terazmuzyka.pl
Newsy 1430V  
rf | 12 lutego 2019
0

Sabaton opowiada o historii Polski w nowym cyklu dokumentalnym [WIDEO]

Zespół Sabaton wraz z historykiem Indym Neidellem założyli nowy kanał historyczny na YouTube. Jego pierwszy odcinek poświęcony jest Bitwie pod Wizną.

Kanał historyczny, którego twórcami są członkowie zespołu Sabaton oraz amerykański historyk Indy Neidell znany przede wszystkim z kanału TimeGhost History założyli kanał na YouTube, który nazywa się Sabaton History i ma przybliżać zarys historyczny wydarzeń, którymi zainspirowane były poszczególne teksty zespołu. 7 lutego ukazał się pierwszy odcinek, a jego tematem była obrona Wizny.

Mystic Festival 2019 z kolejnym wzmocnieniem składu

Nie jest to przypadek, gdyż jeden z najbardziej znanych utworów Sabatona, „40:1” poświęcony jest właśnie tym wydarzeniom, które rozegrały się pod Wizną w dniach 7-10 września 1939 roku.

Poniżej możecie obejrzeć cały pierwszy odcinek tego cyklu.

Sabaton aktualnie pracuje nad nowym albumem studyjnym. W wywiadzie dla „TV War” Joakim Brodén niedawno mówił:

Oczywiście, że siądziemy do prac nad tym albumem – w zasadzie to już zaczęliśmy pisać utwory. To właściwie etap, w którym nigdy nie robimy sobie przerwy. Na pewno w 2019 roku pojawi się nasza nowa płyta. Nie chcemy się zestarzeć i robić ośmioletnich przerw między kolejnymi wydawnictwami.

Sabaton będzie jedną z głównych gwiazd tegorocznego Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Tauron Arenie oraz w Parku Lotników w Krakowie. Oprócz Szwedów na festiwalu obejrzymy także następujących wykonawców: In Flames, Soulfly, Possessed, Hatebreed, Within Temptation, Eluveitie, Immolation, Crowbar, Power Trip, Slipknot, King Diamond, Emperor, Amon Amarth, Testament, Vltimas, Jinjer, Entropia, Batushka, Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 566V  
1

Peter Murphy (Bauhaus) miał zawał

rf | fot. Flickr user pfig | 15 sierpnia 2019
Newsy 596V  
3

Iggy Pop opublikował kolejny utwór z nowej płyty [WIDEO]

mg | fot. Alex Const | 15 sierpnia 2019
Newsy 1241V  
0

Shavo Odadjian: System Of A Down ma około 10 nowych piosenek

rf | fot. Frank Maddocks | 14 sierpnia 2019
Newsy 2953V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group