terazmuzyka.pl
Newsy 3035V  
rf | 19 kwietnia 2017
2

Ron „Bumblefoot” Thal: Między mną a Guns N' Roses koniec

Były gitarzysta Guns N’ Roses, Ron „Bumblefoot” Thal, powiedział, że nie widzi możliwości powrotu do grupy Axla Rose’a.

Ron „Bumblefoot” Thal dołączył do Guns N’ Roses w 2006 roku i zagrał na wydanym w 2008 roku albumie „Chinese Democracy”. Drogi jego i Axla Rose’a rozeszły się w 2014 roku, kiedy Ron stwierdził, że się „wypalił” w tym zespole.

Steven Adler z zakazem mówienia o Guns N’ Roses?

W wywiadzie dla „XS Rock”, którego Bumblefoot udzielił niedawno, zaprzeczył, jakoby został usunięty z Guns N’ Roses.

Sam o tym postanowiłem. Byłem naprawdę wypalony. Włożyłem w ten zespół wszystko, co mogłem, jako wykonawca, ale w głębi serca chciałem więcej tworzyć, pisać, produkować i nauczać. Wszystko to robiłem, zanim zacząłem dużo koncertować z Guns N’ Roses. Byłem przekonany, że pora odejść. Przestało mi to sprawiać przyjemność, a powodowało stres. Nie było to dobre ani dla mnie, ani dla nich. Na początku marca 2014 roku, kiedy odbywaliśmy próby przed kolejną serią koncertów, powiedziałem zespołowi, że będzie to moja ostatnia trasa. Zagrałem z nimi te koncerty i starałem się zarekomendować kogoś na moje miejsce, bo nie chciałem, żeby przestali się rozwijać.

Między nami koniec. Radzą sobie dobrze, ja też sobie radzę dobrze i tak powinno być. Nie żałuję, że odszedłem. Szkoda tylko, że nie odbyło się to sprawniej na płaszczyźnie osobistej. Cieszę się, widząc, co robią teraz i jestem szczęśliwy, że mogłem być częścią ich świata i sprawiać ludziom radość na koncertach. To był dar. Jestem im za to wdzięczny.

Ron „Bumblefoot” Thal obecnie jest gitarzystą zespołu Art Of Anarchy, który właśnie wydał swój drugi album, „The Madness”. Rolę wokalisty objął Scott Stapp (ex-Creed), który zastąpił zmarłego w 2015 roku Scotta Weilanda.

Guns N’ Roses tymczasem reaktywowali się w składzie ze Slashem i Duffem McKaganem. Grupa objeżdża świat w ramach trasy „Not In This Lifetime”, na której po raz pierwszy od 1993 roku Axl Rose, Slash i Duff stanęli razem na jednej scenie. Ponoć w reaktywowanym składzie miał się też znaleźć Steven Adler. Tak mówił perkusista:

Grałem piosenki z „Appetite For Destruction” na żywo oraz piosenki z „Use Your Illusion”. Ćwiczyłem 25 piosenek dwa razy dziennie od dwóch lat. Kiedy usłyszałem, że prawdopodobnie dojdzie do reaktywacji, pomyślałem: „Tak, będę zwarty i gotowy”. Podczas drugiej próby uszkodziłem sobie plecy i musiałem poddać się zabiegowi.

Był to bardzo drobny zabieg. Po godzinie zostałem wypisany ze szpitala i czułem się lepiej. Myślałem, że przyjmą mnie z powrotem, ale tak się nie stało.

Steven Adler pojawił się gościnnie tylko na kilku koncertach Guns N’ Roses.

20 czerwca 2017 roku Guns N’ Roses zagrają na stadionie Energa w Gdańsku. Ich koncert poprzedzą zespoły Virgin i Killing Joke.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 19.04.2017, 13:34 #1
Słusznie, zbyt dobry na fochy Axla.
bbfan [77.254.***.***] dodano: 20.04.2017, 09:29 #2
"Zagrałem z nimi te koncerty i starałem się zarekomendować kogoś na moje miejsce, bo nie chciałem, żeby przestali się rozwijać."

Hahahhaha
Koncert już wkrótce
  • Guns N' Roses
  • Data i miejsce koncertu: 20 czerwca 2017
    Gdańsk, Stadion Energa
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group