terazmuzyka.pl
Pitbulek 2223V  
rf | 17 lutego 2017
3

Ronnie James Dio komponował oglądając...

Wendy Dio, wdowa po Ronniem Jamesie Dio, zdradziła w jakich okolicznościach powstawały utwory zmarłego w 2010 roku wokalisty.

Ronnie James Dio zmarł 16 maja 2010 roku na nowotwór żołądka. Wokalista znany z grup Rainbow, Dio i Black Sabbath tworzył utwory, oglądając... mecze.

Ritchie Blackmore nie chciałby Dio w Rainbow

Wendy Dio zdradziła, że Ronnie był wielkim fanem sportu, a zwłaszcza drużyny futbolu amerykańskiego New York Giants.

Był zagorzałym kibicem. Pisał piosenki oglądając mecze New York Giants. Nie pisał piosenek o Giants, ale komponował, oglądając ich mecze. Był poza tym wielkim przyjacielem zwierząt, ocaliliśmy wiele psów i kotów. Bardzo udzielał się charytatywnie, o czym nikt nie wie. Bardzo wspierał też weteranów. Podczas wojny w Iraku wysyłaliśmy paczki żołnierzom. Leciały one samolotem z napisem „Holy Diver” na kadłubie.

Wendy Dio zdradziła też, że pracuje nad biografią Ronniego, którą Dio zaczął pisać jeszcze przed śmiercią, ale nie zdążył jej ukończyć.

Ronnie zdążył napisać część aż do czasów Rainbow. Miałam umowę wydawniczą z Random House. Po jego śmierci chcieli, żebym dokończyła książkę, ale wracanie do przeszłości było dla mnie zbyt trudne. Teraz jednak upłynęło trochę czasu i myślę, że mogę temu podołać.

Hologram w Dio ruszy w trasę

Wendy Dio zdradziła też, jak posuwają się prace nad przygotowywanymi koncertami z hologramem Ronniego Jamesa Dio.

Zadebiutowaliśmy w Wacken przed 75 tysiącami osób. Pracowaliśmy nad tym ponad rok. Myślałam, że mnie to nie poruszy, bo widziałam przygotowania, ale kiedy ujrzałam go na scenie ze swoim zespołem, razem z przedstawicielami wytwórni, rozpłakaliśmy się. To coś, co pomaga trzymać jego sztukę przy życiu. Osoby, które nie miały okazji go zobaczyć, teraz mogą, a ci, którzy go widzieli i im go brakuje, mogą go zobaczyć ponownie. Pracujemy teraz nad spektaklem z sześcioma utworami. Jeśli zrobimy godzinny show, Ronnie pojawi się prawdopodobnie cztery razy, a jeśli zrobimy półtoragodzinny show, pojawi się sześć razy. Powinniśmy być gotowi we wrześniu. Nie jestem jeszcze pewna, czy wtedy ruszymy w trasę. Rozmawiamy z promotorami i agentami. Niektórzy to pojmują, inni nie. To coś nowego. Będą piosenki Rainbow, Dio i Black Sabbath.

Hologram Dio zadebiutował podczas zeszłorocznego festiwalu Wacken. Potem wystąpił też na rozdaniu nagród Pollstar.

Hologram Ronniego Jamesa Dio

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
... dodano: 17.02.2017, 11:45 #1
Hologram Ronniego Jamesa Dio
Robi wrażenie! Chciałabym bardzo móc uczestniczyć w takim koncercie, ostatecznie mamy XXI wiek i wystarczająco rozwiniętą technikę, by udostępniać takie koncerty szerszej publiczności. Artyści, którzy odeszli przed czasem powróciliby, by znów radować nas swoim talentem i osobowością sceniczną.
b_efta dodano: 17.02.2017, 13:32 #2
Pomysł z hologramem jakoś totalnie do mnie nie przemawia, za to biografię Dio chętnie bym przeczytała.
Faust dodano: 17.02.2017, 15:09 #3
Wyciąganie pieniędzy od ludzi za zwykłe sztuczki multimedialne. Chcecie uczcić Jego pamięć (?) kupujcie ORYGINALNE płyty i słuchajcie ich, tylko tyle i aż tyle!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group