terazmuzyka.pl
Pitbulek 1737V  
rf | 2 listopada 2018
1

Sataniści chcą pozwać serial Netflixa. Obraża ich uczucia?

Organizacja The Satanic Temple (Świątynia Satanistyczna) szykuje pozew przeciwko twórcom serialu „Chilling Adventures of Sabrina” nadawanego przez Netflix.

Współzałożyciel organizacji The Satanic Temple, Lucien Greaves, poinformował, że zamierza złożyć pozew przeciwko twórcom serialu „Chilling Adventures of Sabrina” nadawanego przez Netflix. Chodzi o wykorzystanie posągu Baphometa w jednej ze scen. Greaves twierdzi, że wykorzystanie go w negatywnym kontekście w serialu może źle wpłynąć na wizerunek jego organizacji.

Kościół Szatana wypowiedział się w kwestii Marilyna Mansona

Posąg Baphometa chroniony jest prawem autorskim i służy jako jeden z głównych symboli Świątyni Satanistycznej. Lucien Greaves tłumaczy, że twórcy serialu „Chilling Adventures of Sabrina” wykorzystali go bezprawnie i że może to źle wpłynąć na wizerunek jego organizacji:

Jestem przekonany, że wykorzystanie tego konkretnego wizerunku, który uznawany jest za nasz główny znak rozpoznawczy jako postaci w fikcyjnym przedstawieniu jakiegoś kanibalistycznego kultu, może przynieść nam rzeczywiste szkody.

Swoje motywy dodatkowo argumentuje:

Czy gdyby w fikcyjnym programie wykorzystano prawdziwy meczet jako siedzibę terrorystów, ludzie też podeszliby do tego ze zrozumieniem? Albo gdyby w fikcyjnej historii o oszczerstwie krwi wykorzystano wizerunki prawdziwych Żydów?

Chociaż postać Baphometa użyta w serialu przypomina bardzo postać Baphometa wykorzystywaną przez The Satanic Temple, istnieją między nimi różnice. Obie nawiązują do wizerunku tego synkretycznego bóstwa wykonanego przez Eliphasa Léviego, XIX-wiecznego okultystę, który przedstawił go jako kozła z wielkimi rogami, z kobiecymi piersiami, ze skrzyżowanymi kopytami, siedzącego na ujarzmionym globie ziemskim.

Lucien Greaves porównał zdjęcia fikcyjnego i prawdziwego posągu Baphometa.

Netflix nie odpowiedział jeszcze na postawione zarzuty.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
człek anty diabełek [83.22.***.***] dodano: 02.11.2018, 20:12 #1
bardzo to smutne,tacy biedni ci szatankowie teraz,wyrazy (nie)współczucia od wroga kościoła szatanka....
Zobacz także
Pitbulek 456V  
5

Robbie Williams żył w nawiedzonym domu i rozważał samobójstwo

rf | fot. Дмитрий Садовников | 12 lipca 2019
Pitbulek 1343V  
0

Kirk Hammett (Metallica) przyznał, że boi się horrorów

rf | | fot. Gage Skidmore | 9 lipca 2019
Pitbulek 7040V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group