terazmuzyka.pl
Teraz Rock 1984V  
rf | 29 lipca 2019
44

Sierpniowy „Teraz Rock” od środy w kioskach [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą środę, 31 lipca, do kiosków trafi sierpniowy „Teraz Rock”. Sprawdź, co przygotowaliśmy.

Głównym tematem sierpniowego numeru „Teraz Rocka” jest zespół Slipknot, który w sierpniu wydaje nowy album, „We Are Not Your Kind”. To on trafił na okładkę i to jemu poświęciliśmy dużą część numeru. Znajdziecie w nim wywiad z wokalistą grupy, Coreyem Taylorem, artykuł opisujący ostatnie zawirowania w składzie oraz relację z niedawnego koncertu Slipknot na Mystic Festival.

Kup lipcowego „Teraz Rocka”

Ponadto w numerze znajdziecie też wywiad z zespołem Greta Van Fleet, który niedawno po raz pierwszy odwiedził Polskę, a także z takimi zespołami jak Skunk Anansie, który lada dzień wystąpi na Pol’and’Rock Festival i Budką Suflera, która planuje jesienią powrót na scenę.

Wyobrażacie sobie świat bez The Beatles? My nie, dlatego wkładkę sierpniowego numeru poświęciliśmy Wielkiej Czwórce z Liverpoolu. Znajdziecie w niej historię zespołu, recenzje płyt i inne ciekawe artykuły związane z zespołem.

Z okazji 50. rocznicy Festiwalu Woodstock przyglądamy się słynnej ścieżce dźwiękowej filmu, który rozsławił ten festiwal na cały świat. To właśnie ten album znajdzie się w sierpniu w rubryce „Demontaż”.

Sezon koncertowy w pełni, więc w nowym numerze znajdziecie sporo relacji z koncertów. Oprócz wspomnianego Mystic Festival są to między innymi Kiss, Open’er Festival, Prog In Park III, Bon Jovi, Phil Collins, King Crimson i Dead Can Dance.

Sierpniowy „Teraz Rock” dostępny będzie w sprzedaży od 31 lipca w kioskach i na naszej stronie internetowej.

w numerze sierpniowym 8 (198) 2019

  • The Beatles na 14 stronach

wywiady:

  • Slipknot
  • Greta Van Fleet
  • Tomek Lipiński
  • Budka Suflera
  • Skunk Anansie
  • Joe Satriani/Squares
  • Halestorm
  • Hammerfall

artykuły:

  • Tool/Ministry (Paul D’Amour)
  • 5 Na 5: Maciej „Slimak” Starosta
  • Demontaż: Woodstock: Music From The Original Soundtrack And More
  • Części pierwsze: Marillion, Kayleigh
  • Kower Story: Sigur Rós, Ágætis Byrjun

relacje z koncertów:

  • Kiss
  • Disturbed
  • Open’er
  • Mystic Festival
  • Prog In Park
  • Wschód Kultury – Inne brzmienia
  • Festiwal Legend Rocka: John Fogerty
  • Phil Collins
  • Bon Jovi
  • Mark Knopfler
  • King Crimson
  • Muse
  • Eddie Vedder
  • Dead Can Dance
  • Halestorm
  • Philip H. Anselmo & The Illegals
  • Primal Scream
Komentarze (44)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ratmsoad dodano: 29.07.2019, 21:11 #1
Ciekawe co tam nowego The Beatles nagrało od ostatniej wkładki??
Oh wait, oni nic nowego nie nagrali od 1970roku - będzie o czym pisać!!!

