terazmuzyka.pl
Newsy 2473V  
mg | fot. Jakub Janecki | 11 stycznia 2018
2

Scorpions wsparli 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy trafiło wyjątkowe zdjęcie Scorpions z autografami. Jest to nie lada gratka dla wszystkich fanów legend rocka.

14 stycznia odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.” W szczególny sposób zachęcamy do wzięcia udziału i licytowania niezwykłych pamiątek, ponieważ w akcję włączyli się światowej sławy artyści.

Gitarzysta Motörhead, Eddie Clarke, nie żyje

1 grudnia w ERGO Arenie przed koncertem zespołu Scorpions miała miejsce wyjątkowa chwila. Muzycy legendarnego zespołu złożyli swoje autografy na stylizowanym zdjęciu o rozmiarach około 50 cm na 120 cm i pięknie oprawionym. Następnie Dariusz Michalczewski odkupił od twórcy obraz i przekazał na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Muzycy od początku wiedzieli, że fotografia trafi na aukcję fundacji Jurka Owsiaka

To nie pierwszy raz, kiedy Scorpions włączają się w szczytne przedsięwzięcia w naszym kraju. W grudniu ubiegłego roku przekazali bilety na swój najbliższy polski koncert stypendystom i wolontariuszom Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

Scorpions wystąpią 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. 

Gitara Slasha dla WOŚP

O gitarze, którą wspólnie zaprojektowali gitarzysta Guns N’ Roses, Slash, oraz polski artysta malarz, Szymon Chwalisz, wiedzieliśmy od kilku miesięcy. Zgodnie z obietnicą, trafiła ona na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (licytacja pod tym linkiem). 

Gitara początkowo miała być prezentem dla Slasha, ale jej losy potoczyły się zupełnie inaczej – o czym możemy dowiedzieć się z opisu aukcji:

Gitara miała być prezentem dla Saula Hudsona, znanego szerzej pod pseudonimem Slash, ale kiedy ten dowiedział się o naszej fundacji, postanowił oddać ją na aukcję! Slash zaprosił nas do swojego hotelu tuż przed koncertem Guns N’ Roses w Gdańsku, aby osobiście wypróbować wykonaną przez nas gitarę i złożyć na niej swój podpis.

Zaprojektowanie, pomalowanie i przygotowanie gitary zgodnie z wymaganiami Slasha zajęło prawie trzy miesiące. Pomysłodawcą całej akcji, współtwórcą projektu i organizatorem spotkania był Rafał Lemański, założyciel Slash Army Poland.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
EZZ6LG8 [80.48.***.***] dodano: 11.01.2018, 21:23 #1
Wsparli? Myślałem, że przekazali milion euro, a oni dali zdjęcie. Ha, ha, ha! Może ja też "wesprę"? Mogę też dać jakąś fotkę! :-D
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 1611V  
0

Nocny Kochanek ujawnia szczegóły nowej płyty

rf | fot. Albert Gula | 16 listopada 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group