terazmuzyka.pl
Newsy 14214V  
rf | 20 kwietnia 2019
153

Slash wskazuje najlepszy rockowy zespół wszech czasów

Slash wybrał zespół, który jego zdaniem jest najlepszym rockowym zespołem wszech czasów. Sama klasyka!

Gitarzysta Guns N’ Roses został zapytany o najlepszy rockowy zespół. Nie musiał się długo zastanawiać.

Czy powstanie filmowa biografia Guns N' Roses?

W wywiadzie dla „Consequence Of Sound” Slash powiedział:

Dla mnie najlepszym rockandrollowym zespołem wszech czasów zawsze pozostaną The Rolling Stones. Zaraz za nimi są AC/DC. Nie ma innego zespołu, który grałby tak prostego, inspirowanego latami 50. rock and rolla co AC/DC. Uwielbiam ich za to.

Podzielacie zdanie Slasha, czy macie innego kandydata? Napiszcie w komentarzach.

Powstanie nowa płyta Guns N’ Roses?

Slash wyjawił, że na październik Guns N’ Roses mają zaplanowaną krótką trasę, po której zamierzają wejść do studia:

Do sierpnia będę grał z The Conspirators, a potem wrócę do Guns N’ Roses, który ma zaplanowaną krótką trasę w październiku. Dużo się mówi o nowej płycie, ale jak dotąd jeszcze nic nie zrobiliśmy. Po trasie jednak skupimy się na niej. W zależności od tego, jak potoczą się sprawy z Guns N’ Roses, za jakiś czas powrócą też The Conspirators. Już zacząłem pisać kawałki na nową płytę The Conspirators.

Niedawno basista Duff McKagan w wywiadzie dla „The Rich Ellen Show” powiedział:

Czy mogę powiedzieć coś nowego na temat płyty? Nie. Ale powiem, że wszystko toczy się bardzo pozytywnie. Ludzie to interesuje, co doskonale rozumiem. Ale podoba mi się aura tajemniczości tego zespołu, dlatego dochowam tajemnicy. Ale sprawy układają się bardzo pozytywnie... wręcz znakomicie.

Nie tak dawno temu w wywiadzie dla „Trunk Nation” Duff McKagan przyznał, że nowa płyta Guns N’ Roses może ukazać się już wkrótce:

Słyszałem parę nowych kawałków i trochę jamowaliśmy. Dla Guns N’ Roses to kolejny krok. Axl napisał parę wspaniałych piosenek. Jestem podekscytowany tą perspektywą.

Na pytanie jak duża jest szansa na nowy album, Duff odparł:

Bardzo duża. Ale najzabawniejsze jest to, że nie dyskutujemy o tym. Stanie się, co ma się stać. W tym zespole nigdy nie mieliśmy rozpisanego planu działania.

Tymczasem Duff McKagan przygotowuje się do wydania solowej płyty. Album „Tenderness” ukaże się 31 maja 2019 roku.