Rozumiem, że sprzedaż pisma leci na łeb, na szyję, że robicie 2 wkładki o The Beatles, żerując na popularności filmu Yesterday. W sumie, to pewnie będzie to składak poprzedniej wkładki i kolekcji. Łatwo i prosto. Po co męczyć się. Skoro robicie takie wkładki, to szkoda, że przy okazji Rocketman'a nie zrobiliście wkładki o Eltonie Johnie. On akurat jej nie miał, a zasłużył.
Mam wszystkie numery Tylko i Teraz Rocka. Pismo coraz bardziej zniża poziom. Głupio mi przerwać kupowanie już teraz. Poczekam do końca roku i zobaczę, czym jeszcze nas czytelników uraczycie. Jak będzie nadal tak jak teraz, to po prawie 30 latach trzeba będzie się pożegnać.
Pokaż odpowiedzi (3)
Scheisskopf dodano: 29.07.2019, 21:23 #5
Ja też posiadam wszystkie numery Tylko i Teraz. Również nie przepadam za drugimi wkładkami, ale te dotychczasowe powtórkowe wcale nie były składakami z kolekcji i poprzednich wkładek. A na wkładkę z The Beatles się cieszę, bo wbrew pozorom TR wcale o nich tak często nie pisze.
Kopetku [195.26.***.***] dodano: 29.07.2019, 21:34 #6
Mam podobne odczucia z tym że ja już zdecydowałem o zakończeniu kupowania gazety z końcem roku. Nie jest łatwo bo tak jak kolega mam wszystkie numery jakie wyszły czyli od września 1991. Ale sentyment nie wystarczy. Może jestem stary albo znak czasu ale z coraz mniejszą przyjemnością czekam na nowe propozycje zespołu TR.
Pokaż odpowiedzi (1)
Wabik [89.228.***.***] dodano: 29.07.2019, 22:17 #8
Mogli dać eltona johna lub status quo. Ale niestety redaktor naczelny żyje w innym świecie. Za miesiąc tool bo nowa płyta.
Pokaż odpowiedzi (1)
sTATEKkO(S)MICZNY [212.244.***.***] dodano: 30.07.2019, 00:10 #10
~~~A ja tak wystrzelę rakietą V2(no bo znowu można "lajkować")Gdyby tak we wkładce upchać zespół z Zoppot'u o nazwie Ścianka???Co na taki pomysł szanowna redakcja?~~~
M. [79.191.***.***] dodano: 30.07.2019, 00:23 #11
Coraz gorzej , kupowałem do końca lat 90-tych wasze pismo, niemal od samego początku . Widać że skończyła się dawno wena . Powielanie wkładek non stop - doceniam zespoły, ale ile można o tym samym pisać - że niby 50-ciolecie wydania kolejnych płyt...Beatlesów . Gigantyczne reklamy zajmujące całe strony gazety , konwencja niemal "Bravo". Cała masa grup które nie doczekały się "wkładek" : Gong, Gang Of Four, Can, U.K Subs , The Vibrators, Simple Minds / Dawno temu/, Pentagram , Bathory , MC5, Candlemass . Saint Vitus,Suicide , David Byrne/ Talking Heads, Mudhoney... Są gazety które kupuję z przyjemnością ( m.in. Lizard )- klasa sama w sobie i przykład że można zrobić pismo na wysokim poziomie ...
Pokaż odpowiedzi (3)
Specjalista [153.19.***.***] dodano: 30.07.2019, 08:15 #15
Wkładka o The Beatles była nie tak dawno temu i każdy może łatwo odszukać w necie odpowiedni numer Teraz Rocka i go kupić. Natomiast tak zasłużone zespoły/wykonawcy jak The Kinks, The Moody Blues, Procol Harum, Caravan, Elton John, SBB, Chris Rea, The Waterboys czy Def Leppard wciąż czekają na wkładkę w tym czasopiśmie i się pewnie nie doczekają.
Pokaż odpowiedzi (3)
Kumaty [199.247.***.***] dodano: 30.07.2019, 08:45 #19
