terazmuzyka.pl
Newsy 1060V  
rf | 3 sierpnia 2020
0

Slash wskazuje ulubioną solówkę na „Back In Black” AC/DC

W zeszłym tygodniu minęło 40 lat od wydania albumu „Back In Black” AC/DC.

Album „Back In Black” należy do najbardziej wpływowych rockowych albumów wszech czasów. Wydany w 1980 roku album rozszedł się w wielomilionowym nakładzie.

Specjalnie z okazji 40. rocznicy wydania „Back In Black” wspomnieniami dotyczącymi tej płyty podzieli się Slash, mówiąc:

Pierwszy raz usłyszałem tę płytę w domu przyjaciela. To był 1980 rok i przełomowy moment w rocku, bo wszystkie moje ulubione zespoły albo się rozpadły, albo ich członkowie umarli. Znałem płyty „Highway To Hell” i „Dirty Deeds Done Dirt Cheap”, ale nie wiedziałem, że Bon Scott umarł. Nagle ukazał się „Back In Black” i był niczym wezwanie do boju dla rock and rolla i heavy metalu. Zabójcza płyta od początku do końca. Wszystkie piosenki są dobre. Singel „Back In Black” to jeden z najlepszych singli rocka. Ale jedną z moich ulubionych piosenek na płycie jest „Rock’n’Roll Ain’t Noise Pollution”. Do dziś jedna z moich ulubionych solówek wszech czasów jest w „Hells Bells”. Ta płyta była dla mnie momentem zwrotnym.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i... Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 1 lipca tego roku i będzie do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł. W tym miejscu możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 431V  
5

Dino Cazares komentuje odejście Burtona C. Bella z Fear Factory

rf | fot. Frank Schwichtenberg | 30 września 2020
Newsy 2142V  
Newsy 726V  
5

Burton C. Bell odszedł z Fear Factory

rf | 29 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group