terazmuzyka.pl
Newsy 5025V  
szy | 6 sierpnia 2018
29

Roger Waters podczas koncertu odniósł się do sytuacji politycznej w Polsce

Roger Waters zagrał wczoraj koncert w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Podczas występu muzyk zdecydował się na manifest polityczny, odniósł się także do naszego kraju. Na telebimach pojawiły się takie hasła, jak „konstytucja” czy „uwolnić sądy”.

Były lider formacji Pink Floyd wystąpił 3 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie, a wczoraj zagrał w trójmiejskiej Ergo Arenie w ramach trasy koncertowej „Us+Them”, podczas której artysta promuje wydany w ubiegłym roku album „Is This the Life We Really Want?”. Roger Waters odniósł się w niedzielny wieczór do sytuacji politycznej w naszym kraju. 

Podczas dziesięciominutowej przerwy, która dzieli dwie części koncertu, na telebimie wyświetlany jest manifest ideologiczno-polityczny muzyka. Nie inaczej było w Trójmieście. Wczoraj pojawił się m.in. taki komunikat:

Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej”, a także nasz współpracownik, na swoim Twitterze napisał:

Najbardziej podczas występów Watersa obrywa się obecnemu prezydentowi USA, Donaldowi Trumpowi, który znajduje się m.in. na jego „liście neofaszystów”. Pojawili się na niej także inni politycy - Viktor Orban, Sebastian Kurz, Marine Le Pen, Nigel Farage, Władmir Putin oraz Jarosław Kaczyński. 

Roger Waters ze sceny powiedział także:

Jest jeszcze jedna fundamentalna zasada, którą powinno się wprowadzić na świecie, ale szczególnie tutaj, w tym wspaniałym kraju, Polsce. To rozdzielność państwa i Kościoła.

Natomiast dziennikarka telewizji TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska, wrzuciła na swoje konto na Twitterze zdjęcie Watersa w koszulce z napisem „Konstytucja”:

Komentarze (29)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Szara Materia [83.26.***.***] dodano: 06.08.2018, 10:38 #1
ktoś mu to napisał? Rock is Dead !!!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 06.08.2018, 11:31 #3
No zagraniczni artyści nie tyle że mają większej odwagi tylko im i Kaczyński i Tusk mogą nadmuchać. Zwłaszcza takiemu Watersowi który mógłby kupić ich obu.
Pokaż odpowiedzi (3)
hipolit [153.19.***.***] dodano: 06.08.2018, 12:17 #7
Nie zapominajmy, że najważniejsze podczas koncertów są muzyka i widowisko, a te jak zawsze są u Watersa na najwyższym poziomie. Atakowanie ludzi z nazwisk, pesymistyczna wizja świata i kierowanie uwagi tylko na to, co negatywne mogą budzić pewien niesmak. Ale nie zapominajmy, że Roger to idealista, człowiek mocno wrażliwy społecznie, dlatego że stracił ojca na wojnie. Sprawiedliwy i uczciwy świat, z ludźmi szlachetnymi na czołowych stanowiskach w państwie to mrzonka, mimo wszystko w miarę możliwości powinniśmy do tego ideału dążyć. Tak więc brutalny czasem wulgarny, turpistyczny sposób, w jaki Waters ukazuje problemy, które trawią współczesny świat jest w pełni usprawiedliwiony...
Pokaż odpowiedzi (1)
I [91.205.***.***] dodano: 06.08.2018, 13:41 #9
Zawsze wolałem Gilmoura, a Waters ? Przyjaciel różnych schetyn, czyli zwykły...
Pokaż odpowiedzi (3)
Vampirro dodano: 06.08.2018, 14:46 #13
Naprawdę trzeba by nie wiedzieć kim jest Roger Waters, żeby być zdziwionym. Przecież wiadomo co on powie, na przykład na temat Korei, Węgier czy Rosji. W końcu to Waters. Ja go tam szanuję za głośne mówienie o Izraelu, bo do tego to dopiero trzeba odwagi.
GPS67 dodano: 06.08.2018, 14:51 #14
Byłem tam! Byłem w Krakowie! W pierwszym rzędzie. Przyspawany do barierki! To był niesamowity spektakl. Roger to wciąż showman i, chociaż nie ma takiej kondycji jak Jagger, to stworzył niezapomniane widowisko - świetni muzycy (m.in. Dave Kilminster Jonathan Wilson), dymiące kominy Battersea, latająca świnia, piramida pryzmat, unoszący się w powietrzu czarny Księżyc... A na końcu... "piątka" od Rogera, który zszedł ze sceny i przybił każdemu komu zdołał! Edytowano 1 raz. Ostatnio: 06.08.2018, 14:52
Pokaż odpowiedzi (1)
kadakrystian dodano: 06.08.2018, 16:35 #16
Szanuję Watersa jako muzyka, ale niech się nie wpier... w sprawy Polski.
Przez takie pieprzenie w mediach zachodnich POLSKA uchodzi za drugą Koreę Północną.
Nienawidzę kiedy muzykę łączy się z polityką, bo polityka to dno!!!
Pokaż odpowiedzi (8)
Sara [188.125.***.***] dodano: 06.08.2018, 18:36 #25
W przerwie na telebimie... ja tam nie mam pewności ze on był autorem tego manifestu. Każdy mógł to napisac
Andy [212.180.***.***] dodano: 07.08.2018, 10:40 #26
Tak się traci fanów. Cóż za brawura! Zmanipulowali Rogera i odleciał. Założę się, że on nie ma zielonego pojęcia jaką organizacją jest KOD. Niech teraz podziękuje kodziarzom jak mu sprzedaż płyt w Polsce spadnie o 50%.
Pokaż odpowiedzi (1)
lemmy99 [141.227.***.***] dodano: 07.08.2018, 11:41 #28
czemu sądzisz, że wszyscy co mają inne zdanie niż wielce miłościwie panujący są zmanipulowani...
a myślę, że o tyle mu sprzedaż płyt nie spadnie w naszym kraju:-)
Pokaż odpowiedzi (1)