terazmuzyka.pl
Newsy 4869V  
rf | fot. Brennan Schnell | 2 grudnia 2018
52

Roger Waters atakuje Jarosława Kaczyńskiego. Ostra reakcja MSWiA

Roger Waters podczas koncertu w Meksyku nawiązał do sytuacji w Polsce, krytykując polskie władze. Spotkało się to z ostrą reakcją ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Roger Waters podczas swoich koncertów wyświetla hasła, nawiązujące do różnych wydarzeń politycznych z całego świata. Podczas jego koncertu w Meksyku, 1 grudnia, znalazł się też polski akcent.

Jedno z haseł Rogera Watersa głosiło:

Resist Kaczyński in Poland.

Na tę akcję zareagował minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński, pisząc na swoim Twitterze:

Podobno Roger Waters wezwał wczoraj w Meksyku do oporu przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ja jutro wybieram się do Wąchocka i mam zamiar wezwać do oporu przeciwko Rogerowi.

Następnie, w odpowiedzi na komentarz jednego z użytkowników Twittera, dodał:

Roger Waters pewno nie jest starym komuchem ale moim zdaniem na pewno jest starym #UsefulIdiots Putina.

Roger Waters wzbudził kontrowersje podobnymi hasłami także podczas koncertów w Polsce, latem tego roku. Na ekranie pojawiło się hasło:

Set the media free

Set the courts free

Konstytucja!

Konstytucja!

Konstytucja!

Widniała też „lista neofaszystów”, na której znaleźli się między innymi Donald Trump, Viktor Orban, Sebastian Kurz, Marine Le Pen, Nigel Farage, Władmir Putin oraz Jarosław Kaczyński.

Roger Waters promuje album „Is This the Life We Really Want?”, który wydany został w zeszłym roku.

