terazmuzyka.pl
Newsy 1815V  
szy | 19 maja 2017
0

Roger Waters udostępnia kolejny utwór z nowej płyty

Były lider Pink Floyd, Roger Waters, udostępnił kolejną kompozycję, która zapowiada jego nowy studyjny album – „Is This The Life We Really Want?”. 

Roger Waters ujawnił właśnie utwór zatytułowany „The Last Refugee”, który jest kolejną (wcześniej artysta udostępnił inne kompozycje, a mianowicie: „Déjà  Vu” oraz „Smell The Roses”) zapowiedzią albumu „Is This the Life We Really Want?”. Płyta trafi do sprzedaży 2 czerwca 2017 roku, a wcześniej artysta ruszy w trasę koncertową „Us + Them”.

Deep Purple w Polsce. Wszystko co powinniście wiedzieć

Z kompozycją, a także teledyskiem do „The Last Refugee”, możecie zapoznać się poniżej. 

Roger Waters:The Last Refugee

Najważniejsze informacje o nowym albumie Watersa

Płyta „Is This the Life We Really Want?” ukaże się 2 czerwca 2017 roku. Będzie to czwarty studyjny album byłego wokalisty i basisty Pink Floyd, a zarazem pierwszy od czasu „Amused To Death” z 1992 roku. Producentem nowej płyty jest Nigel Godrich, znany ze współpracy z Radiohead i Paulem McCartneyem. Na „Is This the Life We Really Want?” usłyszymy także Gusa Seyfferta (bas, gitara, klawisze), Jonathana Wilsona (gitara, klawisze), Joeya Waronkera (bębny), Rogera Mannninga (klawisze), Lee Pardini (klawisze), Lucius (śpiew) oraz Jessicę Wolfe i Holly Proctor.

Na „Is This the Life We Really Want?” trafią następujące utwory:

 1. When We Were Young
 2. Déjà Vu
 3. The Last Refugee
 4. Picture That
 5. Broken Bones
 6. Is This the Life We Really Want?
 7. Bird in a Gale
 8. The Most Beautiful Girl
 9. Smell the Roses
 10. Wait for Her
 11. Oceans Apart
 12. Part of Me Died

A tak wygląda okładka płyty:

Teksty na „Is This the Life We Really Want?” zainspirowała antypatia Rogera Watersa do obecnego prezydenta USA, Donalda Trumpa, oraz własne słuchowisko radiowe o mężczyźnie i jego wnuczce, dociekających dlaczego w odległych krajach giną dzieci. Piosenkę „Wait For Her” zainspirowała natomiast twórczość palestyńskiego poety i prozaika Mahmuda Darwisza.

Z tematem płyty korespondować będzie trasa koncertowa „Us + Them”. Roger Waters mówi o niej następująco:

Będę starał się przekazać, że prowadzimy życie, jakiego tak naprawdę nie chcemy prowadzić. Myślę, że ludzie woleliby żyć w świecie, w którym moglibyśmy zaradzić zmianom klimatu, w którym zrozumielibyśmy, że empatia uczyni nas szczęśliwszymi. Może powinniśmy większą wagę przywiązywać do indeksów szczęścia niż do zwycięstw i porażek. Jeśli byśmy tak uczynili, może zaczęłoby do nas docierać, że pojęcie „nas” i „ich” jest tylko iluzją.

Koncerty wystartują już za kilka dni, dokładnie 26 maja 2017 roku w Kansas City. Roger Waters zapowiada, że oprócz nowych utworów, będzie wykonywał także kompozycje z płyt „The Dark Side Of The Moon”, „The Wall”, „Animals” i „Wish You Were Here” Pink Floyd.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group