terazmuzyka.pl
Newsy 2074V  
szy | 22 stycznia 2018
5

Slayer zapowiada ostatnią światową trasę koncertową [WIDEO]

Grupa Slayer zapowiedziała właśnie na swoim Twitterze, że rusza w ostatnią, światową trasę koncertową. 

Jedna z najważniejszych metalowych formacji w historii zapowiedziała ostatnią, światową trasę koncertową. Czy to oznacza, że Slayer - po 35. latach grania - odchodzi na emeryturę? 

Były perkusista Judas Priest nie żyje

Grupa udostępniła właśnie na swoim koncie na Twitterze krótki, 30-sekundowy, filmik, na którym widzimy kompilację wycinków prasowych, wczesne plakaty zespołu oraz zdjęcia pochodzące z całej kariery. Możecie go obejrzeć poniżej:

Slayer w tym roku ma wyruszyć w trasę koncertową po Ameryce Północnej (konkretne daty, jak wynika z powyższego filmiku, pojawią się już niebawem). Choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, grupa ma ruszyć w nią w doborowym towarzystwie. Na wspólnej scenie miałyby się pojawić następujące zespoły: Testament, Lamb of GodAnthrax i Behemoth

Coś jest z pewnością na rzeczy. Gitarzysta Testament, Alex Skolnick, wyjawił w wywiadzie dla „Music & Art Interviews”, że jego zespół wyruszy w 2018 roku w wielką trasę koncertową:

Testament podpisał właśnie kontrakt na trasę po Ameryce Północnej. Na razie nie mogę jeszcze nic zdradzić, ale będzie to jedna z największych tras tego roku.

Na razie nie wiadomo nic o koncertach na innych kontynentach, ale tytuł wideo sugeruje, że muzycy zagrają nie tylko w Ameryce Północnej. 

Ostatni studyjny album Slayera, zatytułowany „Repentless”, ukazał się w 2015 roku i był pierwszym nagranym materiałem po śmierci gitarzysty Jeffa Hannemana, z Garym Holtem jako gitarzystą i z Paulem Bostaphem, który na perkusji zastąpił Dave’a Lombardo. Nie tak dawno gitarzysta Kerry King stwierdził, że następny krążek może ukazać się w tym roku:

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, chciałbym nagrać tę płytę w 2018 roku. Terminy jednak szybko ulegają zmianie.

I dodał:

Mamy od sześciu do ośmiu już gotowych utworów. Niektóre mają już cały tekst, inne tylko wstęp. Wszystkie powstały podczas sesji do „Repentless”, więc jeśli nie trzeba będzie zmieniać słów – są właściwie gotowe. Jedyne co muszę zrobić, to napisać cztery lub pięć kawałków i złożyć do kupy teksty. Połowa roboty jest więc wykonana, co jest ekscytujące. Nagrywanie „Repentless” było dla nas ogromnym wysiłkiem, teraz powinno być bardziej na luzie.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 22.01.2018, 19:18 #1
Bez Hannemana kapela ta nie ma racji bytu, słuszna decyzja.
Pokaż odpowiedzi (4)
Zobacz także
Newsy 100V  
0

Wznowienia czterech płyt Dio już w marcu [FOTO]

rf | fot. Adam Bielawski | 29 stycznia 2020
Newsy 1044V  
4

Sean Reinert (Death, Cynic) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 26 stycznia 2020
Newsy 272V  
0

Trupa Trupa zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Michał Szlaga | 25 stycznia 2020
Newsy 694V  
Newsy 1224V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group