terazmuzyka.pl
Newsy 2622V  
rf | 21 kwietnia 2017
1

Roger Waters ujawnia pierwszy utwór z nowej płyty

Roger Waters podzielił się pierwszym utworem z nadchodzącego albumu „Is This the Life We Really Want?”, którego premiera już 2 czerwca 2017 roku.

Roger Waters ujawnił utwór „Smell The Roses”, którym zapowiada album „Is This the Life We Really Want?”. Płyta trafi do sprzedaży 2 czerwca 2017 roku, a wcześniej artysta ruszy w trasę koncertową „Us + Them”.

„Iron Man” Black Sabbath zagrany na harfach

Utwór „Smell The Roses” dostępny jest do odsłuchu na oficjalnym kanale YouTube Rogera Watersa, lub za pośrednictwem serwisu Spotify.

Co wiemy o „Is This the Life We Really Want?”

Album „Is This the Life We Really Want?” ukaże się 2 czerwca 2017 roku i będzie pierwszym studyjnym albumem Rogera Watersa od czasu „Amused To Death” z 1992 roku. Jego producentem jest Nigel Godrich, znany ze współpracy z Radiohead i Paulem McCartneyem. Na płycie usłyszymy także Gusa Seyfferta (bas, gitara, klawisze), Jonathana Wilsona (gitara, klawisze), Joeya Waronkera (bębny), Rogera Mannninga (klawisze), Lee Pardini (klawisze), Lucius (śpiew) oraz Jessicę Wolfe i Holly Proctor.

Na „Is This the Life We Really Want?” trafią następujące utwory:

 1. When We Were Young
 2. Déjà Vu
 3. The Last Refugee
 4. Picture That
 5. Broken Bones
 6. Is This the Life We Really Want?
 7. Bird in a Gale
 8. The Most Beautiful Girl
 9. Smell the Roses
 10. Wait for Her
 11. Oceans Apart
 12. Part of Me Died

A tak wygląda okładka płyty.

Roger Waters zdradził, że teksty na nowym albumie to wynik antypatii do obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, a także inspiracje własnym słuchowiskiem radiowym o mężczyźnie i jego wnuczce próbujących dowiedzieć się, dlaczego w odległych krajach giną dzieci. Wśród innych inspiracji znajduje się twórczość palestyńskiego poety i prozaika Mahmuda Darwisza. Zainspirowała ona utwór „Wait For Her”.

Z tematem płyty korespondować będzie trasa koncertowa „Us + Them”. Roger Waters mówi o niej następująco:

Będę starał się przekazać, że prowadzimy życie, jakiego tak naprawdę nie chcemy prowadzić. Myślę, że ludzie woleliby żyć w świecie, w którym moglibyśmy zaradzić zmianom klimatu, w którym zrozumielibyśmy, że empatia uczyni nas szczęśliwszymi. Może powinniśmy większą wagę przywiązywać do indeksów szczęścia niż do zwycięstw i porażek. Jeśli byśmy tak uczynili, może zaczęłoby do nas docierać, że pojęcie „nas” i „ich” jest tylko iluzją.

Trasa koncertowa wystartuje 26 maja 2017 roku w Kansas City i potrwa co najmniej do 28 października. Waters zapowiada, że będzie na niej wykonywał, oprócz nowych utworów, także kompozycje z płyt „The Dark Side Of The Moon”, „The Wall”, „Animals” i „Wish You Were Here” Pink Floyd.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
MJ [80.0.***.***] dodano: 23.04.2017, 09:15 #1
Brzmi bardzo fajnie i przekaz tez wazny, czekam na caly album.
Zobacz także
Newsy 73V  
0

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group