terazmuzyka.pl
Newsy 460V  
rf | 12 kwietnia 2017
0

Scott Stapp: Weiland przemówił do mnie zza grobu

Wokalista Art Of Anarchy, Scott Stapp, przyznaje, że miał paranormalne doświadczenie z duchem nieżyjącego Scotta Weilanda.

Scott Weiland, który zaśpiewał na pierwszej płycie Art Of Anarchy, zmarł w grudniu 2015 roku w wyniku przedawkowania narkotyków. Obecny wokalista grupy, Scott Stapp, twierdzi, że Weiland przemówił do niego zza grobu.

Royal Blood zapowiada drugi album

Scott Stapp znajdował się w autokarze, w którym zmarł Weiland, kiedy doszło do tej sytuacji.

W rozmowie dla „GQ” powiedział, że podczas solowej trasy podróżował autokarem, w którym zmarł Weiland – były wokalista Stone Temple Pilots i Art Of Anarchy, a w chwili śmierci koncertujący z The Wildabouts.

Nagle Weiland zupełnie jakby przemówił do mnie zza grobu. Było to bardzo dziwne uczucie. Byłem w łazience, w tym autokarze, patrzyłem się w lustro, i nagle jakbym go usłyszał, albo wyczuł, mówiącego: „Stary, to się mogło przytrafić tobie. Jeśli nie zejdziesz z tej drogi, wylądujesz na moim miejscu. Nie rób tego, co zrobiłem. Nie idź tą drogą”.

Boże świeć nad jego duszą. Z rodziną modliłem się za jego rodzinę i jego dzieci. To było szalone, mistyczne doświadczenie. Poczułem jakby do mnie przemawiał. Tak, jakby z punktu widzenia mojego życia i mojego odwyku, jego śmierć nie poszła na marne. Nie tylko mogłem być na jego miejscu. Ale wręcz powinienem się na nim znaleźć.

Scott Stapp ma długą historię z narkotykami, sięgającą jeszcze czasów Creed. W 2015 roku poddał się jednak terapii, która transmitowana była w ramach reality show „Couple’s Therapy”.

Już wcześniej, w wywiadzie dla „Music Radar”, Scott Stapp powiedział:

Życie Scotta Weilanda miało na mnie duży wpływ. Pokazywało mi, w którą stronę może potoczyć się moje życie, jeśli dalej będę używał alkoholu i narkotyków. Fakt, że śpiewał w tym samym zespole co ja sprawił, że poczułem się, jakby przemówił do mnie zza grobu: „Bracie, musisz zachować trzeźwość, albo ten sam los czeka ciebie”. Bardzo w ten sposób wpłynął na moją chęć zachowania trzeźwości każdego dnia.

Scott Stapp zaśpiewał na drugim albumie Art Of Anarchy, „The Madness”, który ukazał się 24 marca 2017 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 890V  
7

Steve Hackett (eks Genesis) wskazuje najwspanialszy rockowy album

rf | fot. Mikemertes | 29 września 2020
Newsy 567V  
5

Burton C. Bell odszedł z Fear Factory

rf | 29 września 2020
Newsy 993V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 659V  
2

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group