terazmuzyka.pl
Newsy 4043V  
mg | 2 maja 2017
0

Slash w studiu. Solowy album czy płyta z Guns N' Roses?

Opublikowane w połowie kwietnia zdjęcia Slasha w studiu nagraniowym uruchomiły lawinę spekulacji. Zdaniem zagranicznych dziennikarzy, gitarzysta pracuje nad nowym solowym albumem.

Reaktywacja Guns N’ Roses w częściowo oryginalnym składzie okazała się ogromnym sukcesem – zarówno muzycznym, jak i marketingowym. Kolejne doniesienia dotyczące ogromnych zarobków zespołu powodują pojawianie się kolejnych informacji dotyczących prac nad nową studyjną płytą formacji.

Guns N' Roses. Trasa z rekordowym dochodem

Bardziej zorientowani wiedzą jednak, że Axl Rose wcale nie spieszy się do studia nagraniowego. Natomiast Slash pojawił się na kilku zdjęciach zrobionych właśnie w studiu. Co to oznacza? Zdaniem zagranicznych dziennikarzy, muzyk zaangażował się w proces tworzenia nowego solowego albumu, a nie kolejnej płyty z Guns N’ Roses.

Dowodem na to ma być wypowiedź Marka Tremontiego, kolegi Mylesa Kennedy’ego z Alter Bridge:

Cały 2017 rok poświęcimy Alter Bridge, będziemy dużo koncertować. Następny jednak rok będziemy spędzać osobno. Ja nagram nową solową płytę, wiem też, że obóz Slasha przygotowuje się nagrywania nowej muzyki. Myles będzie się tam musiał pojawić i zaśpiewać.

Wspomniany już Myles Kennedy mówił niedawno, że jeśli pojawi się zaproszenie do studia ze Slashem natychmiast z niego skorzysta:

Jeśli chodzi o mnie, to drzwi są otwarte. Jeśli w przyszłości dojdzie do współpracy, na pewno się stawię. Chyba wszyscy musimy się przekonać, co z tego wyjdzie. Wciąż ze sobą rozmawiamy. Rozmawialiśmy kilka dni temu. Często do siebie piszemy. Ale jako że obaj jesteśmy zajęci ze swoimi zespołami, w tej chwili nie mamy żadnych planów.

Zdaniem zagranicznych mediów poniższe zdjęcie jest ostatecznym dowodem na to, że Slash rozpoczął już pracę nad nową solową płytą. Przypomnijmy, że jego dyskografię zamyka album „World on Fire”, który nagrał z Mylesem Kennedy’m i muzykami z The Conspirators. Nowa płyta ma zostać przygotowany przez ten sam skład.

Guns N' Roses przyjadą do naszego kraju 20 czerwca, wystąpią na gdańskim stadionie Energa w ramach „Not In This Lifetime Tour”. Jakiś czas temu organizatorzy ogłosili nazwy zespołów, które będą supportować Slasha i spółkę: Killing Joke oraz Virgin

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 751V  
13

Guns N' Roses wydadzą składankę na winylu

rf | fot. Raph_PH | 1 sierpnia 2020
Newsy 791V  
1

Robert Plant udostępnił utwór z nowej płyty [AUDIO]

rf | fot. Egghead06 | 31 lipca 2020
Newsy 2493V  
Koncert już wkrótce
  • Guns N' Roses
  • Data i miejsce koncertu: 20 czerwca 2017
    Gdańsk, Stadion Energa
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group