terazmuzyka.pl
Newsy 1029V  
mg | 19 kwietnia 2019
2

Sabaton zdradza kolejne szczegóły płyty „The Great War”

W drugiej połowie lipca swoją premierę będzie miał nowy album Sabaton zatytułowany „The Great War”. Grupa zdradziła właśnie listę utworów.

19 lipca tego roku światło dzienne ujrzy nowy album szwedzkiego zespołu Sabaton. Zespół tym razem zainspirował się wydarzeniami z I wojny światowej, co zaowocowało albumem koncepcyjnym zatytułowanym „The Great War”. Co ciekawe, Sabaton rozpoczął prace nad płytą dokładnie w 100-lecie zakończenia Wielkiej Wojny, które miało miejsce 11 listopada 1918 roku.

Sabaton opowiada o historii Polski w nowym cyklu dokumentalnym

Grupa zaprezentowała właśnie listę utworów najnowszego wydawnictwa. Na płycie znajdzie się jedenaście premierowych kompozycji:

 1. The Future Of Warfare
 2. Seven Pillars Of Wisdom
 3. 82nd All The Way
 4. The Attack Of The Dead Men
 5. Devil Dogs
 6. The Red Baron
 7. Great War
 8. A Ghost In The Trenches
 9. Fields Of Verdun
 10. The End Of The War To End All Wars
 11. In Flanders Fields

Album powstał w studiu Black Lounge pod czujnym okiem producenta Jonasa Kjellgrena, który pracował z grupą Sabaton również przy poprzednich wydawnictwach. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum, natomiast okładkę ponownie przygotował Peter Sallaí:

Basista Pär Sundström tak wypowiedział się o nowej płycie:

To najbardziej złożony album, jaki kiedykolwiek nagraliśmy. Każdy utwór ma w sobie głębię i historię, co w takim stopniu nie zdarzało się wcześniej. Spodziewajcie się wielu niespodzianek, ponieważ próbowaliśmy nowych rzeczy, ale również skorzystaliśmy z poprzednich rozwiązań, które tak kochacie.

Artysta zdradził również, że płyta powstała z myślą o kanale historycznym, który od pewnego czasu prowadzi zespół. Poza nimi, współtworzy go Indy Neidell znany przede wszystkim z kanału TimeGhost History. Wspólnie założyli kanał na YouTube, który nazywa się Sabaton History i ma przybliżać zarys historyczny wydarzeń, którymi zainspirowane były poszczególne teksty zespołu. 7 lutego ukazał się pierwszy odcinek, a jego tematem była obrona Wizny.

Sabaton będzie jedną z głównych gwiazd tegorocznego Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Tauron Arenie oraz w Parku Lotników w Krakowie. Oprócz Szwedów na festiwalu obejrzymy także następujących wykonawców: In Flames, Soulfly, Possessed, Hatebreed, Within Temptation, Eluveitie, Immolation, Crowbar, Power Trip, Slipknot, King Diamond, Emperor, Amon Amarth, Testament, Vltimas, Jinjer, Entropia, Batushka, Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
History [5.173.***.***] dodano: 21.04.2019, 00:11 #1
Co wy mieliście z historii. WW1 trwała od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918.
Coś wam dzwoni ale nie wiecie gdzie.
Co ja wiem [5.184.***.***] dodano: 21.04.2019, 11:39 #2
Wkradł się błąd w datach. Niedostateczny z histori...
Zobacz także
Newsy 2621V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
Newsy 1497V  
Newsy 1862V  
Newsy 2861V  
2

Romuald Lipko (Budka Suflera) walczy z nowotworem

rf | fot. Facebook | 10 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group