Komentarze (52)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Me [199.203.***.***] dodano: 02.12.2018, 10:45 #1
Roger is good musician but his point of view of geopolitics is kind of narrowed.
man [89.64.***.***] dodano: 02.12.2018, 11:02 #2
Neofaszyści, bo są przeciwni sprowadzaniu uchodźców? To raczej zdrowy rozsądek niż neofaszyzm. Czy Roger nie dostrzega, że największym zagrożeniem dla współczesnej Europy jest zalanie jej przez uchodźców z Bliskiego Wschodu? Cenię Watersa jako geniusza muzycznego, to wrażliwy i inteligentny człowiek, ale uważam, że źle definiuje zjawiska, które są zagrożeniem dla współczesnego świata.
Pokaż odpowiedzi (9)
Kontra głupota, kontra zakłamanie, kontra pis [79.175.***.***] dodano: 02.12.2018, 12:52 #12
Przez tą pisiurską hałastrę wstyd się przyznać w świecie, że się z Polski jest. Władzę z tylnego fotela sprawuje człowiek bez żony, bez kochanki (przez kilku swoich dawnych kolegów określany jako człowiek z ciągotach homoseksualnych), bez dzieci, bez prawa jazdy, bez znajomości języków obcych, którego doktorat jest mocno wątpliwy, jak i wiele epizodów związanych m.in. aktorstwem (jak to się stało, że to właśnie te bliźniaki zagrały w filmie?), czy strajkami (ten osobnik jak i jego brat jakoś nigdy nie siedzieli w więzieniu za swoje poglądy, mimo że wielu z ich kolegów trafiło za kratki). Brawo, tylko tak dalej. Z Albanii nikt nie śmieje się tak jak z Polski.
Pokaż odpowiedzi (2)
Rockman [46.134.***.***] dodano: 02.12.2018, 12:56 #15
Dzis wyrzucam wszystkie pĺyty Pink Floyd z Watersem-najgorsze jeśli do rocka miesza się politykę.Co ten Chłopina wie o Polsce żeby się wypowiadać.
Pokaż odpowiedzi (8)
Bił Gilmor [79.162.***.***] dodano: 02.12.2018, 13:01 #24
Waters wziął kasę za te hasełka i tyle. Byc może nawet od Soloza bo temu zydowskiemu banksterowi zależy najbardziej. Waters ( nie umniejszając nic jego talentowi i sławie) za pieniądze sprzedałby nawet matkę. Inicjatorów tego wydarzenia powinna ścigać prokuratura za szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej.
Pokaż odpowiedzi (3)
kadakrystian dodano: 02.12.2018, 13:16 #28
J.....AĆ Watersa!
Nic dziwnego, że w PINK FLOYD mieli go dosyć.
Gość gówno wie o sytuacji politycznej w Polsce! Polska jest teraz "BE", bo stawia się UNII EUROPEJSKIEJ, a nie po to Tuska wybierali żeby się z Polską użerać!
Pokaż odpowiedzi (4)
Zgadzamy sie z Watersem w 100000000% [5.173.***.***] dodano: 02.12.2018, 13:39 #33
Wszyscy prawi myślący wykształceni k uczciwi Polacy
Jack Reacher [31.11.***.***] dodano: 02.12.2018, 15:08 #34
A mnie zastanawia dlaczego Waters wybrał na tą "akcję" Meksyk. Czy tamtejsza publiczność kojarzy nazwisko Kaczyński ?
Boulbasse [83.238.***.***] dodano: 02.12.2018, 15:22 #35
Nie mieszac polityki z muyką
Pokaż odpowiedzi (1)
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 02.12.2018, 15:57 #37
Sprawy w Polsce się pogarszają co raz więcej neofasystów widze na ulicy.
Vampirro dodano: 02.12.2018, 19:52 #38
Waters - szanowany muzyk, genialny kompozytor. Komentujący artykułu na Teraz Muzyka (dawniej Teraz Rock) - podobno we większości odbiorcy muzyki rockowej. Dlaczego wyzywają Watersa od komunistów? Nie znają historii? A może piszą to, żeby przypodobać się innym? Chcą palić płyty Pink Floyd, bo Waters powiedział, co powiedział. I wszyscy zdziwieni, choć wiadomo dokładnie co on powie, bo zawsze mówi to samo.Tyle nienawiści bije od Polaków dla każdego, kto odważy się im coś powiedzieć. Nie róbmy tego, proszę. Bo jeśli mamy wybierać sobie autorytety, to Joachim Brudziński wcale nie jest lepszy od Watersa.
Pokaż odpowiedzi (1)
Dziad [5.173.***.***] dodano: 02.12.2018, 20:29 #40
Ten cały Waters to taki rewolucjonista jak Rage Against The Machine. Pokrzyczy, potupie. Dali mu tego czego chcial czyli atencji.
FOK [178.217.***.***] dodano: 03.12.2018, 07:12 #41
Powiedzmy sobie szczerze, że Waters to nie jest polityczny autorytet. On już nawet chyba nie jest autorytetem muzycznym, bo jego wielkość strasznie się zdewaluowała. Ale... jak ktoś woła kaczyński na szafot, to ja za tym obiema rękami.
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 03.12.2018, 14:51 #42
Płyt Pink Floyd nie wyrzucę, a Waters jest po prostu idiotą wypowiadającym się o sprawach, o których nie ma pojęcia. Poza tym, jak czytam wypociny niektórych z Was to się zastanawiam: za mali i za młodzi, by pamiętać komunę? A może przed '89 byli po "jedynie słusznej stronie", że teraz tak ich ten Kaczor & PiS uwiera?
"Kaczyński na szafot" - napisał FOK. Wytnij barana w grubą, betonową ścianę to może w chorej główce choć trochę się unormuje, człowieczku. Debilizm części komentujących ten artykuł polega na tym, że uważają politykę za najważniejszą rzecz w życiu i stąd ten jad i nienawiść. Mam mnóstwo kumpli, którzy mają kompletnie inne poglądy polityczne, ale łączą Nas ważniejsze sprawy, choćby ROCK N ROLL...
Pokaż odpowiedzi (2)
ali [5.173.***.***] dodano: 03.12.2018, 15:36 #45
Najśmieszniejsze w tym dialogu jest to że Waters jest 100% komuchem, a dokładniej marksistą, i jak każdy z pokolenia 68 ma zamiast mózgu wióry wypalone przez narkotykici wódę
Pokaż odpowiedzi (1)
zbyszek [78.88.***.***] dodano: 04.12.2018, 08:32 #47
Śmieszne , żałosne , bez sensu . Muzycznie skończony , od lat odcinający kupony od tego co zrobił z zespołem który porzucił , obsesyjny , pamiętliwy a teraz jeszcze ekspert od polityki .
Tak to jest , że jak pomysły na muzę dawno się skończyły to gra się na sentymentach fanów , a przy okazji jest się politykiem z kosmosu . Żenada .
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 06.12.2018, 09:29 #48
Co on może wiedzieć o coli.
Lemmysomemoney dodano: 06.12.2018, 20:46 #49
Ostatni album to dno i wodorosty, mieszanie się do polityki suwerennego kraju na poziomie TW Bolka to dyskwalifikacja.
Zabawny typ, jego czas minął.
Pokaż odpowiedzi (2)
psss [5.173.***.***] dodano: 07.12.2018, 09:47 #52
Ręce precz od naczelnika !!! Waters nigdy nie będziesz prezesem!