terazmuzyka.pl
Newsy 7965V  
mg | 30 lipca 2018
1

Scorpions zagrali wielki przebój w hołdzie Korze Jackowskiej [WIDEO]

Podczas niedawnego koncertu Scorpions, który odbył się w Łodzi, zespół zadedykował utwór „Send Me An Angel” zmarłej dzień wcześniej Korze Jackowskiej.

Scorpions rozpoczęli koncert od jednej z młodszych piosenek „Going Out With a Bang”, która otwiera ich osiemnasty album studyjny „Return To Forever” z 2015 roku. Utwór zaprezentowany z ogromną mocą od razu wprowadził publiczność w dobry nastrój. Później nastąpił przegląd nieco starszych kawałków z lat siedemdziesiątych, mocno osadzonych w hardrockowym brzmieniu zespołu.

Wiesław Królikowski wspomina Korę Jackowską

Nieco oddechu przyniosły trzy kolejno po sobie następujące hity: „Follow Your Heart”, „Eye of the Storm” oraz monumentalne „Send Me an Angel”. Tym razem to ostatnie zabrzmiało szczególnie, ponieważ zadedykowane zostało zmarłej dzień wcześniej Korze, liderce Manaamu:

Nie zabrakło hołdu złożonego Lemmy'emu Kilmisterowi, nieżyjącemu już frontmanowi zespołu Motörhead. Słynne „Overkill” zakończone solowym popisem, którego autorem był oczywiście Mikkey Dee, teraz rewelacyjnie odnajdującemu się w Scorpions, po raz kolejny zrobiło niesamowite wrażenie.

Poza wymienionymi, podczas polskiego koncertu zabrzmiały również takie przeboje jak: „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane” oraz oczywiście „Wind of Change”. Koncert odbył się w łódzkiej Atlas Arenie. 


Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska, znana jako Kora, zmarła 28 lipca 2018 roku nad ranem w swoim domu w Bliżowie, po wieloletniej walce z chorobą nowotworową. O jej śmierci poinformował jej mąż, Kamil Sipowicz.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
jestem robotem [89.64.***.***] dodano: 30.07.2018, 19:32 #1
Piękny gest z ich strony.
Zobacz także
Newsy 543V  
0

Nocny Kochanek uczci Record Store Day

rf | fot. Wacław Szacyło | 19 marca 2019
Newsy 1394V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
Newsy 407V  
1

Beastie Boys powrócą na scenę

rf | 18 marca 2019
Newsy 1470V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group