Na litosc boska, w kolko te same historie! Janusze rocka znaja je na pamiec, a zaden mlody czlowiek nie zainterersuje sie rockiem czytajac w kolko to samo o emerytach. Czy redakcje w wieku 15-20 lat podniecal Frank Sinatra? Forma i tresc TR jest dobra dla osob 50+, zmiencie ekipe, pojdzcie do klubow, posluchajcie mlodych kapel, ktore inwestuja czas i pieniadze w granie, zrobcie z tego szum, odkryjcie kogos, a nie klepiecie w kolko o Metallice i Beatlesach! Rock to energia, swiezosc, pasja, a nie stare zblazowane dziady.
Pokaż odpowiedzi (2)
Vroo [89.64.***.***] dodano: 30.07.2019, 09:20 #22
No niestety też będę narzekał. The Beatles miało już parę razy wkładki i wydanie specjalne (można zrobić jeszcze jedno, jak Metallica się sprzeda), a jest tyle zespołów, które władek nigdy nie miało, również polskich.

Ale wiecie co mnie najbardziej uderzyło? Parę miesięcy temu był koncert Caravan. Chciałem coś poczytać w Tylko Rocku. Sprawdziłem (genialny) indeks w Excelu. A tu przez 30 lat jeden wywiad, parę recenzji płyt, które akurat wychodziły. Żadnej wkładki, omówienia dyskografii i historii.
Pokaż odpowiedzi (3)
deFranco dodano: 30.07.2019, 10:20 #26
Widocznie praca nad Wydaniem Specjalnym zużyła zbyt wiele energii całej redakcji, więc w sierpniową wkładkę wrzucono na szybko typową zapchajdziurę.
Kiełkuje mi taka myśl, czy nie lepiej w ogóle zrezygnować z wkładek, skoro i tak wzbudzają one więcej kontrowersji niż poszanowania, a całe siły rzucić na Wydania Specjalne, na przykład jako kwartalnik.
A w puste miejsce rozbudować bardziej dział "teraz historia", gdzie można by przybliżać, tak wyczekiwanych przez dużo osób, nieco zapomnianych lub pomijanych artystów, sprzed lat (opisy dyskografii, analiza gatunków, osobiste refleksje). Coś, co przez lata świetnie robił Paweł Brzykcy (Ticket To Ride), ale w większym zakresie.
Pytanie jaki byłby odbiór wśród kupujących.
żabson i bartzabel [83.26.***.***] dodano: 30.07.2019, 10:42 #27
bo łatwiej pisać o behemocie,nergalu i dawidzie podsiadło aniżeli o motionless in white, my chemical romance, lordi, czy zrobić wreszcie wkładkę o tokio hotel.
pantera9992 dodano: 30.07.2019, 14:23 #28
Wkładka o the Beatles... Litości, ile można czytać o tych kilku ulubionych przez redakcję TR wykonawcach? Wkładki o the Waterboys lub Simple Minds raczej nie doczekam się, bo w kolejce przecież czekają U2, PF, Marillion, DP, BS, LZ, Tool, RHCP i the Rolling Stones. O nich piszą w prawie każdym numerze. Edytowano 2 razy. Ostatnio: 30.07.2019, 14:29
marek [82.139.***.***] dodano: 30.07.2019, 15:26 #29
Z tymi wkładkami ostatnio to spora przesada, jakieś żarty, śledzę miesięcznik prawie od początku a pierwszy numer tylko rocka z wkładką genesis też pamiętam bo pożyczałem, irytują mnie podwójne wkładki...W pierwszej kolejności powinny być już dawno Waterboys ! dalej np Can, Tim Buckley, Procol Harum czy nawet Simple Minds...Chyba że wolicie stracić spore grono stałych oddanych czytelników
Brave [212.244.***.***] dodano: 30.07.2019, 15:28 #30
Tak jak większość piszących mam wrażenie, że dotarcie do szerszej grupy czytelników prostymi zabiegami nie ma sensu... Efekty opłakane i odwrotne od zamierzonych. Gratuluję natomiast odwagi w ponownej możliwości komentowania zawartości TR. Słuchajcie głosu swoich czytelników ale i wyciągajcie z tego jakieś wnioski ...
Nasir [77.65.***.***] dodano: 30.07.2019, 17:19 #31
