terazmuzyka.pl
Newsy 7717V  
rf | 22 czerwca 2017
1

Slash i Szymon Chwalisz zaprojektowali gitarę dla WOŚP

Slash razem z polskim artystą, Szymonem Chwaliszem, zaprojektował specjalną gitarę, która trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gitarzysta Guns N’ Roses, Slash, oraz polski artysta malarz, Szymon Chwalisz, zaprojektowali gitarę, którą szczęśliwy nabywca wylicytuje w styczniu 2018 roku podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Guns N’ Roses w Polsce. Relacja z koncertu

Gitara – oczywiście podpisana przez Slasha (dowód poniżej) – to wspólne dzieło gitarzysty Guns N’ Roses i Szymona Chwalisza, którzy zaprojektowali jej wzór, a który potem Szymon wykonał według projektu. 

Szymon Chwalisz spotkał się ze Slashem w hotelu przed koncertem w Gdańsku. Tuż po tym spotkaniu, w programie „Masarnia u Zenka”, nadawanym przez Radio Kampus, opowiadał, co znalazło się na gitarze:

Na gitarze jest Spongebob, któremu przez wnętrzności przechodzi robak, jest Królewna Śnieżka bez oczu z potarganą sukienką, jest czaszka Cyklopa, są moje obrazy, jest dinozaur, jest fajne logo Earthworm Records, które zasponsorowało gitarę i dużo innych ciekawych rzeczy. Slash bardzo lubi Spongeboba, różne bajki, dinozaury i spodobały mu się moje obrazy, więc połączyłem to wszystko, żeby gwiazdor był zadowolony. Sądząc po jego reakcji był zadowolony, bardzo mu się podobało.

Pomysłodawcą całej akcji, współtwórcą projektu i organizatorem spotkania był Rafał Lemański, założyciel Slash Army Poland

Guns N’ Roses na liście najbogatszych celebrytów

Guns N’ Roses wystąpili w Gdańsku na stadionie Energa 20 czerwca 2017 roku w ramach trasy „Not In This Lifetime”, która została zainaugurowana nieco ponad rok temu i już przyniosła dochody w wysokości 84 milionów dolarów brutto, co dało grupie 12. miejsce na liście najbogatszych celebrytów opublikowanej przez Forbes.

W komentarzu magazyn Forbes napisał:

Po trzech dekadach, sześciu albumach studyjnych i siedmiu trasach, Guns N’ Roses po raz pierwszy udało się dostać do listy 100 najbogatszych celebrytów Forbesa. Amerykański zespół, który wylądował na pozycji 12, zarobił w ciągu ostatnich 12 miesięcy 84 miliony dolarów przed opodatkowaniem i kosztami managerskimi. Wpływy te zawdzięczają obejmującej pięć kontynentów trasie Never [sic!] In This Lifetime, podczas której Axl Rose, Slash i Duff McKagan po raz pierwszy od 1993 roku stanęli razem na jednej scenie.

Innymi celebrytami, którzy po raz pierwszy trafili na tę listę jest między innymi piosenkarz Billy Joel (82. miejsce, 35 milionów dolarów) i piosenkarka Dolly Parton (71. miejsce, 37 milionów dolarów). Łącznie listę zasiliło 15 nowych twarzy, z czego najwięcej jest muzyków i sportowców (po sześciu). Ich łączne zarobki to 644 miliony dolarów.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kofulove [89.78.***.***] dodano: 22.06.2017, 09:47 #1
Mało rzetelny artykuł, zapomnieliscie o Rafale Lemańskim, ktory byl pomyslodawcą, inicjatorem akcji, wspołtworcą projektu i zorganizował spotkanie ze Slashem
Zobacz także
Newsy 99V  
1

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group