terazmuzyka.pl
Newsy 1481V  
szy | 31 lipca 2017
0

Slayer gra w popularnym amerykańskim programie [WIDEO]

Slayer w programie telewizyjnym? Taki widok jest z pewnością rzadkością, ale nie tak dawno legendarny metalowy zespół dał się skusić i wykonał jeden ze swoich sztandarowych utworów. 

27 lipca Slayer miał zaplanowany koncert w słynnym Madison Square Garden w Nowym Jorku. Tuż przed występem zespół wystąpił w słynnym programie telewizyjnym.

Metallica gra utwór Van Halen

Występy w telewizji takiej grupy jak Slayer to rzadkość. Ostatnio jednak thrasmetalowcy zrobili wyjątek. W ostatni czwartek zagrali jeden ze swoich najważniejszych utworów w dorobku - „Raining Blood” pochodzący z albumu „Reign in Blood” (1986) - podczas bardzo popularnego talk-show, którego prowadzącym jest Jimmy Fallon. Zapis tego niezwykłego występu możecie zobaczyć poniżej.

Nagranie obecnie ma już ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube (warto zaznaczyć, że wszystkie filmy na kanale Music on the Tonight Show, a jest ich ponad 100, łącznie mają 5 milionów odsłon). To naprawdę bardzo dobry wynik. Dla przykładu nagranie „For Whom The Bell TollsMetalliki pochodzące z programu Jimmy'ego Kimmela ma zaledwie 755 tysięcy (dodano je w grudniu zeszłego roku!). 

Nowy album Slayera w przyszłym roku?

Choć ostatni studyjny krążek Slayera, zatytułowany „Repentless”, ukazał się we wrześniu 2015 roku (czyli wcale nie tak dawno), fani zespołu oczekują już z niecierpliwością na jego następcę. 

Gitarzysta Kerry King w rozmowie z portalem Revolver poruszył temat tworzenia materiału na kolejny, studyjny krążek:

To dosyć zabawne, że „Repentless” nie ma jeszcze dwóch lat, a wydaje się jakby już miał. Z tamtej sesji pozostało jeszcze z 6-8 utworów, które zostały nagrane: niektóre z wokalem, inne z gitarą prowadzącą, ale wszystkie z gitarą rytmiczną, perkusją oraz basem. Jeśli te utwory będą posiadały tekst i nie zmieni on całości, będą gotowe na nowy album. Tak więc: jeśli te kompozycje znajdą się na nim, mamy tak naprawdę połowę płyty. 

Dziennikarz zapytał więc gitarzystę czy jest szansa, aby nowy album Slayera ukazał się na rynku w przyszłym roku, na co Kerry King odpowiedział:

Jest to możliwe, ale na pewno nie będę niczego obiecywał, ponieważ gdy to robię, za każdym razem sam siebie oszukuję [śmiech]. 

Muzycy Slayera obecnie są zajęci koncertowaniem - nie tak dawno wyruszyli w sześciotygodniową wspólną, amerykańską, trasę z Lamb of God oraz Behemothem. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 73V  
1

Feel i Gromee przygotowali wspólny utwór [WIDEO]

mg | fot. Dagmara Szewczuk | 28 lutego 2020
Newsy 2767V  
23

AC/DC zaskoczy nowym albumem

rf | 27 lutego 2020
Newsy 3321V  
17

Tony Iommi opowiada, jaki kawał Black Sabbath zrobił Kiss

rf | fot. Adam Bielawski | 27 lutego 2020
Newsy 390V  
Newsy 1363V  
7

Paul Di'Anno zdradza, czego żałuje, a z czego jest dumny z czasów Iron Maiden

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 26 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group