terazmuzyka.pl
Newsy 2532V  
mg | fot. Facebook | 12 lutego 2019
1

Roman Kostrzewski skomentował odejście Irka Lotha z zespołu Kat & Roman Kostrzewski

Wczoraj oficjalnie potwierdzono, że Irek Loth nie jest już członkiem zespołu Kat & Roman Kostrzewski. Wokalista grupy postanowił wyjaśnić całą sprawę.

Od kilku dni krążyły po sieci informacje dotyczące poważnych zmian, które miały mieć miejsce w zespole Kat & Roman Kostrzewski. Wczoraj grupa założyła nowe konto w serwisie Facebook, a na opublikowanym zdjęciu próżno było szukać Ireneusza Lotha, perkusisty i współzałożyciela zespołu Kat

Kat & Roman Kostrzewski rozstał się ze słynnym perkusistą

Niedługo później pojawiła się pierwsza informacja dotycząca zmiany w składzie:

Zmiana nastąpiła na stanowisku bębniarza, albowiem naszego wieloletniego perkusistę, Irka Lotha, zastąpił Jacek Nowak (ex-Virgin Snatch, Marek Piekarczyk, Thea). O szczegółach tej zmiany napiszemy w najbliższych godzinach. Była ona niestety konieczna dla funkcjonowania zespołu i realizowania planów na przyszłość.

Zgodnie z obietnicą, nieco później pojawiło się kolejne oświadczenie – tym razem podpisane przez Romana Kostrzewskiego:

Gdybym w kilku zdaniach miał opisać co u nas się dzieje, to nagraliśmy płytę o tytule “Popiór”. Irek nie wziął udziału w pracach nad płytą, bo jakoś ciężko mu było do tych prac się zebrać. Rozumieliśmy, że to jego osobisty wybór i ładnie, jednakże nie za bardzo mogliśmy ze wszystkim czekać miesiącami. W przyszłości jest możliwa dalsza współpraca, ale nie tylko od nas jest to zależne.

Wokalista wytłumaczył też powód założenia nowego konta w serwisie Facebook:

Nowy fanpage wyniknął z konieczności. Ostatnio na dotychczasowym fanpage działy się dziwne rzeczy jak chociażby usunięcie najbliższego koncertowego wydarzenia (występ na Gostyńskich Rockowaniach). Złożyłem prośbę w imieniu zespołu o powierzenie mi roli administratora, żeby ustrzec zespół od tego rodzaju doświadczeń, lecz administrujący nim Kasia i Irek Loth odmówili. Nie było innego wyjścia jak założenie nowego fanpage.

Zapowiedziana jakiś czas temu płyta zostanie opublikowana zgodnie z planem, podobnie odbędą się wszystkie ogłoszone koncerty. 

Wpis Romana Kostrzewskiego w oryginale:

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Executioner dodano: 14.02.2019, 22:27 #1
3 x Kat.
Zobacz także
Newsy 1349V  
Newsy 1262V  
Newsy 477V  
4

The Who singlem zapowiedzieli nowy album [AUDIO]

mg | fot. Raph_PH | 13 września 2019
Newsy 2085V  
0

Tony Iommi komentuje pomysł powrotu Black Sabbath

rf | fot. Adam Bielawski | 13 września 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group