terazmuzyka.pl
Newsy 1399V  
rf | 14 marca 2018
4

Roger Waters opublikował nowy utwór, krytykujący decyzję Trumpa [WIDEO]

Roger Waters wraz z Trio Joubran nagrał utwór do wiersza Mahmouda Darwisha.

Utwór „Supremacy - A Response to Trump” podpisany przez Trio Joubran, na czele którego stoi Roger Waters powstał jako odpowiedź na decyzję amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa o uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesienie tam z Tel Awiwu amerykańskiej ambasady.

Rob Halford walczy o równouprawnienie homoseksualistów

Utwór powstał do wiersza palestyńskiego poety, Mahmouda Darwisha, pod tytułem „The Penultimate Speech of the 'Red Indian' to the White Man”. W komentarzu na Facebooku, Roger Waters napisał:

Razem z Le Trio Joubran wykonaliśmy fragment epickiego wiersza wielkiego palestyńskiego poety Mahmouda Darwisha. Pozornie jest to monolog rdzennego Amerykanina do białego człowieka, ale opowiada o ukochanej przez Darwisha Palestynie i jej rdzennych mieszkańcach oraz o ofiarach kolonializmu na całym świecie.

Poniżej możecie wysłuchać utworu „Supremacy - A Response to Trump”.

Roger Waters zaangażowany jest w stosunki Izraela z Palestyną. Artysta krytykuje innych artystów, którzy decydują się występować w Izraelu i wspiera tych, którzy także bojkotują Izrael. Na jego celowniku znaleźli się niedawno Nick Cave oraz Radiohead. Poparł natomiast piosenkarkę Lorde, która zdecydowała się odwołać koncert w Izraelu.

W liście podpisanym między innymi przez Rogera Watersa i Petera Gabriela, a opublikowanym na stronie „The Guardian” mogliśmy przeczytać:

Piszemy w celu okazania wsparcia Lorde, która publicznie poinformowała, że nie będzie grała koncertu w Izraelu, a która została okrzyknięta „bigotką” w artykule opublikowanym w „Washington Post” (z 1 stycznia). Jego autorem jest Shmuley Boteach, który otwarcie popiera nielegalne działania Izraela i który podziękował Donaldowi Trumpowi za „zelektryzowanie świata” – mowa o uznaniu Jerozolimy własnością Izraela, co jest niezgodne z międzynarodowym prawem.

Roger Waters wystąpi w Polsce dwukrotnie: 3 sierpnia artysta zagra w krakowskiej Tauron Arenie, a 5 sierpnia w gdańskiej Ergo Arenie. 

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Grzegorz Gil [195.205.***.***] dodano: 14.03.2018, 10:44 #1
Po raz kolejny podkreślę, jak zadziwia mnie walka pana Watersa z kolonializmem w wydaniu państwa Izrael a ten w wydaniu Rosji, względem np. Ukrainy, w ogóle mu nie wadzi. Konsekwencja wymagałaby bojkotowania koncertów także w Rosji a nawet, idąc dalej tym tokiem rozumowania, USA - skoro ich prezydent taki zły. W ogóle nie wiem czy choć trochę mogę poważnie traktować zaangażowanie w naprawianie świata faceta, którego ekscesy z czasów powolnej agonii Pink Floyd wszyscy doskonale pamiętamy. Takie tam refleksje.
Krontab dodano: 14.03.2018, 10:49 #2
Jest ciekawy dokument na YT o tych tematach: "wojna której nie widać". Polecam obejrzeć, ot tak, żeby wiedzieć więcej.
Pontus [83.185.***.***] dodano: 14.03.2018, 11:13 #3
A ja bym chcial skrytykowac Watersa o koniunkturalizm który jedzie na fali The Wall od 40 lat. A tak na marginesie: Drugi Bono sie znalazł...
buzz [195.150.***.***] dodano: 16.03.2018, 12:14 #4
Jak powiedział Dejmek "d...a od sr...a, aktor od grania". Nie wiem skąd ten pomysł, żeby także muzycy zabierali głos w sprawach, na których często nie mają nic sensownego do powiedzenia. Bono pierdz...li o polskiej demokracji, Ulrich o Trumpie, Waters o Palestynie. A rzeczywiste polityczne problemy ich często w ogóle nie interesują, a często niosą za sobą nieszczęście człowieka w niewyobrażanej skali.
Zobacz także
Newsy 962V  
13

Czesław Niemen zmarł 16 lat temu. Przypominamy jego przebój w wersji Metalliki [WIDEO]

rf | fot. Гражина Рутовска | 17 stycznia 2020
Newsy 282V  
0

Moby zapowiada nową płytę [WIDEO]

rf | fot. Flickr | 15 stycznia 2020
Newsy 318V  
0

Aerosmith wystąpi z Run-D.M.C.?

mg | 15 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group