Deep Purple zakończy karierę?

Obecna trasa Deep Purple ma być pożegnaniem z fanami – muzyk Deep Purple próbuje określić, kiedy legendarny zespół zakończy karierę.

Trasa „The Long Goodbye Tour” miała być i jest długim pożegnaniem muzyków Deep Purple. Kiedy wydawało się, że zespół dociera do końca swoich koncertowych planów, w kalendarzu pojawiały się kolejne daty i występy. Ewidentnie muzycy nie potrafią powiedzieć po prostu „to koniec” i faktycznie pożegnać się z fanami.

Yach Paszkiewicz nie żyje

W tych okolicznościach naturalne wydają się pytania dziennikarzy, którzy próbują ustalić, kiedy Deep Purple faktycznie pożegna się ze sceną. Na to niewygodne pytanie próbował odpowiedzieć Roger Glover, basista zespołu:

To nigdy nie było definitywnie postanowione, dlatego nie jestem w stanie podać konkretnej daty. Wiemy jednak, że skończymy w przyszłym roku, ewentualnie w 2019. Kto wie? Chodzi o nasz wiek – mamy już po 70 lat na karku. Kiedy chodzi o jedną osobę, można być czegoś pewnym, ale jeśli wszyscy są w takim wieku i mają sporo problemów ze zdrowiem... Dlatego nie wiemy jak to będzie, ale póki sprawia nam to radość, będziemy koncertowali.

Muzyk zaznaczył również, że choć zespół nie ma na razie planów związanych z nowym wydawnictwem, niewykluczone, że taki jeszcze powstanie. Również w tym wypadku mówi i spontaniczności i ograniczaniu planów do najbliższych kilku miesięcy.

Deep Purple jeszcze raz w Polsce

W kwietniu tego roku ukazał się najnowszy, dwudziesty już w dorobku album Deep Purple„inFinite” i w ramach „The Long Goodbye Tour” promującej ten krążek, zespół dwukrotnie wystąpił w naszym kraju. Trasa powoli dobiega końca i muzycy żegnają się ze sceną, ale okazało się, że będzie można ich zobaczyć w Polsce jeszcze jeden raz. Ostatni koncert Deep Purple będzie wielkim muzycznym wydarzeniem – odbędzie się on 1 lipca 2018 roku w Tauron Arenie Kraków

Wejściówki na koncert wciąż dostępne są w sprzedaży (można je kupić m.in. na Ticketpro.pl), a ich ceny prezentują się następująco:

  • Stojące kat. 1 (płyta) - 210 / 230 zł
  • Stojące kat. 2 (Golden Circle) - 350 / 370 zł
  • Siedzące kat. 1 - 295 / 315 zł
  • Siedzące kat. 2 - 250 / 270 zł
  • Siedzące kat. 3 - 190 / 210 zł

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Doktorek dodano: 14.12.2017, 12:47 #1
Niech ludzie raz na zawsze zrozumieją - wszystkie tzw. pożegnalne trasy są niczym innym, jak zgrabnym trickiem marketingowym, którego celem jest przyciągniecie większej ilości widzów, ergo: windowanie cen biletów. KISS, Judas Priest, Scorpions, Black Sabbath, Deep Purple czy ostatnio OZZY - będą grali aż do śmierci, nawet gdyby ich zgon miał nastąpić na deskach estrady. Rzecz jasna, jeszcze zdążą jeszcze kilka razy nabrać widzów na "Długie Pożegnanie". Muszę przyznać iż irytuje mnie taka postawa reprezentowana przez poważnych ludzi, grających w legendarnych formacjach, w końcu - już materialnie od dawna zabezpieczonych. Cynizm.
Noktowizor Czyściciel [84.57.***.***] dodano: 14.12.2017, 21:24 #2
Musi co bilety na DP w Krakowie się nie sprzedają. Wiec ktoś z organizatorów wykupił reklamę lub użył koneksji w Teraz Rock i napisali "artykuł". Wypowiedź Rogera Glovera jest stara, znana i pochodzi zdaje się z materiałów promocyjnych najnowszej płyty lub filmu dokumentalnego do niej dołaczonej. No na koniec jeszcze informacja o cenach biletów.
W żadnym bezspośrednim wywiadzie z muzykami zespołu nie słyszałem deklaracji o końcu zespołu. Nie słyszałem, żeby którykolwiek z nich mówił o pożegnalnych koncertach. A sam tytuł trasy traktują przewrotnie.

To, że organizatorzy i promotorzy na przykład koncertów w Polsce sami je sobie opisują jako ostatni to świadczy tylko o nich. Szkoda, że przez takie śmieszne zabiegi wielu fanów ma pretensje do zespołu.
Zobacz także
Newsy 685V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
Koncert już wkrótce
  • Deep Purple
  • Data i miejsce koncertu: 1 lipca 2018
    Kraków, Tauron Arena
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group