Komentarze (153)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Profan [5.173.***.***] dodano: 20.04.2019, 12:00 #1
No ja akurat uważam RS za najgłupszy zespół świata. Są dziesiątki innych , który grają lepiej , bardziej twórczo i z większym pazurem . Black S. Purple , Budgie , RUSH , Zeppelin,
czy choćby sami The Beatles. No chyba, że Slashowi chodzi o bieganie i skakanie po scenie. A to fakt ,tutaj rzeczywiście MJ dorównuje technice scenicznej szympansowi.
Pokaż odpowiedzi (12)
33-latek [83.26.***.***] dodano: 20.04.2019, 12:04 #14
No i Saul Hudson potwierdził to, że taki prawdziwy korzenny rock w żadnym nie jest muzyką wirtuozów. A to dlatego, że wybitnym gitarowym wirtuozom brakuje bardzo dużo do prawdziwego wirtuoza skrzypiec czy jazzowego saksofonisty. Porównanie rocka z jazzem przypomina mi zestawienie ze sobą twórczości Piotra Rubika i Krzysztofa Pednereckiego.
Pokaż odpowiedzi (8)
Ff [109.173.***.***] dodano: 20.04.2019, 12:15 #23
Budgie ssie
Pokaż odpowiedzi (5)
Haszmen [89.228.***.***] dodano: 20.04.2019, 13:12 #29
Dla mnie najlepszym zespołem był,jest i będzie Gn'RUśmiech
Pokaż odpowiedzi (3)
Tedor [84.10.***.***] dodano: 20.04.2019, 13:14 #33
Black Sabbath is the best
Pokaż odpowiedzi (3)
Tybu [5.173.***.***] dodano: 20.04.2019, 14:02 #37
Profan jesteś żenujący
salamander [83.22.***.***] dodano: 20.04.2019, 15:14 #38
przecież wiadomo że steel panther i jetboy to prawdziwe, najlepsze rockowe zespoły, inne mogą się schować, a już na pewno rolling stones orangutany, beatelsi to takie obłudne świnki były, a axl rose to myszka miki, led zeppelin to "czarodzieje" syfu okultyzmu, a black sabbath bez ozza to jak żołnierz bez karabinu , tyle w temacie.
Riff Raff dodano: 20.04.2019, 15:43 #39
Slash - ostoja dobrego, korzennego rockowego grania w nieprzyjaznych dla tego muzycznego gatunku czasach...
Pokaż odpowiedzi (8)
LEMMY [78.28.***.***] dodano: 20.04.2019, 16:03 #48
TYLKO MOTORHEAD.reszta to pampersy.Lemmy w biografi opisal roling srones.Dzieci z bogatych rodzin zalozyly sobie kapelke nie potrafiac grac.Gdyby nie The Beatles to by nie istnieli.Beatlesi ich wypromowali jak i na poczattku John L pisal im teksty
Pokaż odpowiedzi (7)
LEMMY [78.28.***.***] dodano: 20.04.2019, 16:04 #56
TYLKO MOTORHEAD.reszta to pampersy.Lemmy w biografi opisal roling srones.Dzieci z bogatych rodzin zalozyly sobie kapelke nie potrafiac grac.Gdyby nie The Beatles to by nie istnieli.Beatlesi ich wypromowali jak i na poczattku John L pisal im teksty
Pokaż odpowiedzi (1)
Viberanium [83.218.***.***] dodano: 20.04.2019, 16:34 #58
Iron Maiden
Pokaż odpowiedzi (6)
Mistz [31.0.***.***] dodano: 20.04.2019, 18:32 #65
Dla mnie najlepszy jest zenek martyniuk albo norbi jeden i drugi ma fajne texty a jak trzeba to i muzycznie potrafią przywalić.
Pokaż odpowiedzi (4)
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 20.04.2019, 18:40 #70
"Dla mnie najlepszym rockandrollowym zespołem wszech czasów zawsze pozostaną The Rolling Stones". Slash ODPOWIEDZIAŁ NA PYTANIE! Nikomu tego nie narzuca. Zapytany - odpowiedział. Po prostu tak uważa (czuje) i już. A tu zaraz teksty, że najlepszy jest ten lub tamten, a reszta syf. Naprawdę poziom fanów muzyki rockowej tak zjechał??? I te debilne wpisy "to nie rock, to metal". A Metal to, ku..a, nie Rock?!
Pokaż odpowiedzi (3)
Art [5.173.***.***] dodano: 20.04.2019, 20:38 #74
Motorhead.
Dobranoc
Pokaż odpowiedzi (1)
Born to listening AC/DC [94.254.***.***] dodano: 20.04.2019, 22:21 #76
AC/DC to najlepszy zespół na świecie. Nikt nie zastąpi tej energii, która od nich płynie. Są po prostu mistrzami
m/
Pokaż odpowiedzi (3)
onyx [94.254.***.***] dodano: 20.04.2019, 22:23 #80
Każdy ma prawo do opinii ale RS to nawet nie lekka tylko k......ogromna przesada a tak na marginesie najlepszym zespołem na świecie jest FC Barcelona.Pozdrawiam.
Pokaż odpowiedzi (5)
ImpaledRektum [37.248.***.***] dodano: 21.04.2019, 01:21 #86
Kiss!
Pokaż odpowiedzi (1)
33-latek [83.26.***.***] dodano: 21.04.2019, 08:31 #88
Dlaczego muzyka rockowa jest obecnie w tragicznym stanie.

