terazmuzyka.pl
Koncerty 6799V  
rf | 1 grudnia 2019
25

Slayer zagrał ostatni koncert. Wzruszające pożegnanie Toma Arai [WIDEO]

Zespół Slayer zakończył pożegnalną trasę koncertową. Zobacz końcówkę jego ostatniego koncertu.

30 listopada 2019 roku w Los Angeles zespół Slayer dał ostatni koncert w swojej karierze. Grupa w ten sposób zwieńczyła pożegnalną trasę koncertową.

Poniżej możecie obejrzeć film pokazujący wykonanie utworu „Angel Of Death” i pożegnanie zespołu z fanami. Na zakończenie Tom Araya podszedł do mikrofonu i łamiącym się głosem powiedział:

Dziękuję. Dziękuję bardzo. Chciałbym podziękować, że dzieliliście z nami wasz czas. Czas jest cenny. Będę za wami tęsknił. Przede wszystkim jednak chciałem wam podziękować za to, że byliście częścią mojego życia. Dobranoc.

Menadżer Slayera, Rick Sales, powiedział w wywiadzie dla „Los Angeles Times” czy grupa może zmienić zdanie odnośnie zakończenia działalności koncertowej:

    Nie przewiduję tego. Skończmy z koncertami. Mam kilka pomysłów na przyszłe projekty, ale nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji. Teraz zajęci są ostatnimi koncertami i domyślam się, że to dla nich emocjonalna sprawa, bo dla mnie tak.

    Robili to od tak dawna, że powiedzieli: „Dobra, starczy”. Porównuję to do sytuacji Jerry’ego Seinfelda, który prowadził najpopularniejszy program telewizyjny i postanowił odejść, będąc na szczycie. Szanuję zespół za tę decyzję. Jeśli chcesz odejść to właśnie w takim stylu.

Wcześniej w jednym z wywiadów menadżer grupy mówił:

    Rozumiem, że zdecydowali o zakończeniu koncertowania. To jednak nie oznacza, że to koniec zespołu. To jedynie koniec tras koncertowych. Podjęli decyzję i postanowili nie ciągnąć tego w nieskończoność. Moim zdaniem to właściwa droga.

Niedawno odbyła się premiera filmu „The Repentless Killogy”, który wyświetlono w 1500 kin na całym świecie. Koncert został zarejestrowany podczas występu 5 sierpnia 2017 roku w Inglewood, natomiast wyreżyserowany przez BJ McDonella film miał początkowo towarzyszyć teledyskom Slayera. Kiedy jednak zespół ogłosił zakończenie działalności, reżyser postanowił przerobić go na osobny film.