Z tymi wkładkami to sprawa przypomina mi trochę dzisiejszą politykę uprawianą przez jedynie "słuszną" partię, która przez swoją telewizyjną tubę uprawia propagandę rodem z PRL-u. Nie ma problemów, wychodzimy na przeciw oczekiwaniom społeczeństwa, zdecydowana większość ludzi jest na tak. To dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? The Beatles to mój zespół nr 1, ale wkładka o nim (druga już z kolei) była całkiem niedawno. Po co zaraz trzecia? Bo inaczej Panowie Redaktorzy nie zostaną zaproszeni do Abbey Road by posłuchać nowego remasteringu zremasterowanego 10 lat temu albumu? Czy polska filia beatlesowskiej wytwórni się obrazi? Ja chętnie poczytałbym o Eltonie Johnie, The Eagles, Rorym Gallagherze, Fleetwood Mac, The Beach Boys czy OMD. Czy Pan Weiss aż tak zamknięty jest na innych wykonawców, czy hołduje tylko swoim upodobaniom i wykorzystuje do tego TR?
Max [37.47.***.***] dodano: 30.07.2019, 20:21 #32
Kolejna wkładka o The Beatles ???!!! Po co ?! A o Simple Minds też bym z chęcią poczytał.
Pokaż odpowiedzi (2)
FOREVER1977 dodano: 30.07.2019, 21:50 #35
Kiedy wkładka o Bolku i Lolku ?
Somewhere in Poland [87.207.***.***] dodano: 31.07.2019, 09:49 #36
Niestety, podobnie jak inni, uważam że brakuje interesujących zespołów we wkładkach.
A poza tym - zauważyliście jak fatalnej jakości jest papier, na którym obecnie wydawany jest TR? Po kilku przewertowaniach pismo nadaje się właściwie do kosza. A przecież to miesięcznik, do którego z przyjemnością powinno się wracać właśnie przez cały miesiąc, a może i dłużej.
Pioter [94.254.***.***] dodano: 31.07.2019, 11:10 #37
W dziale terazlive Nocny Kochanek gra w Koszalinie w G 38 a Riverside w A38 , knajpa się dopiero buduje na Gnieźnieńskiej 38 a Riverside gra na otwarcie tak się dowiedziałem warto korektę zrobić
Lusi [31.0.***.***] dodano: 31.07.2019, 12:17 #38
Omd,simple minds, stranglers, elton John, status quo, foreigner, dare,bonfire,alan parsons można wymieniać i wymieniać a pan Wiesław ma to w nosie.
Perkun [77.91.***.***] dodano: 31.07.2019, 19:38 #39
Zdaje się, że chyba Naczelny bardzo lubi The BeatlesMrugnięcie To i jestUśmiech

Pozdrawiam
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 31.07.2019, 22:47 #40
Na wkładkę od września 1991 roku czeka Rory Gallagher.
Brave [212.244.***.***] dodano: 01.08.2019, 10:20 #41
Kupiłem i... redakcja zrobiła sobie (mam wrażenie) wakacje. Gdyby nie wywiad z T. Lipnickim to po prostu nie byłoby co czytać... Gazeta o koncertach, festiwalach i tyle...
Pokaż odpowiedzi (1)
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 03.08.2019, 19:38 #43
Bardzo dobra okładka nowego numeru i znakomita recenzja koncertu KISS w Krakowie. Brawo red.Brzykcy!
Pomysł dotyczący likwidacji wkładek na rzecz rozszerzenia działu "Teraz Historia" - wart przemyślenia. I apel o powrót działu "Ticket to Ride" (znowu red.Brzykcy). Aha, i może coś o zespołach typu Journey, REO Speedwagon czy Styx. Nawet w dziale "Kraj Rad" dwa pierwsze (mimo milionów sprzedanych płyt i wielu świetnych kawałków) zostały pominięte. Przypadek?
dragstrip [194.106.***.***] dodano: 06.08.2019, 09:42 #44
Ludzie, ale tu nie chodzi o to kto był, kto nie był a kto powinien być we wkładce. Pismo (to nie gazeta) stało się po prostu nudne. O ile kiedyś z niecierpliwością czekałem na kolejny numer, to teraz kupuję sporadycznie ( średnio raz na rok).
Dobrze, że przynajmniej można komentować, pewnie do czasu.