http://artpa(...)kul=2879
Młody [37.248.***.***] dodano: 21.04.2019, 08:35 #89
DEPECHE MODE
Bocian Gdynia [5.173.***.***] dodano: 21.04.2019, 08:46 #90
Rolling Stone grajacy najprostszą muze Najlepszy zespół wszechczasow Black Sabbath Led Zeppelin
Zoso [37.47.***.***] dodano: 21.04.2019, 10:58 #91
Slash... Pozer i błazen. Oczywiscie on nie rozumie czym był cream, led zep czy pink floyd
mariodlpp [188.147.***.***] dodano: 21.04.2019, 13:27 #92
AC/DC, AC/DC, AC/DC !!! Popoieram Slasha!
Pokaż odpowiedzi (1)
Ben [95.160.***.***] dodano: 21.04.2019, 14:20 #94
ACDC jest wielkim zespołem a Angus wybinym wirtuozem gitary ale RS nigdy nie lubilem i lubić nie będe.Ale na podium bylby też Guns n Roses i Nirvana.
Agunia [195.26.***.***] dodano: 21.04.2019, 15:09 #95
Najlepszy zespoł wszechczasow to Queen takie jest moje zdanie, muzyka nie do podrobienia.
Pokaż odpowiedzi (1)
Benzin [37.248.***.***] dodano: 21.04.2019, 20:00 #97
A dla mnie najlepszy zespołem muzycznym jest Rammstein! nie ma lepszego zespołu metalowego niż oni Uśmiech
Agusia [5.184.***.***] dodano: 21.04.2019, 21:09 #98
Może nie wszech czasów, bo to stosunkowo młody zespół, ale jak dla mnie dobrze rokuje Palaye Royale. Szczęścia życzę!
Pokaż odpowiedzi (1)
Robson [37.47.***.***] dodano: 21.04.2019, 22:47 #100
1.Ac/dc
2.Metallica
3.iron maiden
Rock Is Not Dead [5.173.***.***] dodano: 22.04.2019, 11:41 #101
Moim zdaniem AC DC i Aerosmith to najlepsze rockowe zespoły
wszechczasów.
Pokaż odpowiedzi (1)
gitarzysta nie rockowy [178.37.***.***] dodano: 23.04.2019, 13:36 #103
A ja nie potrafię wymienić jednej kapeli rockowej,bo to stylistycznie bardzo różne klimaty. Każdy muzyk czerpie garściami z czarnego bluesa,bo to są korzenie. Brzmieniowo nie da się porównać Led Zeppelin ,Queen,RS.G&R,Deep Purple czy Metalica. Bez zagłębiania się w osiągnięcia poszczególych kapel,większość słuchaczy ocenia przywiązanie do danego zespołu,jakiś osobisty sentyment. Z uwagi na mój wiek,jestem przyzwyczajony do brzmienia Led Zeppelin,Deep Purple, J.Joplin.Dosyć późno dojrzałem do do R.S,ale muzycznie nie kupuję G&R czy Metaliki. Są ludzie którzy rozwijają się muzycznie i ci często w późnym wieku słuchają jazzu,który nie nudzi się ze względu na jego strukturę muzyczną. Nie zgodzę się też z jednym z przedmówców,którzy uważają .że nie można porównać wirtuozerii skrzypka i gitarzysty. Zgodzę się jeżeli porównamy gitarzystę rockowego,grającego kilka prostych riffów.Ale gitara jest pochodną gitarze
klasycznej,bluesowej,jazzowej i zapewniam,że nie są to proste instrumenty.Jest to jednak inny temat
Pokaż odpowiedzi (1)
Adam [5.173.***.***] dodano: 23.04.2019, 17:20 #105
Oczywiście Ramones. One, two, three, four. Nic dodać nic ująć.
Pokaż odpowiedzi (1)
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 23.04.2019, 22:27 #107
Zespół wszech czasów - Free.
Pokaż odpowiedzi (12)
Piotr [89.64.***.***] dodano: 25.04.2019, 21:32 #120
To nie jest zdanie tylko Slasha ale większości słuchaczy i muzyków na świecie. Od Boba Dylana przez Peta Townshenda po Tinę Turner by wymienić tylko te trzy znane nazwiska. Zresztą od nich wszystko się zaczęło i w sumie to taki trochę truizm rozpisywać się na ten temat.
Pokaż odpowiedzi (1)
Jimmy [89.64.***.***] dodano: 25.04.2019, 21:35 #122
W sumie to oczywista oczywistość oryginalny nie jest.
Pokaż odpowiedzi (1)