Komentarze (25)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
nasir [37.30.***.***] dodano: 01.12.2019, 15:08 #1
Wymowny gest Kerrego zrzucającego swoje łańcuchy (12:24)
Pokaż odpowiedzi (1)
RAV [188.146.***.***] dodano: 01.12.2019, 18:03 #3
Niestety, kończy się pewna epoka metalu
Legion [217.96.***.***] dodano: 01.12.2019, 18:17 #4
no dobra dobra, vince meal też płakał, nikki też robił gesty, przemówienia, i wiemy już wszyscy co się dalej stało z motley girls, to jak, za 4 lata wielki powrót na trasę z metalliką i megadeth, może jeszcze anthrax?
... [88.156.***.***] dodano: 01.12.2019, 18:21 #5
Najwyższy czas. Ta koncertówka jest żenująco słaba. Araya rzęzi tak, że zęby bolą.
thrasher696 [83.24.***.***] dodano: 01.12.2019, 20:04 #6
bez Lombardo to nie jest SLAYER ,,,sorry .
Pokaż odpowiedzi (3)
Scrollman [5.173.***.***] dodano: 01.12.2019, 20:51 #10
34 lata ich słucham i oglądam, wiadomo że dalej tak będzie, ale zacząłem się zastanawiać czy aby faktycznie nie czas na emeryturę...
Mantas [31.42.***.***] dodano: 01.12.2019, 23:39 #11
z tym składem to najwyższa pora. Niestety ale efekty specjalne i świetna scena nie są w stanie przysłonić faktu, że odkąd odszedł Jeff i wywalono Lombardo, to pozostała jedynie namiastka wielkiego Slayera, z coraz gorzej śpiewającym ( co normalne) Tomem. Niech pozostaną Wielcy. Poza tym Slayer gra taką ekstremalną odmianę metalu, że groteskowe byłoby dalsze łojenie za 4-6 lat. Ja tego nie widzę...
rademil [188.146.***.***] dodano: 02.12.2019, 01:02 #12
Aż trudno uwierzyć że to wszystko co zaczęło się w latach 80 dzisiaj powoli się kończy...
Ale chyba jeszcze trudniej uwierzyć w to że nie ma następców, nie ma muzyków którzy mogliby napisać taki tekst, napisać takie nuty że tyle tysięcy gardeł darloby się do tego przez 30 pare lat.
Świat staje się tylko gorszy przez to że takie zespoły jak Slayer Motorhead już nigdy nie zagrają live.
Zostaliśmy my - dinozaury którzy szczycą się takimi wartościami jak lojalność wobec swojej grupy, oddanie, zaangażowanie aby zdobyć bilety, poświęcenie. To nowe pokolenie nie ruszy spasionych tyłków sprzed YouTube i nigdy nie zrozumie co to muzyka live.
Dobranoc Tom.
Pokaż odpowiedzi (1)
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 02.12.2019, 10:51 #14
Źle, żal, szkoda... tak, bo coś naprawdę się kończy a następców nie ma! bo i skąd?! gdzie?! te gimbazy, nu metale/srale czy jak im tam...
A znam ich od pierwszej płyty z przesterowanej kasety i wcześniej szpulaka... smutny dzień ("Blue Monday" New Order) RIP
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 02.12.2019, 10:57 #15
ps. najlepsze kompozycje! najlepszy kompozytor! najlepszy gitarzysta! wokal! najlepszy perkusista! najlepszy schow! najlepsze płyty! najlepsi fani! najlepszy klimat! największy jazgot! największy przester! najlepsze okładki! najlepsze koncertówki! najlepszy producent! scenografia! dyskografia! tytuły! magia! rozpierducha! itd.
Pokaż odpowiedzi (1)
Muzinburkinafasohivaidspotrzebnesercetznpieniadze [37.109.***.***] dodano: 02.12.2019, 21:18 #17
Tak sztuczne że odliczam czas do nabicia kasy na starych wąsatych dziadach i smarkach.
Słuchacz lubiący tylko dwie plyty [37.47.***.***] dodano: 03.12.2019, 00:14 #18
Ile można grać lub "śpiewać" w zespole Slayer? I tak długo wytrzymali.
Marcin [37.47.***.***] dodano: 03.12.2019, 00:23 #19
Rozumiem, że teraz Araya i King w końcu zaczną realizować jakieś projekty jazzowe, disco i Country?
Słuchacz [178.37.***.***] dodano: 03.12.2019, 10:35 #20
A za kilka lat wielki powrót. Żałosne.
Nick [83.4.***.***] dodano: 03.12.2019, 10:39 #21
Bez Lombardo i Henemana to już nie Slayer.
Robinson [37.47.***.***] dodano: 03.12.2019, 19:38 #22
Fajnie, że umieli się tak ładnie pożegnać....byłem na Ich pożegnalnym koncercie w Gliwicach i powiedzieli cześć i po prostu wyszli ....Mają wylane na Polskę....
Pokaż odpowiedzi (2)
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 04.12.2019, 10:54 #25
ONI JUŻ NIGDY NIE ZAGRAJĄ TOURNEE, TAK JAK NIGDY NIE BISOWALI, SŁOWO SIĘ RZEKŁO... RIP