Kif Rif [83.22.***.***] dodano: 26.04.2019, 00:29 #124
Skąd u nas ten hejt na Stonesów czy tez jakikolwiek inny zespół uznany przez kogoś za najlepszy/ najważniejszy. SLASHA - fantastycznego muzyka -zdanie i tak jest ciekawsze niż wielu krytyków TRS - co to nawet Sticky Fingers nie słyszeli , a swego czasu była to- może nadal jest- ulubiona płyta Redaktora Wiesława Weissa. Ciekawe,że wielu z absolutnego światowego topu podziela zdanie Slasha - także pośrednio wspomniany Angus Young . U nas w Polsce - co dziwi- Stonesi , Allmani, Grateful Dead , The Who a nawet Dylan i Elvis nigdy nie będą kapelą/artystą z top 10 . Nigdy nie byli promowani , znane sa zazwyczaj nieliczne numery i ochłapy koncertów ze schyłku kariery- a to juz nie to. W sumie przeczytałem wszystkie posty (po raz pierwszy i ostatni )- uwielbiam ,dobrze znam i cenię ponad 90 % wymienionych kapel. Każdy artysta ma swoją unikalną ,,iskrę bożą,,. Niektórych cenimy za wirtuozerię, innych za kompozycje, talent. A jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie czynniki - to jednak popieram Slasha. Takie tam moje skromne zdanie po 40 latach słuchania rocka i ni tylko- we wszelkich jego odmianach/ od wczesnego Napalm Death do Mahavishnu , Byrds, Sonic Youth i wszystkiego co tylko wpadnie mi w ręce. TRS nr 1. EOT. Wracam do zajęć i nie odpiszę o ile kiedys ktoś przebrnie przez moja pisaninę. Pozdrawiam Forumowiczów i nie obrażajcie się wzajemnie i kapel .Nie lubicie - nie słuchacie - czyli nie znacie - nie polubicie.
Pokaż odpowiedzi (10)
ManLbn [79.191.***.***] dodano: 26.04.2019, 13:06 #135
Guns N Roses oczywiście na podium. Dla mnie osobiście numer jeden.
Pokaż odpowiedzi (1)
Peter [37.47.***.***] dodano: 26.04.2019, 19:38 #137
Rozmowa we wspomnianym artykule dotyczyła powrotu AC/DC i dywagacji nt składu w tym perkusisty. Slash sam od siebie wtrącił ,że dla niego zawsze nr 1 będą TRS. Zresztą nigdy tego nie ukrywał i zawsze dawał temu wyraz np. występując b często w koszulce z charakterystycznym logo .
Pokaż odpowiedzi (5)
sun machine [89.64.***.***] dodano: 27.04.2019, 11:19 #143
The Rolling Stones to oczywiście jeden z najważniejszych zespołów rockowych lat 60-tych, czyli kluczowych dla rozwoju tego gatunku muzycznego, ale numer jeden bezsprzecznie przypada Jimi'emu Hendriksowi. Natomiast jeśli chodzi o umiejętności czysto muzyczne to Stonesów wyprzedza wiele zespołów, także tych których nazw niewiele osób już pamięta. Z tak prostą muzą w latach 70-tych The Rolling Stones by się nie przebili. Wtedy trzeba już było czegoś więcej...
Pokaż odpowiedzi (5)
Wielki fan Purpli [5.173.***.***] dodano: 29.04.2019, 22:55 #149
The Who, Led Zeppelin i oczywiście The Beatles. Tak obiektywnie rzecz biorąc oni mogą "robić " za całą muzykę rockową. No i moi uwielbiani Purple tak dodatkowo trocheMrugnięcie
34 latek [31.11.***.***] dodano: 01.05.2019, 12:26 #150
No i Saul Hudson potwierdził to, że taki prawdziwy korzenny rock w żadnym nie jest muzyką wirtuozów. A to dlatego, że wybitnym gitarowym wirtuozom brakuje bardzo dużo do prawdziwego wirtuoza skrzypiec czy jazzowego saksofonisty. Porównanie rocka z jazzem przypomina mi zestawienie ze sobą twórczości Piotra Rubika i Krzysztofa Pednereckiego.
Pokaż odpowiedzi (2)
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 01.05.2019, 22:13 #153
Zespół wszech czasów - Free.